reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Redakční odpovědna na zajímavé dotazy čtenářů, díl. 1

, , článek
Redakční odpovědna na zajímavé dotazy čtenářů, díl. 1
Kde sehnat informace o tom, zda se u nás BenQ C530 prodává v černé barvě? - Jak vybrat digitální fotoaparát pro zubařské nasazení?
Redakční odpovědna na zajímavé dotazy čtenářů, díl. 1
Dotaz: "Chtěla bych si pořídit fotoaparát BenQ C530, ale v černé barvě. Už jsem psala asi 10 prodejnám a v černé barvě se prý nedá sehnat. Na www stránkách digimánie jsem našla Váš článek o tomto typu a jsou tam na výběr 4 typy barev:černá,modrá,červená a bílá. Prosim Vás dá se v černé barvě sehnat,nebo nějak objednat?

Odpověď: Pokud nechcete zvolit metodu výměnného obchodu, tedy koupit ten, co se Vám nelíbí a pak hledat po inzerátech někoho na výměnu, můžete zkusit kontaktovat pana J. Dubinu (J.Dubina@BenQ.com) z firmy BenQ, který Váš dotaz ohledně distribuce černých modelů jistě milerád zodpoví.
Dotaz: "Jsem zubni lekar a hledam kvalitni dig. fotoaparat na foceni situaci v ustni dutine, a jelikoz je to specificke prostredi rad bych slysel nazor odbornika, nebo aspon tip na jake parametry se mam pri vyberu zamerit. Byl bych s Canonem Powershot S2 IS spokojen?"

Odpověď: "Pro daný účel byste byl s Canonem S2 IS díky jeho skvělému makru spokojen zcela určitě, je to ovšem v této situaci možná trochu zbytečně předimenzovaný model, takový ten příslovečný "Kanón na vrabce," zoomovací optika S2 IS dojde uplatnění pouze a výhradně při přibližování vzdálených scén, na makro jako takové vliv mít nebude, pokud jej hodláte využívat i mimo pracovní směny, v soukromém životě, třeba na horách, u vody či o víkendu na chatě, je to samozřejmě jiná.

Dnes je již kvalita běžně dostupných digitálů taková, že pro pracovní snímky podá minimálně uspokojivé výsledky prakticky libovolný model. Jediný parametr, ke kterému při výběru na 100 % přihlédněte, je jaké makro má dotyčný digitál k dispozici (jsou modely fotící třeba až od 45 cm, což by Vám určitě nestačilo), situace by u aparátu ostřicího od 45 cm jistě šla řešit vysokým rozlišením a ořezem, je tu ovšem ten zádrhel, že by nebyly zachyceny dostatečné detaily uvnitř, vyfotit ústa z půlmetrové vzdálenosti je Vám patrně k ničemu - klidně i na dnešní poměry archaický 3megový digitál s 5 cm makrem a výstupním rozlišením 2048 x 1536 pixelů (schválně porovnejte se svým LCD či monitorem v práci) podá v této situaci řádově lepší výsledky.

Samozřejmě, bude praktické, pokud digitál bude umět měnit citlivost ISO (i za horšího světla nerozmazané snímky, naopak za jasného snímky bez šumu), bude mít vyvážení bílé a podobné drobnosti zpříjemňující práci či běžné domácí focení. Rovněž volte spíše přístroj s možností vlastního nastavení focené vzdálenosti (manual focus), protože zuby a dásně budou při focení v ústní dutině v různé hloubce ostrosti (pokud vyfotíte blízkým makrem ostře přední zuby, budou rozmazané zadní a naopak), nemluvě o různých speciálních situacích jako focení přes zrcátko vzadu v krku, které by čistokrevná AF automatika patrně ne vždy a ne zcela spolehlivě zvládla.


reklama