www.digimanie.cz
>
>
>

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds
, , recenze
Rodina výrobců Micro Four Thirds fotoaparátů se nedávno rozšířila o čínskou společnost Yi Technology. Dnes se podíváme na její první fotoaparát M1 vybavený 20MPx senzorem. Fotoaparát umí i 4K video. Jaký tedy bude?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pro noční focení je zde maximálně 60sekundová expozice. Autofokus sice dle výrobce slibuje ostření od -4 EV, ale v praxi se rozhodně tak dobrým nejevil. Je spíše někde u průměru.


Yi M1 noční scéna

expoziční čas 4´s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (46) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníVe stínech vás čeká silnější odšumování a slabší detaily, nicméně lépe nasvícené plochy jsou dosti detailní. Můžete se podívat i na snímek v RAW formátu. Nebude chybět ani porovnání jednotlivých citlivostí na výřezech.


Yi M1 noční scéna šum noise

výřezy z 20MPx snímků (JPEG vlevo / RAW vpravo)V RAWu začíná šum degradovat snímky od ISO 1600, JPEGy jsou rozmyté i u nižších citlivostí.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani dvě standardní scény.


Yi M1 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/800 s, clona F5,7, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníZnovu zde vidíte, že se setovým objektivem dostanete široký úhel záběru a výbornou kresbu až do rohů Nicméně po stranách je ostrost o něco slabší. K dispozici je RAW snímek.


Yi M1 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F5,6, citlivost ISO 200, ohnisko 22 (44) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníOpět potěší výborná středová ostrost, která vynikne zejména v RAWu. Tam jsou výsledky opravdu výborné.

reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala