www.digimanie.cz
>
>
>

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds
, , recenze
Rodina výrobců Micro Four Thirds fotoaparátů se nedávno rozšířila o čínskou společnost Yi Technology. Dnes se podíváme na její první fotoaparát M1 vybavený 20MPx senzorem. Fotoaparát umí i 4K video. Jaký tedy bude?
K oblíbeným
reklama
Nezapomeneme ani na test focení v protisvětle. Fotoaparát nemá běžné prosvětlovací technologie z jednoho snímku, najdete tu ale hardwarové HDR.


Yi M1 protisvětlo 1

expoziční čas 1/640 s, clona F7,1, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce +1 EV, klikněte pro zvětšeníSmog snížil kontrast snímku, což se pak projevilo na výraznějším odšumování. Objektiv kreslí velmi ostře a chromatickou aberaci lze poměrně snadno potlačit. Můžete se podívat i na RAW. Dynamický rozsah je hodně solidní.


Yi M1 protisvětlo 2

expoziční čas 1/1200 s, clona F8,1, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníVlevo dole si lze všimnout duhového odlesku, nicméně po stránce objektivu je vše docela slušné. Odšumování je ve stínech silnější, než by mělo být, proto se můžete opět podívat na RAW a skutečnou kresbu. Ze stínů dokážete vytáhnout spoustu kresby, něco vytáhnete i z jasů.


Yi M1 protisvětlo HDR 2

expoziční čas 1/1000 s, clona F8,1, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšeníHDR dokáže trochu stáhnout jasy a dodat více barevnosti do stínů. Na druhou stranu klesá ostrost fotografie.


Yi M1 protisvětlo 3

expoziční čas 1/1200 s, clona F8,1, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, klikněte pro zvětšeníVe stínech je docela slabá kresba daná nedostatkem světla a vyšším šumem. Opět se můžete podívat na snímek v RAW formátu.


Yi M1 protisvětlo HDR 3

expoziční čas 1/1000 s, clona F7,2, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, klikněte pro zvětšeníHDR snížilo přepaly a přidalo jas stínům. Celková ostrost snímku je ale znatelně nižší proti předchozímu případu. Bohužel nechybí odlesky objektivu.


Yi M1 protisvětlo 4

expoziční čas 1/800 s, clona F6,4, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce +1,3 EV, klikněte pro zvětšeníPro dobrý jas snímku bylo potřeba hodně přidat na expozici. Kresba je celoplošně dost slušná, slabší je akorát po stranách (ale v rozích je opět překvapivá). Můžete si stáhnout snímek v RAWu.

Nejnovější články
Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala