Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?

Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?
, , recenze: specifikace produktu
Po dvou letech tu máme nový špičkový ultrazoom od Panasonicu. Lumix FZ2000 dostal ještě větší 20× optický zoom, přitom má stále 20MPx 1" senzor, podporu 4K videa a potěší také další optimalizace pro video včetně přítomnosti třípolohového ND filtru.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S focením nočních snímků nemá Panasonic Lumix FZ2000 žádný problém. Nabídne bohaté možnosti expozičních nastavení a výborný autofokus, který se chytne takřka všeho.


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna

expoziční čas 13 s, clona F7,1, citlivost ISO 125, ohnisko 39 mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je dost slušná. I přes snížené odšumování je v trávě slabší kresba, jinak jsou ale detaily dobré (pravá strana je zde o něco slabší). K dispozici dávám i snímek v RAW formátu. Dále se podíváme také na fotografie pořízené při různých citlivostech. Výřezy jsou jak z JPEGů (se sníženým odšumováním ve fotoaparátu), tak i z RAWů (s vypnutým odšumováním v konvertoru).


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna ISO šum noise

vlevo (JPEG) / vpravo (RAW)Větší ztráta detailů se začíná objevovat u citlivosti ISO 800. Nicméně i citlivost ISO 1600 vypadá vcelku přijatelně, což platí pro JPEG i RAW.


Standardní scéna


Podíváme se také na dva standardní snímky.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je zejména uprostřed slušná, v okrajových oblastech by mohla být i trochu výraznější. K dispozici je snímek ve formátu RAW.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníTady se to objektivu moc nepovedlo. Středová ostrost je jen průměrná a rohy opravdu moc ostrosti nepobraly. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.

reklama
Nejnovější články
Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z Meike přišlo s objektivem 35mm f/1.7 pro Nikon Z
Společnost Meike přichází s další novinkou do svého výrobního programu. Je jím objektiv 35mm f/1.7, který je nyní určen i pro CSC fotoaparáty Nikon Z, i když jen pro APS-C formát. Full frame verze ho tak musí používat s ořezem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7 Nikony Z6 II a Z7 II ohlášeny na 14.10, objevily se i firmwary pro Z5, Z6 a Z7
Nové full frame CSC fotoaparáty od Nikonu byly oficiálně potvrzeny. Výrobce vydal teaser, který láká na jejich uvedení 14. října letošního roku. Jména budou jiná, než se očekávala, půjde o Nikony Z6 II a Z7 II.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II Meyer Optik Görlitz inovuje a uvádí nový Trioplan 50mm F2.8 II
Meyer Optik Görlitz významně omezil výrobní program a chce nechat jen smyspluplné objektivy. Jedním z nich je inovovaný model Trioplan 50mm F2.8 II, který dostal vylepšenou optickou konstrukci při zachování charakteristického bokehu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů