www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 15 PRO

Zoner Photo Studio 15 PRO
, , recenze
Předmětem dnešní recenze nebude žádný fotoaparát, ale editační software Zoner Photo Studio 15 PRO. Jde o českou aplikaci, která toho nabízí opravdu hodně a přitom je k mání za velmi příjemné částky. Jak si povede?
K oblíbeným
reklama
Nyní se podíváme na některé menu nabídky v horní části aplikace. O pár z nich jsme si už povídali, neboť jsou vyvedeny i na tlačítkách v levém sloupci.


Zoner Photo Studio 15 menu Editor Vylepšit


Vrchní polovinu jsme už víceméně probrali, u většiny položek můžete počítat s bohatými možnostmi nastavení, tedy např. s výběrem metody doostření a podobně. My ale začneme "pod čarou". Jako první je tu potlačení šumu a pokročilý režim, který nabízí více možností nastavení.


Zoner Photo Studio 15 odstranění šumu


Jako první je tu odstranění šumu typu "pepř a sůl", ale v praxi se u fotografií moc dobře nepředvedl. To odstranění aditivního šumu, to je jiná.


Zoner Photo Studio 15 bez potlačení šumu
výchozí obraz


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 25 procent
potlačení aditivního šumu na 25 %


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 50 procent
potlačení aditivního šumu na 50 %


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 100 procent
potlačení aditivního šumu na 100 %Styl odšumování je vcelku slušný, při nastaveních do 50 % docela dobře zachovává detaily a odstranění barevného šumu je dostatečné. Pokud nastavíte moc vysoké hodnoty, začne být jasový šum odstraňován až moc a pak se snímek patlá.


Zoner Photo Studio 15 pokročilé odstranění šumu


Pokročilé odstranění šumu vám dovolí nastavit intenzitu šumu a především nastavit potlačování barevného a jasového šumu zvlášť.


Zoner Photo Studio 15 menu odstranění chromatické vady
menu pro odstranění chromatické aberaceZoner Photo Studio 15 bez odstranění chromatické vady
původní obrazZoner Photo Studio 15 s odstraněním chromatické vady
po odstranění chromatické aberaceJak sami vidíte, aplikace odstraňuje chromatickou aberaci dost slušně, pomůže i potlačení vybrané zbytkové barvy. Další úpravy jako korekci zkreslení objektivu nebo vinětace nemá smysl detailněji probírat.


Zoner Photo Studio 15 menu Editor Efekty


U většiny voleb je jasné, co dělají a nebudeme se jimi zbytečně příliš detailně zabývat. Trochu mi tu chybí detailnější úprava jednotlivých odstínů barev, nicméně základní úpravy pro zelenou, červenou a modrou tu jsou. Podíváme se jen na dvě z nich.


Zoner Photo Studio 15 bez efektu
výchozí fotografie, klikněte pro zvětšení


Zoner Photo Studio 15 s efektem poškozená fotografie
úprava, poškozená fotografieZ uměleckých efektů může zajímavě vypadat např. efekt "stará fotografie", jinak zde máte ještě explozi, vlny, pixelizaci, prostě spíše "hračky" než pro fotografa užitečné funkce. Nechybí ani práce s histogramem, detekce hran, měkká kresba a další.


Zoner Photo Studio 15 s efektem mapování tonality

mapování tonality, klikněte pro zvětšeníPro fotografy může být velmi užitečnou funkcí mapování tonality, které dokáže moc hezky rozšířit dynamický rozsah při poměrně realistickém vzhledu snímku. Můžete se doklikat až ke snímku v plném rozlišení a posoudit kvalitu provedených korekcí.
Nejnovější články
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář