www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama
Samozřejmostí je i několik ilustračních snímků.


Samsung Galaxy S III mini galerie 1

expoziční čas 1/1277 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníSnímek má trochu nažloutlý nádech, pokud však jde o detaily, dává velmi dobré výsledky po celé ploše.


Samsung Galaxy S III mini galerie 2

expoziční čas 1/541 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPokud se vám podaří přinutit Galaxy S III mini k zaostření na nejkratší možnou vzdálenost, odmění se vám vcelku pěkným makrem a dokonce i lehce máznutým pozadím.


Samsung Galaxy S III mini galerie 3

expoziční čas 1/1560 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníKrajinky tomuto fotomobilu opravdu jdou, odšumování je citlivé a všude je spousta detailů. V obloze je nicméně docela znatelný šum.


Samsung Galaxy S III mini galerie 4

expoziční čas 1/1314 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníObecně ve dne fotí Galaxy S III mini velmi pěkně. Ostrost a detaily jsou při daném rozlišení velmi pěkné, opět je tu šum v obloze.


Samsung Galaxy S III mini galerie 5

expoziční čas 1/481 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníNízký dynamický rozsah čipu nezvládá prokreslit oblohu, ta se přepaluje. Zbytek je ale prokreslený velmi hezky, bez chromatické aberace a s velmi pěknými detaily.


Samsung Galaxy S III mini galerie 6

expoziční čas 1/1919 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníProblémy však začínají u protisvětla. Zatímco stíny jsou překvapivě dobře prokresleny (s ohledem na pixelovou hustotu), s vyvažováním barev a obecně jasem to není moc slavné.


Samsung Galaxy S III mini galerie 7

expoziční čas 1/33 s, clona F2,6, citlivost ISO 100, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPři snímání na krátkou vzdálenost má blesk dostatek výkonu a výsledek je dobře prokreslený.


Samsung Galaxy S III mini galerie 8

expoziční čas 1/8 s, clona F2,6, citlivost ISO 400, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníŠpatné světelné podmínky jsou ale pro smartphone konečnou. Barvy jsou slabé, černá je moc světlá a zašumelá, světlo vytváří znatelný světelný závoj.


Samsung Galaxy S III mini galerie 9

klikněte pro zvětšeníU panoramat moc jásat nebudu. Vidíte tu barevné fleky (nerozumím tomu, proč si nemůže držet jedno vyvážení bílé v celém procesu), skládací artefakty jsou občas patrné a výsledné rozlišení je jen 1,2 megapixelu.


Samsung Galaxy S III mini galerie 10

expoziční čas 1/174 s, clona F2,6, citlivost ISO 50, ohnisko 35 mm, klikněte pro zvětšeníPokud se vám do obrazu nedostane obloha, nebudou vás trápit světelné závoje. Opět je potřeba pochválit velmi pěkné detaily.

reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala