www.digimanie.cz
>
>
>

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds
, , recenze
Rodina výrobců Micro Four Thirds fotoaparátů se nedávno rozšířila o čínskou společnost Yi Technology. Dnes se podíváme na její první fotoaparát M1 vybavený 20MPx senzorem. Fotoaparát umí i 4K video. Jaký tedy bude?
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom


Základní setový objektiv nabídne 3,3× optický zoom. Začíná na širokoúhlých 24 milimetrech po přepočtu.


Yi M1 zoom 12mm ohnisko 1

expoziční čas 1/640 s, clona F5,1, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníStředová ostrost je výborná, slabší je akorát levý horní roh (to vypadá spíše na kusovou chybu) a chromatická aberace. Jak ale již bylo řečeno, ta má velmi dobrý charakter, který se dá v editorech velmi snadno odstranit. Dávám k dispozici i RAW snímek.


Yi M1 zoom 40mm ohnisko 1

expoziční čas 1/400 s, clona F5,6, citlivost ISO 200, ohnisko 40 (80) mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšeníOptický zoom stačí pro základní potřeby. Střed je výborný, rohy jsou už o trochu slabší, ale třeba pravý horní roh je stále výborný.


Měření rychlosti


K testu rychlosti jsem využil rychlou microSDXC kartu (v SD redukci) Kingston UHS-I U3. Té jsme v testu naměřili zapisovací rychlost přes 70 MB/s.
  • První snímek - 5,2 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí - 0,35 sekundy (bez předostření cca 0,6 sekundy)
  • Odezva na spoušť - cca 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky JPEG - 1,65 sekundy
  • Sekvenční snímání JPEG - 2,9 fps (po 7 snímcích klesá na 1,45 fps)
  • Sekvenční snímání RAW - 2,8 fps (po 4 snímcích klesá na 0,85 fps)

Jak je vidět, Yi M1 rychlostí skutečně vůbec neoplývá. Velmi dlouho startuje, prodleva mezi snímky je také dosti dlouhá. Rovněž sekvenční snímání je pomalé a buffer má malou kapacitu.


Scénické, barevné a další režimy, vyvážení bílé


Pokud jde o vyvážení bílé, to je trochu náladové. V interiérech někdy produkuje žluté fotografie, aby záhy byly snímky zase spíše do lehce fialového nádechu. V běžných podmínkách je ale systém dostatečný. Fotoaparát také nabídne pět barevných režimů (na displeji přetáhněte prstem zprava doleva).


standardportraitvividnatural B&WH contrast B&W
 

Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář