www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud využijete noční režim, můžete si užít maximálně půlsekundové expozice a citlivosti ISO 400. Více už ze smartphonu nevymáčknete.


Samsung Galaxy S III mini noční scéna

expoziční čas 1/2 s, clona F2,6, citlivost ISO 400, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníŠum je při citlivosti ISO 400 opravdu vysoký, černá je spíše šedá a všude je spousta barevných fleků. Na noční focení to opravdu není.


Standardní scéna


Tradičně se mrkneme i na standardní snímky, tentokrát ale při základní ohniskové vzdálenosti 35 mm.


Samsung Galaxy S III mini standardní scéna rybník

expoziční čas 1/758 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníDetaily jsou velmi dobré (s ohledem na rozlišení). Jak již bylo zmíněno, tentokrát byl použit mnohem širší úhel záběru, než je u této scény obvyklé. Odšumování je citlivé.


Samsung Galaxy S III mini standardní scéna mlýny

expoziční čas 1/1464 s, clona F2,6, citlivost ISO 100, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníV obloze je vcelku dost šumu (nicméně s celkem rozumnou charakteristikou), kresba je slušná a detailní, a to po celé ploše snímku.

Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala