Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?

Panasonic Lumix FZ2000: ultrazoom nebo profi kamera?
, , recenze: specifikace produktu
Po dvou letech tu máme nový špičkový ultrazoom od Panasonicu. Lumix FZ2000 dostal ještě větší 20× optický zoom, přitom má stále 20MPx 1" senzor, podporu 4K videa a potěší také další optimalizace pro video včetně přítomnosti třípolohového ND filtru.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S focením nočních snímků nemá Panasonic Lumix FZ2000 žádný problém. Nabídne bohaté možnosti expozičních nastavení a výborný autofokus, který se chytne takřka všeho.


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna

expoziční čas 13 s, clona F7,1, citlivost ISO 125, ohnisko 39 mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je dost slušná. I přes snížené odšumování je v trávě slabší kresba, jinak jsou ale detaily dobré (pravá strana je zde o něco slabší). K dispozici dávám i snímek v RAW formátu. Dále se podíváme také na fotografie pořízené při různých citlivostech. Výřezy jsou jak z JPEGů (se sníženým odšumováním ve fotoaparátu), tak i z RAWů (s vypnutým odšumováním v konvertoru).


Panasonic Lumix FZ2000 noční scéna ISO šum noise

vlevo (JPEG) / vpravo (RAW)Větší ztráta detailů se začíná objevovat u citlivosti ISO 800. Nicméně i citlivost ISO 1600 vypadá vcelku přijatelně, což platí pro JPEG i RAW.


Standardní scéna


Podíváme se také na dva standardní snímky.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/640 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je zejména uprostřed slušná, v okrajových oblastech by mohla být i trochu výraznější. K dispozici je snímek ve formátu RAW.


Panasonic Lumix FZ2000 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníTady se to objektivu moc nepovedlo. Středová ostrost je jen průměrná a rohy opravdu moc ostrosti nepobraly. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.

Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala