www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4): zase o něco lepší

Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4): zase o něco lepší
, , recenze: specifikace produktu
Úspěšná řada kompaktů Cyber-shot RX100 zahrnuje už několik modelů, my se dnes podíváme na ten čtvrtý. Má vysoce světelný objektiv, výklopný displej a podporuje vysokorychlostní video až při 1000 fps.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Cyber-shot RX100 IV je pro focení v noci teoreticky velmi dobře vybaven. Nabídne 30sekundovou expozici, dá se clonit irisovou clonou i ND filtrem, pokud by bylo potřeba. Setkal jsem se ale s tím, že při vyšších clonách fotoaparát hůře ostřil.


Sony Cyber-shot RX100 IV noční scéna

expoziční čas 3,2 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 48 mm, klikněte pro zvětšeníKvalita obrazu je zejména uprostřed velmi slušná. Z RAWu se dá získat kresba jak do přepalů, tak i do hodně tmavých oblastí. Nedoporučuji to ale přehánět. Mrkneme se i na výřezy při různých citlivostech.


Sony Cyber-shot RX100 IV noční scéna šum noise

výřezy z 20MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)Noční RAWy vypadají solidně do ISO 800 včetně, v JPEGu už se kresba trochu třepí. Nicméně myslím, že ani citlivosti ISO 1600 se nemusíte bát. U ISO 3200 je už třeba být opatrný a RAWy citlivěji odšumovat, vyšší citlivosti jsou už na 1" čip příliš.


Standardní scéna


Mrkneme se také na dvě tradiční scény.


Sony Cyber-shot RX100 IV standardní scéna krajina

expoziční čas 1/500 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníÚhel záběr je dost široký, potěší také dobrá kresba. Uprostřed je velmi ostrá, směrem k rohům se zhoršuje jen mírně. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.


Sony Cyber-shot RX100 IV standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/100 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníAni zde není fotoaparátu vůbec co vytýkat, kresba je celoplošně velmi dobrá. Můžete si všimnout, že fotoaparát byl schopen lehce vykreslit i čáry na šedé stěně mlýnů. Opět je k dispozici RAW snímek

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře