www.digimanie.cz
>
>
>
>

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér
, , recenze
Před pár dny jsme krátce představovali tento přístroj jako žhavou novinku, dnes již můžeme nabídnout i plnou recenzi. Již dopředu můžeme prozradit, že Premier 3306 přes svou jednoduchost příjemně překvapil, pihy na kráse se však také našly.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér
  2. Ovládání a další popis
  3. Praktické zkušenosti
  4. Závěr
reklama
Jednoduchý kompakt pro začátečníky je pojem, který dnes již nutně neznamená téměř nepoužitelný levný přístroj s mizernými skly. Výrobci si uvědomují, že ani v segmentu levných přístrojů nelze nalákat zákazníky jen na nízkou cenu a sladké řeči. Nový kompaktní UMAX dokumentuje snahu výrobce nabídnout v této oblasti důstojnou alternativu věhlasnějších fotografických značek.

Premier 3306 Zoom je třímegapixelový přístroj s trojnásobným optickým zoomem a přitažlivým designem. Je vybaven 16MB interní pamětí, což umožňuje začít fotografovat hned po vybalení, bez shánění paměťové karty. Tu ovšem stejně časem bude nutné koupit, protože na 16MB se toho příliš mnoho nevejde. Do interní paměti ani na kartu neukládá přístroj pořízené snímky nijak zvlášť rychle, ovšem v této kategorii to není nijak zásadní vada na kráse.

Snímač s automaticky nastavovanou citlivosti od 100 do 200 ISO umožňuje pořídit fotografie o velikosti 2048 x 1536 bodů. Objektiv má tentokrát rozsah ohniskových vzdáleností od 37 do 111 milimetrů při spíše podprůměrné světelnosti od F3,1 do F5,2.

V základní dodávce je i stříbrné pouzdro a poutko na ruku, kterým je zároveň k tělu fotoaparátu přivázaná krytka objektivu. Je zde patrná snaha snížit výrobní náklady bez toho, aby se snížila atraktivita či funkčnost přístroje.

Premier 3306 Zoom spojuje s klasickými kompakty na kinofilm absence kreativních režimů. K dispozici je pouze plný automat a "manuál", což je vlastně opět plný automat s možností korekce expozice a softwarového doostření.
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.
Nejnovější články
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů