Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?

Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?
, , recenze: specifikace produktu
Po dvou letech tu máme nový špičkový ultrazoom od Panasonicu. Lumix FZ2000 dostal ještě větší 20× optický zoom, přitom má stále 20MPx 1" senzor, podporu 4K videa a potěší také další optimalizace pro video včetně přítomnosti třípolohového ND filtru.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S focením nočních snímků nemá Panasonic Lumix FZ2000 žádný problém. Nabídne bohaté možnosti expozičních nastavení a výborný autofokus, který se chytne takřka všeho.


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna

expoziční čas 13 s, clona F7,1, citlivost ISO 125, ohnisko 39 mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je dost slušná. I přes snížené odšumování je v trávě slabší kresba, jinak jsou ale detaily dobré (pravá strana je zde o něco slabší). K dispozici dávám i snímek v RAW formátu. Dále se podíváme také na fotografie pořízené při různých citlivostech. Výřezy jsou jak z JPEGů (se sníženým odšumováním ve fotoaparátu), tak i z RAWů (s vypnutým odšumováním v konvertoru).


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna ISO šum noise

vlevo (JPEG) / vpravo (RAW)Větší ztráta detailů se začíná objevovat u citlivosti ISO 800. Nicméně i citlivost ISO 1600 vypadá vcelku přijatelně, což platí pro JPEG i RAW.


Standardní scéna


Podíváme se také na dva standardní snímky.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je zejména uprostřed slušná, v okrajových oblastech by mohla být i trochu výraznější. K dispozici je snímek ve formátu RAW.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníTady se to objektivu moc nepovedlo. Středová ostrost je jen průměrná a rohy opravdu moc ostrosti nepobraly. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.

Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala