www.digimanie.cz
>
>
>
>

Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz

Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz
, , recenze: specifikace produktu
Nejnovější přírůstek do rodiny levných kompaktů je parametry takříkajíc pravým průměrem. Alespoň podle čtyřmegového rozlišení a trojnásobného zoomu. Oproti svým předchůdcům má o poznání lepší obraz, přesto však na něm najdeme i pár chybiček. Ale více už v samotné recenzi…
K oblíbeným
reklama
Praktické zkušenosti
Zatímco kvalita obrazu jde u Umaxu postupně nahoru, tento přístroj nás překvapil několika nepěknými vlastnostmi. Ač jsme se do něj dávali akumulátory s různou kapacitou vždy čerstvě nabité, nikdy nebyl fotoaparát spokojen a hlásil alespoň polovybité baterie. Výdrž ale byla stále slušná. Další výtka se týká histogramu v reálném čase, což je funkce, kterou sice přístroj jakoby má, ale v praxi nemá žádnou užitnou hodnotu. Histogram je maličký, neustále se překresluje a tak zuřivě bliká, navíc se zdá, že nedává příliš dobré hodnoty. A to nejdůležitější nakonec: přístroj nám při testu několikrát zatuhnul (vždy při změně některého z parametrů v menu) tak, že pomohl jedině restart. To my mohlo nasvědčovat nevyladěnosti firmware, byly jsme však ubezpečení, že se jedná o skutečný produkt a nikoliv předprodukční vzorek.

Rozlišení


4 MPix

2 MPix

1,2 MPix

0,3 MPix


Citlivost


ISO 100

ISO 200

ISO 400
Ikona Odkaz na databázi
Vyvážení bílé barvy


blesk

den

zataženo

západ slunce

zářivka

žárovka

Kompenzace expozice


bez kompenzace

+0,5 EV

-0,5 EV

Rychlost
Odezva fotoaparátu není ani trochu oslnivá, nakonec posuďte sami podle naměřených časů:
Pořízení prvního snímku8,56 s
Snímek s namáčknutím spouště0,30 s
Snímek bez namáčknutí2,70 s
Nejnovější články
500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem 500px chválilo umělce za jeho koláže, teď hrozí banem
Fotobanka 500px si v posledních letech utržila nejednu ostudu a nyní je tu další kontroverzní počin. Několik let chválilo fotografa Michala Karcze, dokonce byl vyhlášen umělcem roku. Za jeho umění ho ale chce nyní zabanovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů