www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony SLT-A99V: opětovný útok

Sony SLT-A99V: opětovný útok
, , recenze: specifikace produktu
Na stránkách Digimanie se dnes budeme netradičně věnovat testování full frame fotoaparátu. Jde o nový SLT fotoaparát Sony SLT-A99V se snímačem, jehož rozlišení je 24 megapixelů. Vyzkoušíme ho se 70-400mm SSM G objektivem.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


S nočním focením určitě nebudete mít problémy. Rozsah expozičních časů je dostatečný, autofokus spolupracuje bez většího odmlouvání.
expoziční čas 20 s, clona F13, citlivost ISO 100, ohnisko 70 mm, klikněte pro zvětšeníKvalita snímku je velmi dobrá, šum je nízký. 70-400mm objektiv po přiclonění nevykresluje hvězdičky kolem světel, na druhou stranu zase netrpí na výraznější chromatickou aberaci (ta je jen slabá, pouze v RAWu) nebo jiné vady. Můžete se podívat i na snímek v RAWu.
ISO 50 (JPEG / konverze z RAWu)Při citlivosti ISO 50 šum v podstatě neexistuje, detaily jsou nadprůměrné.
ISO 100 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 100 (multiexpozice)ISO 100 je velmi čisté, bez šumu. Multiexpozice je o něco hladší, na druhou stranu se to negativně odráží na slabší kresbě ve trávě (ta je zahlazená jako šum).
ISO 200 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 200 (multiexpozice)Ani u citlivosti ISO 200 není problém. Duchové při multiexpozici jsou způsobeny tím, že v tomto režimu nelze aktivovat samospoušť, a tak dochází k roztřesení.
ISO 400 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 400 (multiexpozice)Ani u citlivosti ISO 400 nejsou problémy. RAW má trochu jasového šumu, ale JPEG je stále detailní, bez šumu, není ani moc rozmytý. Slabší ostrost je vidět na snímcích s multiexpozicí.
ISO 800 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 800 (multiexpozice)ISO 800 má slabý jasový šum v RAWu, JPEG je i nadále dost kvalitní. U multiexpozice je vidět slabší kresbu, střední detaily jsou nicméně solidní a linie hladké.
ISO 1600 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 1600 (multiexpozice)ISO 1600 vytváří v JPEGu jemné hrudky, kvalita je stále dostatečná. Multiexpozice snižuje barevnost a kontrast, můžete si všimnout také nepříliš dobrého skládání (linie jsou občas zubaté, o pixel posunuté)
ISO 3200 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 3200 (multiexpozice)ISO 3200 zvyšuje odšumování, v obraze se začínají objevovat hrudky. Multiexpozice snižuje kontrast, barvy se trochu rozlévají, detaily jsou lehce neostré, ale stále dobře patrné.
ISO 6400 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 6400 (multiexpozice)S citlivostí ISO 6400 už musíte opatrně. JPEG z fotoaparátu je dost hrudkovaný a nevypadá moc kvalitně. Multiexpozice začíná být poněkud rozmazaná.
ISO 12800 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 12800 (multiexpozice)ISO 12800 už hodně trpí na barevný šum, takže v JPEGu se nelze divit tomu, že linie se hodně třepí a slabší detaily v podstatě zmizely.
ISO 25600 (JPEG / konverze z RAWu)

ISO 25600 (multiexpozice)Bez multiexpozice lze navolit nejvýše citlivost ISO 25600. Nemá smysl ji používat, RAW je barevně rozházený, JPEG jsou jen hrudky. Multiexpozice srovná detaily, ale kvalitní obraz z ní už nedostanete.
ISO 51200 (multiexpozice)S multiexpozicí lze navolit až ISO 51200, ale je to k ničemu. Barevně je snímek nevýrazný, detaily v podstatě neexistují.


Standardní scéna


Samozřejmostí jsou i dvě standardní scény. Vzhledem k použitému objektivu budou tentokrát s trochu delší ohniskovou vzdálenosti než obvykle.
expoziční čas 1/80 s, clona F10, citlivost ISO 125, ohnisko 70 mm, klikněte pro zvětšeníSnímek má solidní detaily, prokreslenost je dobrá. Zachovává si i kresbu ve větvích vpravo dole. V RAWu opět dobře uvidíte dobrý dynamický rozsah snímacího čipu.
expoziční čas 1/125 s, clona F9, citlivost ISO 100, ohnisko 70 mm, klikněte pro zvětšeníVidíte tu velmi dobrou prokreslenost obrazu, solidní kontrast a v podstatě naprostou absenci šumu. O něco slabší by mohlo být odšumování ve trávě (rozmazání na spodním okraji snímku je už ale dáno malou hloubkou ostrosti snímku).

Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala