Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?

Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?
, , recenze: specifikace produktu
Po dvou letech tu máme nový špičkový ultrazoom od Panasonicu. Lumix FZ2000 dostal ještě větší 20× optický zoom, přitom má stále 20MPx 1" senzor, podporu 4K videa a potěší také další optimalizace pro video včetně přítomnosti třípolohového ND filtru.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S focením nočních snímků nemá Panasonic Lumix FZ2000 žádný problém. Nabídne bohaté možnosti expozičních nastavení a výborný autofokus, který se chytne takřka všeho.


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna

expoziční čas 13 s, clona F7,1, citlivost ISO 125, ohnisko 39 mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je dost slušná. I přes snížené odšumování je v trávě slabší kresba, jinak jsou ale detaily dobré (pravá strana je zde o něco slabší). K dispozici dávám i snímek v RAW formátu. Dále se podíváme také na fotografie pořízené při různých citlivostech. Výřezy jsou jak z JPEGů (se sníženým odšumováním ve fotoaparátu), tak i z RAWů (s vypnutým odšumováním v konvertoru).


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna ISO šum noise

vlevo (JPEG) / vpravo (RAW)Větší ztráta detailů se začíná objevovat u citlivosti ISO 800. Nicméně i citlivost ISO 1600 vypadá vcelku přijatelně, což platí pro JPEG i RAW.


Standardní scéna


Podíváme se také na dva standardní snímky.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je zejména uprostřed slušná, v okrajových oblastech by mohla být i trochu výraznější. K dispozici je snímek ve formátu RAW.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníTady se to objektivu moc nepovedlo. Středová ostrost je jen průměrná a rohy opravdu moc ostrosti nepobraly. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.

Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů