www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4): zase o něco lepší

Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4): zase o něco lepší
, , recenze: specifikace produktu
Úspěšná řada kompaktů Cyber-shot RX100 zahrnuje už několik modelů, my se dnes podíváme na ten čtvrtý. Má vysoce světelný objektiv, výklopný displej a podporuje vysokorychlostní video až při 1000 fps.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Cyber-shot RX100 IV je pro focení v noci teoreticky velmi dobře vybaven. Nabídne 30sekundovou expozici, dá se clonit irisovou clonou i ND filtrem, pokud by bylo potřeba. Setkal jsem se ale s tím, že při vyšších clonách fotoaparát hůře ostřil.


Sony Cyber-shot RX100 IV noční scéna

expoziční čas 3,2 s, clona F2,8, citlivost ISO 125, ohnisko 48 mm, klikněte pro zvětšeníKvalita obrazu je zejména uprostřed velmi slušná. Z RAWu se dá získat kresba jak do přepalů, tak i do hodně tmavých oblastí. Nedoporučuji to ale přehánět. Mrkneme se i na výřezy při různých citlivostech.


Sony Cyber-shot RX100 IV noční scéna šum noise

výřezy z 20MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)Noční RAWy vypadají solidně do ISO 800 včetně, v JPEGu už se kresba trochu třepí. Nicméně myslím, že ani citlivosti ISO 1600 se nemusíte bát. U ISO 3200 je už třeba být opatrný a RAWy citlivěji odšumovat, vyšší citlivosti jsou už na 1" čip příliš.


Standardní scéna


Mrkneme se také na dvě tradiční scény.


Sony Cyber-shot RX100 IV standardní scéna krajina

expoziční čas 1/500 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 24 mm, klikněte pro zvětšeníÚhel záběr je dost široký, potěší také dobrá kresba. Uprostřed je velmi ostrá, směrem k rohům se zhoršuje jen mírně. Můžete si stáhnout snímek v RAW formátu.


Sony Cyber-shot RX100 IV standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/100 s, clona F4, citlivost ISO 125, ohnisko 47 mm, klikněte pro zvětšeníAni zde není fotoaparátu vůbec co vytýkat, kresba je celoplošně velmi dobrá. Můžete si všimnout, že fotoaparát byl schopen lehce vykreslit i čáry na šedé stěně mlýnů. Opět je k dispozici RAW snímek

Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů