Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?

Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?
, , recenze: specifikace produktu
Po dvou letech tu máme nový špičkový ultrazoom od Panasonicu. Lumix FZ2000 dostal ještě větší 20× optický zoom, přitom má stále 20MPx 1" senzor, podporu 4K videa a potěší také další optimalizace pro video včetně přítomnosti třípolohového ND filtru.
K oblíbeným
reklama
Nyní se budeme věnovat focení v protisvětle. Objektivy Panasonicu mívají dost často problém s odlesky, takže bude zajímavé sledovat, zda je to i případ Lumixu FZ2000.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo 1

expoziční čas 1/1000 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníJak je vidět, odlesky jsou problém i zde. Mají velmi zvláštní tvar, který na mnoha fotkách vytváří hodně nevzhledné fleky. Můžete se podívat na snímek v RAW formátu. Dynamický rozsah senzoru je solidní, kresba se dá vytáhnout ze světel i ze stínů. Pochopitelně to ale není dobré přehánět, pak byste se totiž dočkali zvýšeného množství šumu.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo 2

expoziční čas 1/200 s, clona F6,3, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníZde je to rovněž vidět. Odlesky pokrývají velkou část plochy obrazu a závoje snižují kontrast. Ve větvích je vidět i chromatickou aberaci. Opět je k dispozici snímek v RAW formátu.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo 3

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNa tomto snímku se fotoaparátu dařilo o něco více. Odlesk je sice stále vidět, ale celkově nezabírá tak velkou plochu. Také kresba je poměrně detailní. Stinnou stránkou je chromatická aberace. K dispozici je RAW verze fotografie.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo dynamický nízký

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníFunkce I.Dynamický slouží k lepší práci s dynamickým rozsahem. Expozice se trochu stáhne a stíny prosvětlí. Na rozdíl od minulých přístrojů Panasonicu tato funkce u FZ2000 skutečně docela dobře funguje. Prosvětlené stíny nejsou tak drasticky odšuměné. Tento snímek byl pořízen na nejnižší nastavení.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo dynamický vysoký

expoziční čas 1/1000 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníTato fotografie byla pořízena na nejsilnější nastavení funkce I.Dynamický. Jak je vidět, kresba ve větvích je o něco lepší, větvičky se méně ztrácí. Stíny v krajině jsou více prosvětleny. I když tam nenajdete nějak dech beroucí kresbu, je to použitelné.


Panasonic Lumix FZ2000 protisvětlo HDR

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníNajdete tu také klasické hardwarové HDR. To vyfotí několik snímků s různou expozicí, které složí dohromady. Výsledkem je dobré prokreslení světel i stínů. Musíte počítat s o něco nižší ostrostí, nicméně nižší je také šum.

Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala