Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony Cyber-shot DSC-P200: Půlkruhová sedmička

, , recenze: specifikace produktu
Sony Cyber-shot DSC-P200: Půlkruhová sedmička
Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-P200, jak už to tak bývá, je sice v mnohém podobný předchůdci jménem DSC-P150, pochopitelně ale přináší několik tu více, tu méně viditelných změn - přístroj nám o pár gramů zhubnul, zvětšil se jeho displej na 2,0", přibylo manuální nastavení bílé, měření expozice s důrazem na střed a režim autofokusu Spot AF, zůstal stejně kvalitní i zbytek? Povíme si v dnešní recenzi...
Sony Cyber-shot DSC-P200: Půlkruhová sedmička
S digitálním fotoaparátem Sony Cyber-shot DSC-P200 uživatel obdrží také následující příslušenství: NP-FR1 InfoLITHIUM akumulátor, AC adaptér, A/V/USB kabel, paměťovou kartu Memory Stick kapacity 32 MB, nějaké ty tiskoviny a CD se softem. Doprovodné dokumenty jsou obsahově velmi různorodé, zejména mě v české verzi zaujal Maďarsko-Slovenský manuál, který předpokládám nebude tím standardně bundlovaným, já osobně jsem jej samozřejmě četl maďarsky... Felhasználói segédlet/Hibaelhárítás... Manuál na dodávaném CD sice není, dá se ovšem stáhnout po registraci na stránkách Sony, každopádně aspoň anglicky by zde být mohl, ne že ne, Sony není Wyung Hui Ouan Computers, Ltd. s 5 zaměstnanci a jeden manuál v digitální formě navíc by firmu jistě nepoložil... Dodávaných programů možná není tak velké množství, zato ale Sony myslí na majitele počítačů PC i Mac, jelikož na CD nalezneme pro Windows Picture Package 1.6 + USB drivery a pro Macintosh tu máme ImageMixer VCD2.
Digitál na první pohled nezaujme ani tak svým povrchem provedeným v obvyklé kombinaci šedého plastu a několika málo kovových částí, jako spíše svým neobvyklým tvarem, který je na jedné straně spíše hranatý, aby se doře držel a na té druhé spíše kulatý kopírujíc tak ladnou křivku objektivu. Váha i rozměry nepatří k žádným extrémům, takže prakticky totéž můžeme říci o nošení aparátu, do kapsy vklouzne snadno, příliš nezavazí a drží se poměrně spolehlivě. Pro skutečně spolehlivý úchop to ale určitě chce poutko.

Na čelní straně aparátu nalezneme zleva blesk, průzor optického hledáčku, slušně výkonnou LEDku pomáhající svým sytým světlem za horších světelných podmínek i tmy autofokusu s ostřením (slouží také jako kontrolka samospouště) a úplně vpravo je samozřejmě výsuvný objektiv.

Většinu zadní strany zabírá jako vždy displej, který je tu ve své 2palcové verzi, tedy jakýsi nepsaný solidní standard. Podrobnější pohled na zadní stranu naznačí ještě 3 další věci, především, tlačítka jsou opět možná až zbytečně malá, dále ten fakt, že se digitál díky malému výstupku vpravo velmi dobře drží a za třetí tu máme kruhový volič operačních režimů, ovšem nikoliv horizontální, na který není vidět, ale pěkně čitelný vertikální. Nad displejem nalezneme optický hledáček + 2 stavově-informační LEDky, napravo se nachází již zmíněný volič a kolébkový zoom. Co se týče voliče, pak ikona foťáčku je režim automatického nastavení, SCN slouží k výběru speciální scény, video je video, play aktivuje prohlížecí mód, P je starý dobrý Program AE a M je Manuál s možností měnit clonu (vlevo/vpravo) i čas (nahoru/dolu). Dole ještě najdeme křížový ovladač, jež mimo pohyb v menu disponuje také pěknou řádkou namapovaných funkcí (v expozičním módu nahoru mění režimy blesku, doleva zapíná prohlížení, dolů spouští samospoušť a doprava aktivuje makro, samostatně oddělený střed má funkci jako vždy čistě potvrzovací). Kolem ovladače jsou umístěna tři další tlačítka, to horní s ikonkou displeje aktivuje/ vypíná/přepíná množství informací na displeji + histogram, knoflík dole je pro vstup do Menu a poslední kousek vpravo má funkci změna rozlišení či koš.

Ve vypnutém stavu má aparát celý objektiv zasunut, vysouvá se celý až při zapnutí fotaparátu, což má tu výhodu, že digitál má celkově kompaktnější rozměry a lépe se přenáší. Na horní stranu společnost Sony umístila zleva mikrofon, tlačítko Power k zapnutí/vypnutí aparátu a podlouhlou spoušť.

Levá strana obsahuje velkou dvojitou záklopku (velká + malá v rohu pro rychlý přístup k DC in), pod níž se skrývá akumulátor, který při instalaci či výměně stačí zatlačit a automaticky se zacvakne, totéž platí pro kartu Memory Stick (PRO). Obě výměnné komponenty jsou na svých místech dobře fixovány, nerachtají a ani nemají tendenci vypadávat. Levá strana dále hostí miniaturní tlačítko reset, nalevo od krytky je očko na poutko.

Jak je bohatá strana levá, tak o to méně zajímavá je ta pravá, kde nenajdeme zhola nic kromě nápisu 3x optical zoom a efektně klenuté kastle.Dole je k nalezení kolébkově-dokovcí port, závit na stativ z blíže neidentifikovatelného materiálu a reproduktor.