www.digimanie.cz
>
>
>

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds

Yi M1: čínský útok na Micro Four Thirds
, , recenze
Rodina výrobců Micro Four Thirds fotoaparátů se nedávno rozšířila o čínskou společnost Yi Technology. Dnes se podíváme na její první fotoaparát M1 vybavený 20MPx senzorem. Fotoaparát umí i 4K video. Jaký tedy bude?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Pro noční focení je zde maximálně 60sekundová expozice. Autofokus sice dle výrobce slibuje ostření od -4 EV, ale v praxi se rozhodně tak dobrým nejevil. Je spíše někde u průměru.


Yi M1 noční scéna

expoziční čas 4´s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 23 (46) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníVe stínech vás čeká silnější odšumování a slabší detaily, nicméně lépe nasvícené plochy jsou dosti detailní. Můžete se podívat i na snímek v RAW formátu. Nebude chybět ani porovnání jednotlivých citlivostí na výřezech.


Yi M1 noční scéna šum noise

výřezy z 20MPx snímků (JPEG vlevo / RAW vpravo)V RAWu začíná šum degradovat snímky od ISO 1600, JPEGy jsou rozmyté i u nižších citlivostí.


Standardní scéna


Nebudou chybět ani dvě standardní scény.


Yi M1 standardní scéna krajina

expoziční čas 1/800 s, clona F5,7, citlivost ISO 200, ohnisko 12 (24) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníZnovu zde vidíte, že se setovým objektivem dostanete široký úhel záběru a výbornou kresbu až do rohů Nicméně po stranách je ostrost o něco slabší. K dispozici je RAW snímek.


Yi M1 standardní scéna mlýny Šenov

expoziční čas 1/800 s, clona F5,6, citlivost ISO 200, ohnisko 22 (44) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšeníOpět potěší výborná středová ostrost, která vynikne zejména v RAWu. Tam jsou výsledky opravdu výborné.

Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala