www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 15 PRO

Zoner Photo Studio 15 PRO
, , recenze
Předmětem dnešní recenze nebude žádný fotoaparát, ale editační software Zoner Photo Studio 15 PRO. Jde o českou aplikaci, která toho nabízí opravdu hodně a přitom je k mání za velmi příjemné částky. Jak si povede?
K oblíbeným
reklama
Nyní se podíváme na některé menu nabídky v horní části aplikace. O pár z nich jsme si už povídali, neboť jsou vyvedeny i na tlačítkách v levém sloupci.


Zoner Photo Studio 15 menu Editor Vylepšit


Vrchní polovinu jsme už víceméně probrali, u většiny položek můžete počítat s bohatými možnostmi nastavení, tedy např. s výběrem metody doostření a podobně. My ale začneme "pod čarou". Jako první je tu potlačení šumu a pokročilý režim, který nabízí více možností nastavení.


Zoner Photo Studio 15 odstranění šumu


Jako první je tu odstranění šumu typu "pepř a sůl", ale v praxi se u fotografií moc dobře nepředvedl. To odstranění aditivního šumu, to je jiná.


Zoner Photo Studio 15 bez potlačení šumu
výchozí obraz


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 25 procent
potlačení aditivního šumu na 25 %


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 50 procent
potlačení aditivního šumu na 50 %


Zoner Photo Studio 15 potlačení šumu na 100 procent
potlačení aditivního šumu na 100 %Styl odšumování je vcelku slušný, při nastaveních do 50 % docela dobře zachovává detaily a odstranění barevného šumu je dostatečné. Pokud nastavíte moc vysoké hodnoty, začne být jasový šum odstraňován až moc a pak se snímek patlá.


Zoner Photo Studio 15 pokročilé odstranění šumu


Pokročilé odstranění šumu vám dovolí nastavit intenzitu šumu a především nastavit potlačování barevného a jasového šumu zvlášť.


Zoner Photo Studio 15 menu odstranění chromatické vady
menu pro odstranění chromatické aberaceZoner Photo Studio 15 bez odstranění chromatické vady
původní obrazZoner Photo Studio 15 s odstraněním chromatické vady
po odstranění chromatické aberaceJak sami vidíte, aplikace odstraňuje chromatickou aberaci dost slušně, pomůže i potlačení vybrané zbytkové barvy. Další úpravy jako korekci zkreslení objektivu nebo vinětace nemá smysl detailněji probírat.


Zoner Photo Studio 15 menu Editor Efekty


U většiny voleb je jasné, co dělají a nebudeme se jimi zbytečně příliš detailně zabývat. Trochu mi tu chybí detailnější úprava jednotlivých odstínů barev, nicméně základní úpravy pro zelenou, červenou a modrou tu jsou. Podíváme se jen na dvě z nich.


Zoner Photo Studio 15 bez efektu
výchozí fotografie, klikněte pro zvětšení


Zoner Photo Studio 15 s efektem poškozená fotografie
úprava, poškozená fotografieZ uměleckých efektů může zajímavě vypadat např. efekt "stará fotografie", jinak zde máte ještě explozi, vlny, pixelizaci, prostě spíše "hračky" než pro fotografa užitečné funkce. Nechybí ani práce s histogramem, detekce hran, měkká kresba a další.


Zoner Photo Studio 15 s efektem mapování tonality

mapování tonality, klikněte pro zvětšeníPro fotografy může být velmi užitečnou funkcí mapování tonality, které dokáže moc hezky rozšířit dynamický rozsah při poměrně realistickém vzhledu snímku. Můžete se doklikat až ke snímku v plném rozlišení a posoudit kvalitu provedených korekcí.
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala