www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot HX200V: ultrazoomový rychlík

Sony Cyber-shot HX200V: ultrazoomový rychlík
, , recenze: specifikace produktu
Dnes se podíváme na nástupce jednoho z nejlepších ultrazoomů minulého roku. Nová HX200V nahrazuje starší HX100V a přidává 18MPx CMOS čip, zůstává pak objektiv Carl Zeiss se 30× optickým zoomem i téměř nekonečná nabídka různých technologií.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Autofokus byl při nočních snímcích většinou spolehlivý, pro jistotu tu ale máte i manuální ostření (s ND filtrem úspěšnost klesá). Rozsah časů končí u 30 sekund, což spolu s ND filtrem dává možnosti velmi dlouhých nočních expozic.
expoziční čas 30 s, clona F4,5, citlivost ISO 100, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je na svou kategorii vcelku dobrá, dokonce ani odšumování není až tak přehnané jako u jiných snímků v této recenzi. Kolem světel se vytváří zvláštně tvarované hvězdičky. Dále se podíváme na výřezy snímků při různých citlivostech.
ISO 100ISO 100 má ještě celkem výrazné detaily, ale síla odšumování je jasně vidět. 18 megapixelů na tak malém čipu je evidentně nesmysl.
ISO 200Citlivost ISO 200 zvyšuje třepání linií, méně výrazné detaily ztrácí na kontrastu.
ISO 400U citlivosti ISO 400 se odšumování hodně mění, ponechává více jasového šumu a klesá ostrost, snímek ale nevypadá tak rozpatlaně.
ISO 800ISO 800 je už nad síly čipu, klesají barvy, hrany se třepí a rozpíjí.
ISO 1600ISO 1600 je už značně neostré a bez detailů, chybí kontrast a barvy.
ISO 3200U citlivosti ISO 3200 už počítejte s naprosto rozmytým obrazem, vidět jde jen velmi výrazné plochy, jinak se vše topí v tmavě nazelenale šedé barvě.
ISO 6400

ISO 6400 (Ručně držený soumrak)Citlivost ISO 6400 už pracuje s multiexpozicí (skládáním šesti snímků) pro snížení šumu, ale jak vidíme, u HX200V to očividně vůbec nefunguje. Šum už je tak vysoký, že i po složení snímků je výsledkem rozmytá omalovánka.
ISO 12800ISO 12800 rovněž využívá multiexpozici, výsledný snímek je ale výrazně namodralý, v nasvícených plochách pak táhne do fialova.


Standardní scéna


Podíváme se také na standardní snímky.
expoziční čas 1/160 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 62 mm, klikněte pro zvětšeníObjektiv očividně kreslí velmi ostře a detailně. V některých plochách je ale opět vidět silné odšumování.
expoziční čas 1/160 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 62 mm, klikněte pro zvětšeníS HDR je kresba méně přeostřená, jemnější a přirozenější. Na druhou stranu je tu více rozpatlaných ploch.
expoziční čas 1/500 s, clona F3,5, citlivost ISO 100, ohnisko 45 mm, klikněte pro zvětšeníStandardní zpracování obrazu je koncertem rozmytých ploch a přeostřených hran. Objektiv by i chtěl kreslit ostře, jen kdyby mu to nekazil procesor zpracovávající obraz a čip s nesmyslně vysokým rozlišením.

Nejnovější články
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře