Panasonic Lumix GX80: ještě lepší, než jsme čekali
18.7.2016, Milan Šurkala, recenze
Další test se podívá na nový Micro Four Thirds fotoaparát Panasonic Lumix GX80. Fotoaparát nabídne 4K videosekvence, nechybí dokonce ani podpora duální stabilizace obrazu a máme zde i hledáček. To vše nám Panasonic nabídne za solidní cenu.
Kapitoly článku:
Tato kapitola se podívá na focení v protisvětle. To vyžaduje značný dynamický rozsah senzoru a důležitý je také objektiv a jeho antireflexní vrstvy.
Zde byla použita technologie na prosvětlování stínů, což se bohužel projevuje ve velmi silném rozmývání stínů. Také vidíte jakýsi HDR efekt na střeše budovy, kdy hrany jsou znatelně tmavší než vnitřní část budovy. Odlesky objektivu jsou dost silné. Můžete se podívat na RAW snímek.
Objektiv opět ukázal výrazné odlesky. Stíny se znovu hodně rozmývají, z RAWu dosáhnete prosvětlením znatelně lepší kresbu.
Zde vidíte snímek bez jakýchkoli prosvětlovacích technologií. Obloha se přepaluje, stíny jsou rozmyté. K dispozici je RAW snímek.
Funkce I-Dynamický nastavena na nejnižší hodnoty dokázala dodat trochu kresby obloze.
Zde vidíte funkci I-Dynamický nastavenou na maximální hodnotu. Díky kratšímu expozičnímu času se do oblohy dostalo opět více kresby, nicméně stíny opět přišly o trochu kresby.
K dispozici je i HDR režim. Jas je nejlépe srovnaný, kresba je jak v obloze, tak i stínech. Navíc i rozmytí kresby je nejmenší.
Opět je tu snímek bez prosvětlovacích technologií. Ve stínech je slabší kresba, v RAWu ji ale dokáže snadno získat, musíte však počítat s jasovým šumem. Tento snímek byl pořízen jiným objektivem než ve zbytku recenze (12-60 mm).
U tohoto snímku byla opět použita prosvětlovací technologie. Je vidět, že jas je ve stinných plochách lepší a fotografie se tak netopí ve stínu.
Hardwarové HDR je na tom s jasem opět o něco lépe. Stíny jsou lépe prosvětlené a je v nich i lepší, méně rozmytá kresba.