www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 17 v testu

Zoner Photo Studio 17 v testu
, , recenze
Zavítáme i do vod softwaru a dnes se podíváme na oblíbené Zoner Photo Studio, které přišlo na trh už ve verzi 17. Vývojáři vylepšili RAW modul, zapracovali i na vkládání klíčových slov. Jaká bude nová verze tohoto programu?
K oblíbeným
reklama
Následuje nabídka Efekty. I zde je shodná s tou, kterou najdeme ve Správci. Nabídka efektů je takřka totožná se Zoner Photo Studiem 16 (viz kapitola Efekty), nově se tu objevily akorát dvě položky, a to Horní propust a Cartoon.


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust

klikněte pro zvětšeníVýše vidíte výsledek algoritmu Horní propust, která vyhledává místa s výrazným kontrastem. Na základě zvoleného prolnutí pak toto aplikuje na výslednou fotku, kde zvýrazňuje obrysy.


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust 1
původní snímek


Zoner Photo Studio 17 Editor horní propust 2
snímek po aplikaci Horní propusti s poloměrem 45,5 (při 20MPx rozlišení)Na uvedených dvou snímcích vidíte aplikaci efektu Horní propust, který zvýrazňuje kontury na snímku a zvyšuje tak kontrast. Snímek se stává trochu světlejším a lehce je snížena saturace barev.


Zoner Photo Studio 17 Editor Cartoon

klikněte pro zvětšeníToto je zvětšený náhled výsledku funkce Cartoon. Ta najde hrany v obraze, ty vymaluje černě a vnitřní oblasti pak rozmaže. Samozřejmostí je možnost nastavit sílu onoho vyhlazování, tloušťku okrajů a sílu celého efektu (jak moc výrazné budou samotné okraje).

Dobré je to, že všechna tato vylepšení a filtry máte i v pravém panelu a není nutno je vyhledávat přes menu nabídky. Už tradičně je zde i editační panel s korekcemi zkreslení, náklonu, klonovacím razítkem, výběry a mnoha dalšími. Sem se nově probojoval efekt "odlesk objektivu".


Zoner Photo Studio 17 Editor odlesky objektivu

klikněte pro zvětšeníKdysi se proti odleskům bojovalo, dnes je to vyhledávaná věc, jak "vylepšit" fotografie. Možnosti úprav jsou bohaté, od velikosti, jasu, saturace až po jednotlivé položky, ze kterých se odlesky skládají. Ty si lze libovolně zapínat a vypínat. Na ukázce výše vidíte všechny součásti odlesku zapnuté. Dole ve filmovém pásu je zhruba vidět původní fotografie.

reklama
Nejnovější články
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář