www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 17 v testu

Zoner Photo Studio 17 v testu
, , recenze
Zavítáme i do vod softwaru a dnes se podíváme na oblíbené Zoner Photo Studio, které přišlo na trh už ve verzi 17. Vývojáři vylepšili RAW modul, zapracovali i na vkládání klíčových slov. Jaká bude nová verze tohoto programu?
K oblíbeným
reklama
Po roce se opět objevila nová verze Zoner Photo Studia, nyní s číslovkou 17. Navazuje na úspěšné Photo Studio 16 a posouvá jej opět o kousek dál. Výčet novinek zahrnuje např. vylepšený RAW modul zejména co se týče práce s jasy a automatických úprav. Vývojáři měli zapracovat také na katalogu s možností hromadné úpravy klíčových slov. Nová verze by měla nabídnout také snazší sdílení snímků, editor dostal několik nových filtrů a novinkou jsou také profily pro nejrůznější objektivy. Dále bychom se měli dočkat lepší práce s mapou, rychlejšího importu a vyhledávání duplicitních snímků.

Zoner Photo Studio 17 krabice

U nové verze zmizela levnější varianta HOME a k dispozici je už nyní pouze v neořezané variantě (kdysi označená jako PRO). Za tu zaplatíte 1499 Kč, upgrade je pak za 799 Kč. Za krabicové balení zaplatíte v obou případech o 299 Kč více. Velkou zajímavostí je to, že nová verze se už nedodává na optickém disku, ale na praktické USB klíčence. Přeci jen dnes už optické mechaniky mizí z trhu a mnoho počítačů (zejména notebooků) jimi není vybaveno vůbec. Jaké tedy nové Photo Studio 17 je? Na to se podíváme na následujících stránkách. Ukážeme si, co nové Photo Studio 17 umí, jaké jsou změny a zaměříme se tedy zejména na novinky.


Zoner Photo Studio 17 USB disk 
reklama
Nejnovější články
Leica uvedla stříbrný objektiv 75/2 a zelené limitky 28/2 a 90/2 Leica uvedla stříbrný objektiv 75/2 a zelené limitky 28/2 a 90/2
Leica uvedla na trh tři nové objektivy. Opticky nejde o žádné novinky, jde jen o rozšíření nabídky barevných variant. APO-Summicron-M 75 f/2 dostane stříbrnou verzi, Summicron-M 28 f/2 a 90 f/2 pak variantu Safari.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa
Fotograf Bruce Getty má problém se zákonem kvůli svým fotkám slavného mostu Golden Gate. Jeho snímky totiž pochází z nepovolených míst, kam není dovolen přístup. Není to navíc poprvé, co se tu pohyboval.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95 Cosina představila extrémně světelný Voigtländer Nokton 60mm f/0,95
Společnost Cosina představuje svůj nový objektiv Nokton pro Micro Four Thirds systém s extrémně dobrou světelností F0,95. Nabídne 60mm reálnou ohniskovou vzdálenost, tedy 120 mm po přepočtu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy Sony má přes 49 % trhu se snímacími čipy
Už dávno víme, že je Sony lídrem v oblasti výroby obrazových senzorů. Firma Techno Systems Research (TSR) nám nyní řekla i to, jaký má náskok. Její zastoupení má dle výzkumu dosahovat 49,1 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III Olympus uvedl firmwary pro E-M1X, E-M II a E-M5 III
Olympus přichází s novými firmwary pro své high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X, E-M1 Mark II a E-M5 Mark III. Ty např. rozšiřují podporu focus stackingu a zlepšují také možnosti nastavení přepínání EVF.
Včera, aktualita, Milan Šurkala