www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot HX200V: ultrazoomový rychlík

Sony Cyber-shot HX200V: ultrazoomový rychlík
, , recenze: specifikace produktu
Dnes se podíváme na nástupce jednoho z nejlepších ultrazoomů minulého roku. Nová HX200V nahrazuje starší HX100V a přidává 18MPx CMOS čip, zůstává pak objektiv Carl Zeiss se 30× optickým zoomem i téměř nekonečná nabídka různých technologií.
K oblíbeným
reklama

Příslušenství


Naše balení bylo poněkud vzdálené tomu, co dostanete vy. Měli jsme tu fotoaparát, baterii, USB kabel, adaptér a popruh. Chyběla krytka objektivu, kabel k adaptéru i manuál.


Výdrž baterie


Fotoaparát využívá Li-Ion akumulátor NP-FH50 s napětím 6,8 V a kapacitou 870 mAh. Výrobce udává výdrž na 450 snímků nebo 225 minut videa s LCD displejem, případně 490 snímků nebo 245 minut videa s EVF. Při testu jsem z poloviny využíval i GPS a dosáhl jsem výdrže 400 snímků. Není to sice extrémně mnoho, ale stále je to vcelku slušná výdrž.


Dodaný software


K fotoaparátu nedostanete žádné CD, neboť všechny programy jsou uloženy přímo ve fotoaparátu. Jde o novou aplikaci PlayMemories Home, která navazuje na předchozí program PMB.

Po připojení fotoaparátu můžete aplikaci nejprve nainstalovat, poté se pak spustí okno s možností downloadu snímků do počítače, případně uploadu na sociální sítě.

Hlavní okno aplikace pak zobrazuje malé náhledy, v levém sloupci jsou pak složky s naimportovanými obrázky. Rozkliknutím se dají snímky zvětšit a editovat.

Možnosti úprav nejsou sice příliš bohaté, ale rozhodně můžete udělat alespoň pár nejdůležitějších. K těm patří odstranění červených očí, ořez, vložení data, automatická korekce, úprava jasu, saturace, tónových křivek nebo ostrosti.

Součástí je aplikace MapView, která zobrazuje snímek na mapě a dokonce i se směrem snímání.


Zobrazení displeje a menu


LCD displej má 3,0" úhlopříčku a vysoké rozlišení 921.600 bodů (640×480 pixelů). Zobrazení je typické pro většinu kompaktů značky Sony. Většina ikonek je soustředěna do horního řádku, při nastavení mnoha položek na nestandardní hodnoty to ale může působit trochu chaoticky. Dole se zobrazují expoziční hodnoty. Když zmáčknete zadní otočné kolečko, jedna z nich bude žlutá a zvětší se, tu pak můžete točení téhož ovladače nastavit. Na pravém snímku vidíte menu pro volby čtyřsměrného ovladače (podobné je např. i pro nastavení blesku).


Při otáčení horním kolečkem se zobrazuje animace tohoto kolečka. Díky tomu na něj nemusíte vidět (např. v noci), a přesto snadno najít ten režim, který je potřeba. Snímek napravo ukazuje snímání panoramat. Výběr směru jednoduše řešíte stisknutím šipky čtyřsměrného ovladače.


Stisk tlačítka MENU spouští quick menu pro nejrůznější fotografická nastavení. Je jich tu požehnaně, a tak najít právě požadovanou volbu může být trochu problém. Jako poslední položka je tu technické menu, které si ukážeme později. Vpravo vidíte výběr z uživatelských MR režimů. Celkem tu máte tři položky pro oblíbená nastavení.


Fotoaparát obsahuje nápovědu, která vás provede několika nastaveními fotoaparátu a vysvětlí vám některé z pojmů. Dokonce vás naučí rozumět ikonkám, jsou zde i různé chybové hlášky přístroje. Těžko ale říci, zda bude tato nápověda přístupná, pokud se s fotoaparátem něco stane a právě "překlad" chybové hlášky budete potřebovat,


Při natáčení videa se objeví dva černé proužky, neboť video je natáčeno při klasickém širokoúhlém poměru 16:9. Pravý snímek ukazuje zvětšení náhledu při manuálním ostření.


Zobrazování snímků je celoplošné, můžete si vyvolat i základní expoziční hodnoty, se kterými byl snímek pořízen. Pravý snímek ukazuje poněkud obsáhlejší a komplikovanější technické menu.


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář