www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pokud využijete noční režim, můžete si užít maximálně půlsekundové expozice a citlivosti ISO 400. Více už ze smartphonu nevymáčknete.


Samsung Galaxy S III mini noční scéna

expoziční čas 1/2 s, clona F2,6, citlivost ISO 400, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníŠum je při citlivosti ISO 400 opravdu vysoký, černá je spíše šedá a všude je spousta barevných fleků. Na noční focení to opravdu není.


Standardní scéna


Tradičně se mrkneme i na standardní snímky, tentokrát ale při základní ohniskové vzdálenosti 35 mm.


Samsung Galaxy S III mini standardní scéna rybník

expoziční čas 1/758 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníDetaily jsou velmi dobré (s ohledem na rozlišení). Jak již bylo zmíněno, tentokrát byl použit mnohem širší úhel záběru, než je u této scény obvyklé. Odšumování je citlivé.


Samsung Galaxy S III mini standardní scéna mlýny

expoziční čas 1/1464 s, clona F2,6, citlivost ISO 100, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníV obloze je vcelku dost šumu (nicméně s celkem rozumnou charakteristikou), kresba je slušná a detailní, a to po celé ploše snímku.

Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala