www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 15 PRO

Zoner Photo Studio 15 PRO
, , recenze
Předmětem dnešní recenze nebude žádný fotoaparát, ale editační software Zoner Photo Studio 15 PRO. Jde o českou aplikaci, která toho nabízí opravdu hodně a přitom je k mání za velmi příjemné částky. Jak si povede?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Nyní se ještě podíváme na slíbená panoramata a HDR režim. Panoramata lze skládat jen v jednom směru (horizontálně nebo vertikálně), bohužel maticové skládání není podporováno.


Zoner Photo Studio 15 panoramata

klikněte pro zvětšeníPanoramata jsou v drtivé většině poskládána správně bez nějakých jasových nebo skládacích artefaktů. Zde se např. pět 14,6MPx snímků podílelo na vzniku výsledného panoramatu v rozlišení přes 50 megapixelů.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR prolínáním expozic

menu pro HDR s prolínáním expozic, klikněte pro zvětšeníDále jsem vám slíbil ukázky HDR. Jako první tu máme HDR prolínáním expozic, které vytváří vcelku realisticky vypadající snímky. Pro snímky, kde chcete jen trochu rozšířit dynamický rozsah, naprosto ideální.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR prolínáním expozic 2

menu pro HDR s prolínáním expozic, klikněte pro zvětšeníAplikace sama zarovná obrázky a zvolí vhodný poměr. Nic vám ale nebrání toto upravit a vytvořit si vlastní HDR efekt. Skládání pracuje většinou dobře, ale u některých snímků se může lehce seknout (např. u fotky tohoto hradu byl vždy jeden snímek asi o 2-3 pixely posunutý).


Zoner Photo Studio 15 HDR prolínáním expozic

HDR snímek skládáním expozic, klikněte pro zvětšeníToto je snímek pořízený kompaktem Olympus Stylus XZ-10, složený ze tří expozic. Jak sami vidíte, stíny jsou prokreslené vcelku slušně, podobně jako obloha. Můžete to srovnat s náhledy tří snímků o pár obrázků výše, kde "správně exponovaný snímek" má celou konstrukci v podstatě černou.


Zoner Photo Studio 15 menu HDR mapováním tonality

HDR mapováním tonality, klikněte pro zvětšeníJe zde i HDR pomocí mapování tonality, které přináší více "umělecké" výsledky. Pokud tedy nevyžadujete přímo realistické HDR, ale chcete i trochu zajímavých efektů, toto je funkce pro vás.


Zoner Photo Studio 15 HDR mapováním tonality

HDR snímek s mapováním tonality, klikněte po zvětšeníJde o složeninu z těch samých tří snímků pořízených kompaktem. Je jasné, že tady už více vylézá šum, skládání a jasy jsou ale provedeny výborně. Není to přehnané, přitom HDR efekt je dost dobře patrný. Musel jsem ještě potlačit chromatickou aberaci, která byla na snímku moc vidět. Výsledek hodnotím jako výborný.
Nejnovější články
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
Dnes, recenze, Milan Šurkala44 komentářů
Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S.
V dnešní recenzi se podíváme na setový objektiv pro nové full frame CSC od Panasonicu, model Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Je optimalizován pro natáčení videa, ale potěší i pro pořizování fotografií?
Dnes, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala