www.digimanie.cz
>
>
>
>

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér

UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér
, , recenze
Před pár dny jsme krátce představovali tento přístroj jako žhavou novinku, dnes již můžeme nabídnout i plnou recenzi. Již dopředu můžeme prozradit, že Premier 3306 přes svou jednoduchost příjemně překvapil, pihy na kráse se však také našly.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. UMAX Premier 3306: Jednoduchý, ale pohledný premiér
  2. Ovládání a další popis
  3. Praktické zkušenosti
  4. Závěr
reklama
Jednoduchý kompakt pro začátečníky je pojem, který dnes již nutně neznamená téměř nepoužitelný levný přístroj s mizernými skly. Výrobci si uvědomují, že ani v segmentu levných přístrojů nelze nalákat zákazníky jen na nízkou cenu a sladké řeči. Nový kompaktní UMAX dokumentuje snahu výrobce nabídnout v této oblasti důstojnou alternativu věhlasnějších fotografických značek.

Premier 3306 Zoom je třímegapixelový přístroj s trojnásobným optickým zoomem a přitažlivým designem. Je vybaven 16MB interní pamětí, což umožňuje začít fotografovat hned po vybalení, bez shánění paměťové karty. Tu ovšem stejně časem bude nutné koupit, protože na 16MB se toho příliš mnoho nevejde. Do interní paměti ani na kartu neukládá přístroj pořízené snímky nijak zvlášť rychle, ovšem v této kategorii to není nijak zásadní vada na kráse.

Snímač s automaticky nastavovanou citlivosti od 100 do 200 ISO umožňuje pořídit fotografie o velikosti 2048 x 1536 bodů. Objektiv má tentokrát rozsah ohniskových vzdáleností od 37 do 111 milimetrů při spíše podprůměrné světelnosti od F3,1 do F5,2.

V základní dodávce je i stříbrné pouzdro a poutko na ruku, kterým je zároveň k tělu fotoaparátu přivázaná krytka objektivu. Je zde patrná snaha snížit výrobní náklady bez toho, aby se snížila atraktivita či funkčnost přístroje.

Premier 3306 Zoom spojuje s klasickými kompakty na kinofilm absence kreativních režimů. K dispozici je pouze plný automat a "manuál", což je vlastně opět plný automat s možností korekce expozice a softwarového doostření.
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.
Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře