24.1.2012, Milan Šurkala, recenze

Pro CSC fotoaparáty Samsung NX jsme už vyzkoušeli základní "seťák" a oblíbený 30mm pancake. Dnes přijde na řadu telezoom Samsung 50-200mm F4-5,6, který nabídne 4× optický zoom a optickou stabilizaci. Jakým bude společníkem?

reklama
Chromatická aberace | od: Choakinek  24.1.201222:06
Pane Šurkalo, už delší dobu mně připadá, že jste na tu chromatickou aberaci nějak moc vysazený. Kde píšete, že je malá, já žádnou nevidím, kde píšete, že je velká, já vidím nepatrnou. Toť takový malý postřeh. Jinak objektiv je docela ­(dost­) dobrý, na to že to je Samsung a stojí to 6000 Kč. A tak jeho hlavní nevýhodou je jen to, že to na nic jiného než na něco od Samsungu nenasadím, nemýlím­-li se.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Chromatická aberace | od: kubiii  24.1.201222:58
Je fakt, že vyloženě otravnou aberaci si vybavuji jen u hodně levných kompaktů, ale je to prostě parametr, který se holt u objektivů sleduje...

Když uvážíme, že se tento objektiv dal opravdu bez iF koupit i za zmiňovaných 3,5K, tak mě chvíli mrzelo, že jsem nekoupil set s palačinkou, ale kdo to mohl tušit :­)

Bajonet a konektory jsou pouze na NX, ten má bohužel hodně věcí proprietálně řešených ­(třeba externí blesk­), takže si občas člověk musí připlatit hodně peněz za málo muziky ­(zrovna u toho blesku­) anebo hledat alternativní a poněkud krkolomná řešení... ale dá se.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Chromatická aberace | od: fylip  28.1.201212:31
Mně se ho teda zcela náhodně podařilo koupit za 2.990,­- i s iF. Původně jsem myslel, že mi postačí palačinka a záklaďák, ale když jsem ho viděl za výlohou, tak jsem té ceně nechtěl věřit a hned ho koupil. Zkoumal jsem, jestli to není nějaká ošizená verze, ale nic mu nechybí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dotaz - verze firmware? | od: Rindi  24.1.201214:40
Dobrý den, je prosím možno sdělit verzi firmware testovaného objektivu? ­(dle mé zkušenosti novější verze FW mimo jiné výrazně zrychlila rychlost ostření­). Jinak z vlastní zkušenosti považuji i­-funkci u Samsungů NX za zbytečnou ­(možná by stálo za to udělat nějakou anketu, kolik procent majitelů ji vůbec používá­). Používám první verzi tohoto objektivu, která má místo tlačítka i­-funkce přepínač vypnutí stabilizace, což považuji za praktičtější ­(např. při focení ze stativu­). I­-funkce tyto objektivy i značně prodražuje, jestli mi něco neuniklo, tak nejnižší cena uvedená v cenové historii, tj. 3.490,­- Kč, byla pouze u objektivu I. generace, myslím, že II. generace pod 5 tisíc nešla ­(vyjma setů s fotoaparátem­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: kubiii  24.1.201216:17
Bohužel kresba na delších ohniscích je opravdu horší a ne vždy se dá clonit. Co je ovšem průůů.er jsou české stránky samsungu, přes které se vůbec nedá dostat na FW NX, ani odkaz na globální download centrum jsem tam už nenašel, takže nezbývá, než jít na UK stránky a tam je všechno OK. :(
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: kubiii  24.1.201216:18
Trocha interpunkce mi tu utekla, ale snad je tomu rozumět... ;o)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: Milan Šurkala  24.1.201217:27
Ja to zvladl behem ctvrt minuty :­-­) Nahore na strankach kliknete na ­"Podpora­", napisete ­"NX11­" a vyberete si ­"firmware­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: kubiii  24.1.201218:15
Jo, jenže pokud se chci proklikat postupem Manuály a soubory ke stažení ­-> specifikace produktu ­(což je postup, který se nabízí nejdřív­), tak se žádný NX ani nenabídne. Na UK stránkách to funguje bez problému. České stránky Samsungu jsou v tomto dost chaotické. Navíc bych čekal, že u NX11 budou taky fw na objektivy... Odkaz na globální download centrum schovaný kdesi dole...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: Milan Šurkala  24.1.201218:26
Tak ono je pravda, ze stranky Samsungu by si zaslouzily hodne vylepsit. Napr. stranky s objektivy pro NX system se objevily snad az minuly mesic, a to je s nami tento system uz nejaky ten rok.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: Milan Šurkala  24.1.201216:48
Dobry den, bohuzel si nejsem jist.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz - verze firmware? | od: kubiii  24.1.201217:10
To je škoda, protože Samsungovské upgrady měly většinou opravdu význam a vylepšení byly poznat... Předpokládám, že přístroj už asi nemáte k dispozici, pokud ano, nebylo by nic snazšího, než se kouknout do menu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.