www.digimanie.cz
>
>
>
>

Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz

Umax Premier DC4365: Muzika za málo peněz
, , recenze: specifikace produktu
Nejnovější přírůstek do rodiny levných kompaktů je parametry takříkajíc pravým průměrem. Alespoň podle čtyřmegového rozlišení a trojnásobného zoomu. Oproti svým předchůdcům má o poznání lepší obraz, přesto však na něm najdeme i pár chybiček. Ale více už v samotné recenzi…
K oblíbeným
reklama
Praktické zkušenosti
Zatímco kvalita obrazu jde u Umaxu postupně nahoru, tento přístroj nás překvapil několika nepěknými vlastnostmi. Ač jsme se do něj dávali akumulátory s různou kapacitou vždy čerstvě nabité, nikdy nebyl fotoaparát spokojen a hlásil alespoň polovybité baterie. Výdrž ale byla stále slušná. Další výtka se týká histogramu v reálném čase, což je funkce, kterou sice přístroj jakoby má, ale v praxi nemá žádnou užitnou hodnotu. Histogram je maličký, neustále se překresluje a tak zuřivě bliká, navíc se zdá, že nedává příliš dobré hodnoty. A to nejdůležitější nakonec: přístroj nám při testu několikrát zatuhnul (vždy při změně některého z parametrů v menu) tak, že pomohl jedině restart. To my mohlo nasvědčovat nevyladěnosti firmware, byly jsme však ubezpečení, že se jedná o skutečný produkt a nikoliv předprodukční vzorek.

Rozlišení


4 MPix

2 MPix

1,2 MPix

0,3 MPix


Citlivost


ISO 100

ISO 200

ISO 400
Ikona Odkaz na databázi
Vyvážení bílé barvy


blesk

den

zataženo

západ slunce

zářivka

žárovka

Kompenzace expozice


bez kompenzace

+0,5 EV

-0,5 EV

Rychlost
Odezva fotoaparátu není ani trochu oslnivá, nakonec posuďte sami podle naměřených časů:
Pořízení prvního snímku8,56 s
Snímek s namáčknutím spouště0,30 s
Snímek bez namáčknutí2,70 s
reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře