www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 17 v testu

Zoner Photo Studio 17 v testu
, , recenze
Zavítáme i do vod softwaru a dnes se podíváme na oblíbené Zoner Photo Studio, které přišlo na trh už ve verzi 17. Vývojáři vylepšili RAW modul, zapracovali i na vkládání klíčových slov. Jaká bude nová verze tohoto programu?
K oblíbeným
reklama
Následuje nabídka Efekty. I zde je shodná s tou, kterou najdeme ve Správci. Nabídka efektů je takřka totožná se Zoner Photo Studiem 16 (viz kapitola Efekty), nově se tu objevily akorát dvě položky, a to Horní propust a Cartoon.


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust

klikněte pro zvětšeníVýše vidíte výsledek algoritmu Horní propust, která vyhledává místa s výrazným kontrastem. Na základě zvoleného prolnutí pak toto aplikuje na výslednou fotku, kde zvýrazňuje obrysy.


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust 1
původní snímek


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust 2
snímek po aplikaci Horní propusti s poloměrem 45,5 (při 20MPx rozlišení)Na uvedených dvou snímcích vidíte aplikaci efektu Horní propust, který zvýrazňuje kontury na snímku a zvyšuje tak kontrast. Snímek se stává trochu světlejším a lehce je snížena saturace barev.


Zoner Photo Studio 17 Editor Cartoon

klikněte pro zvětšeníToto je zvětšený náhled výsledku funkce Cartoon. Ta najde hrany v obraze, ty vymaluje černě a vnitřní oblasti pak rozmaže. Samozřejmostí je možnost nastavit sílu onoho vyhlazování, tloušťku okrajů a sílu celého efektu (jak moc výrazné budou samotné okraje).

Dobré je to, že všechna tato vylepšení a filtry máte i v pravém panelu a není nutno je vyhledávat přes menu nabídky. Už tradičně je zde i editační panel s korekcemi zkreslení, náklonu, klonovacím razítkem, výběry a mnoha dalšími. Sem se nově probojoval efekt "odlesk objektivu".


Zoner Photo Studio 17 Editor odlesky objektivu

klikněte pro zvětšeníKdysi se proti odleskům bojovalo, dnes je to vyhledávaná věc, jak "vylepšit" fotografie. Možnosti úprav jsou bohaté, od velikosti, jasu, saturace až po jednotlivé položky, ze kterých se odlesky skládají. Ty si lze libovolně zapínat a vypínat. Na ukázce výše vidíte všechny součásti odlesku zapnuté. Dole ve filmovém pásu je zhruba vidět původní fotografie.

reklama
Nejnovější články
Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R Laowa uvádí objektivy 12mm, 25mm a 100mm pro Nikon Z a Canon EOS R
Venus Optics vyrábí své objektivy pro mnoho různých bajonetů a nyní se zde rozhodli, že vylepší i nabídku pro nové systémy Nikon Z a Canon EOS R. Mají pro ně hned tři objektivy Laowa, širokoúhlý 12mm a makro objektivy 25mm a 100mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala