www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama
V krátkosti jsme se dnes podívali na prodejně velmi úspěšný smartphone Samsung Galaxy S III mini. Výrobce nabídnul solidní moderní "smartphonovou" výbavu v přiměřeně velkém těle za přiměřenou cenu, což je jeden z důvodů úspěchu tohoto mobilního telefonu. Zmínit můžeme třeba AMOLED displej se slušným rozlišením, přítomnost velmi dobré GPS, Wi-Fi s NFC, operačního systému Android 4.1.2 a mnoho dalších věcí. Nicméně právě fotoaparát je oblast, kde Samsung zkrouhnul specifikace možná až trochu moc. Zbylo tu totiž místo jen na fotoaparát s 5MPx čipem o velikosti přibližně 1/4". Pixelová hustota je tak vskutku obrovská. Objektiv má příjemnou univerzální 35mm ohniskovou vzdálenost (není tedy moc širokoúhlý) a dobrou světelnost F2,6.


Samsung Galaxy S III mini


Ta mu ale k ničemu moc není. Snímač totiž předvádí velmi pěkné výsledky na ISO 50 a 100, nicméně za slabšího světla výkon až moc rychle klesá. Ve dne tak potěší až překvapivě hezkými detaily, citlivým odšumováním. Jak se dostane ke slovu citlivost ISO 200 nebo 400, radost končí. Vyskočí jasový a barevný šum, odšumování rozmyje celý snímek, barvy se ztratí.

Autofokus je velmi pomalý, makro nespolehlivě ostří, ale pokud už se mu to povede, nabídne Galaxy S III mini na mobil až překvapivě hezké a dobré makro (z části za to může i již zmíněná delší 35mm ohnisková vzdálenost). Pomoci si můžete docela snadno tím, že si předostříte na ruku (dotykem na displej, chce to trochu prstové gymnastiky) a pak takto vyfotíte objekt.

V protisvětle vznikají silné světelné závoje, nicméně v ostatních ohledech (kresba, vinětace, chromatická aberace) předvádí objektiv nadprůměrně dobré výkony. Zdroje světla si holt musíte hodně hlídat. Vyvážení bílé není z nejspolehlivějších a předvolené možnosti jsou moc "agresivní". Už nastavení pro denní světlo bych se skřípěním zubů možná označil za "hodně oblačno", jak moc přitepluje barvy. Oblačno pak dělá snímky vyloženě žluté. Video je jen v HD rozlišení bez stabilizace.

Celkově je vidět, že Galaxy S III mini není dělaný moc pro focení a je opravdu mířen spíše pro ty, kteří chtějí moderní smartphone s dobrou funkčností a výbavou (byť na vlajkové lodi pochopitelně nedosahuje) za solidní cenu. Pro focení ve dne a makro snímků se značnou trpělivostí je ale dobrý více než dostatečně. Nechtějte s ním ale fotit v protisvětle nebo za slabého světla.


Fotomobil je vhodný pro:


1) Snímání denních snímků, krajinek
2) Focení makro snímků (nicméně se značnou dávkou trpělivosti, případně se musíte naučit automatiku oblbnout)
 
 

Plusy


+ Solidní výbava za přiměřenou cenu
+ Velmi slušné denní fotografie 
(s ohledem na rozlišení)
+ Solidní makro (vyžaduje však umět přinutit smartphone ostřit na krátké vzdálenosti)
 
 

Minusy


- Silné světelné závoje v protisvětle
- Velmi špatné výsledky za horšího světla

- Slabší systém vyvážení bílé a nevhodné předvolby


Cena v době testování: cca 7 000 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte Samsung Galaxy S III mini?
V anketě šlo hlasovat od 16.7.2013 do 22.7.2014. Počet hlasujících: 9
Výborný 11 % 11% Průměrný 56 % 56% Špatný 33 % 33%
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala