www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka

Samsung Galaxy S III mini: 5MPx placka
, , recenze
Samsung Galaxy S III mini je jeden z nejpopulárnějších smartphonů. Při rozumné velikosti i ceně nabízí slušnou výbavu. Z fotografického hlediska nabízí 5MPx snímač a F2,6 objektiv. Dnes se podíváme, co vše tato kombinace dokáže.
K oblíbeným
reklama
V krátkosti jsme se dnes podívali na prodejně velmi úspěšný smartphone Samsung Galaxy S III mini. Výrobce nabídnul solidní moderní "smartphonovou" výbavu v přiměřeně velkém těle za přiměřenou cenu, což je jeden z důvodů úspěchu tohoto mobilního telefonu. Zmínit můžeme třeba AMOLED displej se slušným rozlišením, přítomnost velmi dobré GPS, Wi-Fi s NFC, operačního systému Android 4.1.2 a mnoho dalších věcí. Nicméně právě fotoaparát je oblast, kde Samsung zkrouhnul specifikace možná až trochu moc. Zbylo tu totiž místo jen na fotoaparát s 5MPx čipem o velikosti přibližně 1/4". Pixelová hustota je tak vskutku obrovská. Objektiv má příjemnou univerzální 35mm ohniskovou vzdálenost (není tedy moc širokoúhlý) a dobrou světelnost F2,6.


Samsung Galaxy S III mini


Ta mu ale k ničemu moc není. Snímač totiž předvádí velmi pěkné výsledky na ISO 50 a 100, nicméně za slabšího světla výkon až moc rychle klesá. Ve dne tak potěší až překvapivě hezkými detaily, citlivým odšumováním. Jak se dostane ke slovu citlivost ISO 200 nebo 400, radost končí. Vyskočí jasový a barevný šum, odšumování rozmyje celý snímek, barvy se ztratí.

Autofokus je velmi pomalý, makro nespolehlivě ostří, ale pokud už se mu to povede, nabídne Galaxy S III mini na mobil až překvapivě hezké a dobré makro (z části za to může i již zmíněná delší 35mm ohnisková vzdálenost). Pomoci si můžete docela snadno tím, že si předostříte na ruku (dotykem na displej, chce to trochu prstové gymnastiky) a pak takto vyfotíte objekt.

V protisvětle vznikají silné světelné závoje, nicméně v ostatních ohledech (kresba, vinětace, chromatická aberace) předvádí objektiv nadprůměrně dobré výkony. Zdroje světla si holt musíte hodně hlídat. Vyvážení bílé není z nejspolehlivějších a předvolené možnosti jsou moc "agresivní". Už nastavení pro denní světlo bych se skřípěním zubů možná označil za "hodně oblačno", jak moc přitepluje barvy. Oblačno pak dělá snímky vyloženě žluté. Video je jen v HD rozlišení bez stabilizace.

Celkově je vidět, že Galaxy S III mini není dělaný moc pro focení a je opravdu mířen spíše pro ty, kteří chtějí moderní smartphone s dobrou funkčností a výbavou (byť na vlajkové lodi pochopitelně nedosahuje) za solidní cenu. Pro focení ve dne a makro snímků se značnou trpělivostí je ale dobrý více než dostatečně. Nechtějte s ním ale fotit v protisvětle nebo za slabého světla.


Fotomobil je vhodný pro:


1) Snímání denních snímků, krajinek
2) Focení makro snímků (nicméně se značnou dávkou trpělivosti, případně se musíte naučit automatiku oblbnout)
 
 

Plusy


+ Solidní výbava za přiměřenou cenu
+ Velmi slušné denní fotografie 
(s ohledem na rozlišení)
+ Solidní makro (vyžaduje však umět přinutit smartphone ostřit na krátké vzdálenosti)
 
 

Minusy


- Silné světelné závoje v protisvětle
- Velmi špatné výsledky za horšího světla

- Slabší systém vyvážení bílé a nevhodné předvolby


Cena v době testování: cca 7 000 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte Samsung Galaxy S III mini?
V anketě šlo hlasovat od 16.7.2013 do 22.7.2014. Počet hlasujících: 9
Výborný 11 % 11% Průměrný 56 % 56% Špatný 33 % 33%
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala