www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama
Samozřejmostí je i několik ilustračních snímků.


Samsung Galaxy S III mini galerie 1

expoziční čas 1/1277 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníSnímek má trochu nažloutlý nádech, pokud však jde o detaily, dává velmi dobré výsledky po celé ploše.


Samsung Galaxy S III mini galerie 2

expoziční čas 1/541 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPokud se vám podaří přinutit Galaxy S III mini k zaostření na nejkratší možnou vzdálenost, odmění se vám vcelku pěkným makrem a dokonce i lehce máznutým pozadím.


Samsung Galaxy S III mini galerie 3

expoziční čas 1/1560 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníKrajinky tomuto fotomobilu opravdu jdou, odšumování je citlivé a všude je spousta detailů. V obloze je nicméně docela znatelný šum.


Samsung Galaxy S III mini galerie 4

expoziční čas 1/1314 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníObecně ve dne fotí Galaxy S III mini velmi pěkně. Ostrost a detaily jsou při daném rozlišení velmi pěkné, opět je tu šum v obloze.


Samsung Galaxy S III mini galerie 5

expoziční čas 1/481 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníNízký dynamický rozsah čipu nezvládá prokreslit oblohu, ta se přepaluje. Zbytek je ale prokreslený velmi hezky, bez chromatické aberace a s velmi pěknými detaily.


Samsung Galaxy S III mini galerie 6

expoziční čas 1/1919 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníProblémy však začínají u protisvětla. Zatímco stíny jsou překvapivě dobře prokresleny (s ohledem na pixelovou hustotu), s vyvažováním barev a obecně jasem to není moc slavné.


Samsung Galaxy S III mini galerie 7

expoziční čas 1/33 s, clona F2,6, citlivost ISO 100, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPři snímání na krátkou vzdálenost má blesk dostatek výkonu a výsledek je dobře prokreslený.


Samsung Galaxy S III mini galerie 8

expoziční čas 1/8 s, clona F2,6, citlivost ISO 400, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníŠpatné světelné podmínky jsou ale pro smartphone konečnou. Barvy jsou slabé, černá je moc světlá a zašumelá, světlo vytváří znatelný světelný závoj.


Samsung Galaxy S III mini galerie 9

klikněte pro zvětšeníU panoramat moc jásat nebudu. Vidíte tu barevné fleky (nerozumím tomu, proč si nemůže držet jedno vyvážení bílé v celém procesu), skládací artefakty jsou občas patrné a výsledné rozlišení je jen 1,2 megapixelu.


Samsung Galaxy S III mini galerie 10

expoziční čas 1/174 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPokud se vám do obrazu nedostane obloha, nebudou vás trápit světelné závoje. Opět je potřeba pochválit velmi pěkné detaily.

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře