www.digimanie.cz
>
>
>

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds
, , recenze
Rodina výrobců Micro Four Thirds fotoaparátů se nedávno rozšířila o čínskou společnost Yi Technology. Dnes se podíváme na její první fotoaparát M1 vybavený 20MPx senzorem. Fotoaparát umí i 4K video. Jaký tedy bude?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pro noční focení je zde maximálně 60sekundová expozice. Autofokus sice dle výrobce slibuje ostření od -4 EV, ale v praxi se rozhodně tak dobrým nejevil. Je spíše někde u průměru.


Yi M1 noční scéna

expoziční čas 4´s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (46) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníVe stínech vás čeká silnější odšumování a slabší detaily, nicméně lépe nasvícené plochy jsou dosti detailní. Můžete se podívat i na snímek v RAW formátu. Nebude chybět ani porovnání jednotlivých citlivostí na výřezech.


Yi M1 noční scéna šum noise

výřezy z 20MPx snímků (JPEG vlevo / RAW vpravo)V RAWu začíná šum degradovat snímky od ISO 1600, JPEGy jsou rozmyté i u nižších citlivostí.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani dvě standardní scény.


Yi M1 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/800 s, clona F5,7, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníZnovu zde vidíte, že se setovým objektivem dostanete široký úhel záběru a výbornou kresbu až do rohů Nicméně po stranách je ostrost o něco slabší. K dispozici je RAW snímek.


Yi M1 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F5,6, citlivost ISO 200, ohnisko 22 (44) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníOpět potěší výborná středová ostrost, která vynikne zejména v RAWu. Tam jsou výsledky opravdu výborné.

Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala