www.digimanie.cz
>
>
>

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl II.

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl II.
, , recenze
V dnešním druhém pokračování našeho malého přehledu levných stativů běžně sehnatelných na českém trhu jsme se blíže podívali na další 2 modely - stativ FOMEI W-311 a jeho stájového kolegu, typ FOMEI VP-30 COUNTRY.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl II.
  2. FOMEI VP-30
reklama
Univerzální stativ FOMEI W-311 je dodáván v černém šusťákovém pouzdře vybaveném zdvojenou šňůrkou pro přehození přes ruku či vůbec pověšení kamkoliv, pouzdro podezřívám, že je nepromokavé, což jsem ovšem raději nezkoušel...

Tento model je zajímavý tím, že se ve složeném stavu chová jako klasický malý stolní stativ (výška 43 cm), lze jej ale nastavit kdekoliv v rozmezí 40 - 125 cm výšky, kterých dosahuje díky výsuvné horní části i teleskopickým nohám. Stativ váží 665 g a snese maximální zatížení 2 kg, páka pro natáčení je na pravé ruce.
Hlava stativu potěší zjištěním, že je 3D a tudíž libovolně natočitelná i tím, že na ni byla umístěna vodováha (horní snímek vlevo nahoře), méně potěšující je pak fakt, že upínací podložka není vyjmutelná, takže je při upevňování aparátu či dalekohledu třeba dotyčnou věc nasazovat tím stylem, že ji jednou rukou držíte na podložce a druhou šroubujete závitem zespodu.

Další malá výtka na tvůrce stativu - baculatější digitály je třeba na stativ umístit šikmo, jinak se bude velmi těžce otáčet šroub fixující hlavu v ose Z, šroub mohl být buď menší nebo hlava vyšší.

Stabilita stativu je velmi dobrá, navíc, gumové koncovky na každé z noh zabraňují klouzání i na relativně hladkém povrchu typu stůl či domácí parkety. Chod všech pohyblivých komponent na hlavě stativu je spolehlivý, při vyklápění do osy Z se podložka dokonce aretuje ve 4 polohách rozdělujících maximálně možný pohyb 90° na čtvrtiny, dá se ale samozřejmě zaaretovat i v polohách mezi. Je trochu škoda, že není možno fixovat všechny osy pohybu - šroub mající na starost osu Y tu je pouze pro zajištění pohybu v dané ose o 360° (dokonce ani neumí změnit odpor při otáčení) zafixovat si ale můžeme toliko osu Xovou (možný pohyb 180°) a Zovou (již zmíněných 90°).

Stativ FOMEI WT-311 je v prodeji za 424,- Kč včetně DPH.
reklama
Nejnovější články
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala