reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Sony Cyber-shot HX20V: umí snad všechno

, , recenze
Sony Cyber-shot HX20V: umí snad všechno
Sony Cyber-shot HX20V má ambice stát se jedním z nejlepších kapesních ultrazoomů na trhu. Podaří se mu to? Podívejte se s námi, jak si vede nový 18MPx Exmor R CMOS čip s 1080p50 Full HD videosekvencemi i nový objektiv Sony G s 20× optickým zoomem.
Sony Cyber-shot HX20V: umí snad všechno

Noční scéna


S nočním focením nebudete mít potíže. Autofokus je spolehlivý (výjimkou je situace kdy fotíte s aktivovaným ND filtrem, ten je totiž spuštěný i při náhledu a výrazně tak limituje množství světla pro autofokus), k dispozici máte dokonce až 30sekundovou expozici.
expoziční čas 13 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 59 mm, klikněte pro zvětšeníSilnější detaily jsou dobré, zde se odšumování moc nevyřádilo. Horší je to s hladšími plochami. Díky dlouhému času se dá dosahovat zajímavých světelných efektů. Dále se podíváme na několik výřezů při různých citlivostech.
ISO 100ISO 100 v režimu P nabídne maximálně sekundovou expozici, což je evidentně nedostatečné. Ostrost a detaily jsou ale dobré.
ISO 400Citlivost ISO 400 je už schopna zajistit dostatečnou expozici, míra detailů je překvapivě rozumná.
ISO 3200ISO 3200 přináší jemný jasový šum a rozmazané detaily.
ISO 4000 (multiexpozice)Multiexpozice při ISO 4000 velmi silně rozmývá obraz, ten je úplně bez detailů.
ISO 5000 (multiexpozice)Režim Ručně držený soumrak na tom není o nic lépe. Hotový akvarel.
ISO 12800 (multiexpozice)Je zajímavé, že multiexpozice při ISO 12800 se projevuje o něco lépe, ale ani zde nečekejte nějak zajímavé detaily. Na tak malý čip s tak obrovskou pixelovou hustotou je to prostě příliš velké sousto.


Standardní scéna


Podíváme se také na standardní snímky.
expoziční čas 1/500 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 63 mm, klikněte pro zvětšeníFotoaparát doostřuje, a tak působí hodně ostře a na první pohled i detailně. Po bližším ohledání je ale hodně vidět, že kresba je velmi silně odšumována a jde spíše o shluk barevný koleček a jiných tvarů.
expoziční čas 1/400 s, clona F4, citlivost ISO 100, ohnisko 63 mm, klikněte pro zvětšeníHDR zlepšilo jasy, snímek je vyvážený, zmizelo také mozaikování obrazu. To bylo nahrazeno jednoduše neostrou kresbou.
expoziční čas 1/640 s, clona F3,5, citlivost ISO 100, ohnisko 39 mm, klikněte pro zvětšeníNelíbí se mi silné odšumování, které vytváří zvláštní artefakty. Alespoň však působí zdáním mírné kresby v menších rozlišeních.
expoziční čas 1/800 s, clona F3,2, citlivost ISO 100, ohnisko 25 mm, klikněte pro zvětšeníObjektiv zde nabízí velmi široký úhel záběru a krásně ostrou a kontrastní kresbu až do rohů. Bohužel odšumování je příliš silné a spoustu ploch výrazně rozmazává.

reklama