www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 15 PRO

Zoner Photo Studio 15 PRO
, , recenze
Předmětem dnešní recenze nebude žádný fotoaparát, ale editační software Zoner Photo Studio 15 PRO. Jde o českou aplikaci, která toho nabízí opravdu hodně a přitom je k mání za velmi příjemné částky. Jak si povede?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Nyní se ještě podíváme na slíbená panoramata a HDR režim. Panoramata lze skládat jen v jednom směru (horizontálně nebo vertikálně), bohužel maticové skládání není podporováno.


Zoner Photo Studio 15 panoramata

klikněte pro zvětšeníPanoramata jsou v drtivé většině poskládána správně bez nějakých jasových nebo skládacích artefaktů. Zde se např. pět 14,6MPx snímků podílelo na vzniku výsledného panoramatu v rozlišení přes 50 megapixelů.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR prolínáním expozic

menu pro HDR s prolínáním expozic, klikněte pro zvětšeníDále jsem vám slíbil ukázky HDR. Jako první tu máme HDR prolínáním expozic, které vytváří vcelku realisticky vypadající snímky. Pro snímky, kde chcete jen trochu rozšířit dynamický rozsah, naprosto ideální.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR prolínáním expozic 2

menu pro HDR s prolínáním expozic, klikněte pro zvětšeníAplikace sama zarovná obrázky a zvolí vhodný poměr. Nic vám ale nebrání toto upravit a vytvořit si vlastní HDR efekt. Skládání pracuje většinou dobře, ale u některých snímků se může lehce seknout (např. u fotky tohoto hradu byl vždy jeden snímek asi o 2-3 pixely posunutý).


Zoner Photo Studio 15 HDR prolínáním expozic

HDR snímek skládáním expozic, klikněte pro zvětšeníToto je snímek pořízený kompaktem Olympus Stylus XZ-10, složený ze tří expozic. Jak sami vidíte, stíny jsou prokreslené vcelku slušně, podobně jako obloha. Můžete to srovnat s náhledy tří snímků o pár obrázků výše, kde "správně exponovaný snímek" má celou konstrukci v podstatě černou.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR mapováním tonality

HDR mapováním tonality, klikněte pro zvětšeníJe zde i HDR pomocí mapování tonality, které přináší více "umělecké" výsledky. Pokud tedy nevyžadujete přímo realistické HDR, ale chcete i trochu zajímavých efektů, toto je funkce pro vás.


Zoner Photo Studio 15 HDR mapováním tonality

HDR snímek s mapováním tonality, klikněte po zvětšeníJde o složeninu z těch samých tří snímků pořízených kompaktem. Je jasné, že tady už více vylézá šum, skládání a jasy jsou ale provedeny výborně. Není to přehnané, přitom HDR efekt je dost dobře patrný. Musel jsem ještě potlačit chromatickou aberaci, která byla na snímku moc vidět. Výsledek hodnotím jako výborný.
Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář