www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot HX20V: umí snad všechno

Sony Cyber-shot HX20V: umí snad všechno
, , recenze
Sony Cyber-shot HX20V má ambice stát se jedním z nejlepších kapesních ultrazoomů na trhu. Podaří se mu to? Podívejte se s námi, jak si vede nový 18MPx Exmor R CMOS čip s 1080p50 Full HD videosekvencemi i nový objektiv Sony G s 20× optickým zoomem.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S nočním focením nebudete mít potíže. Autofokus je spolehlivý (výjimkou je situace kdy fotíte s aktivovaným ND filtrem, ten je totiž spuštěný i při náhledu a výrazně tak limituje množství světla pro autofokus), k dispozici máte dokonce až 30sekundovou expozici.
expoziční čas 13 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 59 mm, klikněte pro zvětšeníSilnější detaily jsou dobré, zde se odšumování moc nevyřádilo. Horší je to s hladšími plochami. Díky dlouhému času se dá dosahovat zajímavých světelných efektů. Dále se podíváme na několik výřezů při různých citlivostech.
ISO 100ISO 100 v režimu P nabídne maximálně sekundovou expozici, což je evidentně nedostatečné. Ostrost a detaily jsou ale dobré.
ISO 400Citlivost ISO 400 je už schopna zajistit dostatečnou expozici, míra detailů je překvapivě rozumná.
ISO 3200ISO 3200 přináší jemný jasový šum a rozmazané detaily.
ISO 4000 (multiexpozice)Multiexpozice při ISO 4000 velmi silně rozmývá obraz, ten je úplně bez detailů.
ISO 5000 (multiexpozice)Režim Ručně držený soumrak na tom není o nic lépe. Hotový akvarel.
ISO 12800 (multiexpozice)Je zajímavé, že multiexpozice při ISO 12800 se projevuje o něco lépe, ale ani zde nečekejte nějak zajímavé detaily. Na tak malý čip s tak obrovskou pixelovou hustotou je to prostě příliš velké sousto.


Standardní scéna


Podíváme se také na standardní snímky.
expoziční čas 1/500 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 63 mm, klikněte pro zvětšeníFotoaparát doostřuje, a tak působí hodně ostře a na první pohled i detailně. Po bližším ohledání je ale hodně vidět, že kresba je velmi silně odšumována a jde spíše o shluk barevný koleček a jiných tvarů.
expoziční čas 1/400 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 63 mm, klikněte pro zvětšeníHDR zlepšilo jasy, snímek je vyvážený, zmizelo také mozaikování obrazu. To bylo nahrazeno jednoduše neostrou kresbou.
expoziční čas 1/640 s, clona F3,5, citlivost ISO 100, ohnisko 39 mm, klikněte pro zvětšeníNelíbí se mi silné odšumování, které vytváří zvláštní artefakty. Alespoň však působí zdáním mírné kresby v menších rozlišeních.
expoziční čas 1/800 s, clona F3,2, citlivost ISO 100, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníObjektiv zde nabízí velmi široký úhel záběru a krásně ostrou a kontrastní kresbu až do rohů. Bohužel odšumování je příliš silné a spoustu ploch výrazně rozmazává.

reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala