Panasonic Lumix G Vario 35-100mm F4-5.6 MEGA O.I.S.
26.2.2015, Milan Šurkala, recenze
Micro Four Thirds objektivů je dnes už opravdu pěkná řádka a dnes otestujeme maličký telezoom 35-100mm F4,0-5,6. Je opravdu malý a lehký díky skládací konstrukci. Jak ale bude fotit navzdory svým malým rozměrům?
Kapitoly článku:
V této kapitole je několik ilustračních fotografií, na kterých můžete dále posoudit kvalitu objektivu. Snímky byly pořízeny ve spolupráci s fotoaparátem Panasonic Lumix GM5.
Objektiv ukazuje opravdu velmi pěknou ostrost, detaily jsou skutečně velmi dobré. Můžete se podívat na snímek v RAWu.
V zaostřené ploše je velmi hezká kresba, objektiv dává až mírný 3D efekt. Nečekejte nějak dramatické mazání pozadí, bokeh není z nejjemnějších.
Opět je vidět krásná ostrost v zaostřené ploše a příjemný trojrozměrný efekt. Bokeh není z nejjemnějších. Můžete si stáhnout snímek v RAWu.
Objektiv kreslí skutečně velmi ostře. Rozhodně nemůžete počítat s tím, že byste mohli objektiv použít pro portréty s výrazně rozmazaným pozadím, ale s trochou přizoomování a plně otevřenou clonou se něco málo dá zvládnout. Opět je k dispozici RAW.
Opět není moc co vytýkat. Tady sice kresba není až tak řezavě ostrá jako u předchozích snímků, stále je ale dost slušná.
Objektiv není přeborníkem v mazání pozadí, ale přesto lze s hloubkou ostrosti docela pěkně pracovat. Nemusíte se bát ani plně ocloněného objektivu.
expoziční čas 1/5 s, clona F5,3, citlivost ISO 400, ohnisko 60 (120) mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšení
S trochou snahy jsem byl schopen vyfotit snímek z ruky i při expozičním času 1/5 sekundy. Kvalita je velmi slušná. Můžete si stáhnout RAW snímek.
Pozadí se lehce maže, nelze však mluvit o nějak jemném bokehu.
Objektiv Panasonic 35-100mm znovu nabídnul vynikající kresbu v celé ploše (neostrost vlevo je dána tím, že je mimo hloubky ostrosti).
Kresba je detailní a ostrá, zde není co namítat. Můžete si stáhnout snímek v RAWu.
I na středních ohniskových vzdálenostech je ostrost celoplošně výborná. K dispozici je i RAW snímek.