Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér

23.4.2004, Michal Spáčil, recenze
Před pár dny jsme krátce představovali tento přístroj jako žhavou novinku, dnes již můžeme nabídnout i plnou recenzi. Již dopředu můžeme prozradit, že Premier 3306 přes svou jednoduchost příjemně překvapil, pihy na kráse se však také našly.
Kapitoly článku:
  1. UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér
  2. Ovládání a další popis
  3. Praktické zkušenosti
  4. Závěr
Jednoduchý kompakt pro začátečníky je pojem, který dnes již nutně neznamená téměř nepoužitelný levný přístroj s mizernými skly. Výrobci si uvědomují, že ani v segmentu levných přístrojů nelze nalákat zákazníky jen na nízkou cenu a sladké řeči. Nový kompaktní UMAX dokumentuje snahu výrobce nabídnout v této oblasti důstojnou alternativu věhlasnějších fotografických značek.

Premier 3306 Zoom je třímegapixelový přístroj s trojnásobným optickým zoomem a přitažlivým designem. Je vybaven 16MB interní pamětí, což umožňuje začít fotografovat hned po vybalení, bez shánění paměťové karty. Tu ovšem stejně časem bude nutné koupit, protože na 16MB se toho příliš mnoho nevejde. Do interní paměti ani na kartu neukládá přístroj pořízené snímky nijak zvlášť rychle, ovšem v této kategorii to není nijak zásadní vada na kráse.

Snímač s automaticky nastavovanou citlivosti od 100 do 200 ISO umožňuje pořídit fotografie o velikosti 2048 x 1536 bodů. Objektiv má tentokrát rozsah ohniskových vzdáleností od 37 do 111 milimetrů při spíše podprůměrné světelnosti od F3,1 do F5,2.

V základní dodávce je i stříbrné pouzdro a poutko na ruku, kterým je zároveň k tělu fotoaparátu přivázaná krytka objektivu. Je zde patrná snaha snížit výrobní náklady bez toho, aby se snížila atraktivita či funkčnost přístroje.

Premier 3306 Zoom spojuje s klasickými kompakty na kinofilm absence kreativních režimů. K dispozici je pouze plný automat a "manuál", což je vlastně opět plný automat s možností korekce expozice a softwarového doostření.
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.