www.digimanie.cz
>
>
>
>

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2
, , aktualita
Na oslavu 50letého výročí International Leica Society (LHSA) si Leica připravila limitovanou retro verzi objektivu APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH. Ve starém designu se nicméně skrývá moderní optika.
reklama
Leica nyní slaví 50 let od založení International Leica Society (LHSA) a už tradičně to slaví limitovanou verzí svého produktu. Tentokrát jde o objektiv APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH.. Ten už se v minulosti dočkal např. limitované červené verze, nyní přichází na řadu retro varianta Special Edition. Zatímco optika je shodná s novým modelem představeným v roce 2012, design objektivu naopak vychází ze staré původní verze z roku 1954, která byla představena spolu s fotoaparátem Leica M3. Původně šlo o skládací objektiv, ale už od roku 1956 byla k dispozici i pevná verze.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 černý
 
Jak objektiv, tak odnímatelná sluneční clona jsou vyrobeny z mosazi a budou k dispozici v černé a stříbrné variantě. Celkově bude k dispozici 500 kusů, přičemž půjde o 300 černých a 200 stříbrných kusů. Zaostřovací vzdálenosti budou červené, všechny ostatní nápisy budou bílé (na černé verzi) nebo černé (na stříbrné variantě). Na clonovém kroužku je zobrazeno sériové číslo a na bajonetu pak logo LHSA. Součástí prémiového balení bude i certifikát autenticity.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 stříbrný
 
Tato limitovaná edice bude k dispozici od pondělí 4. prosince za cenu $9595. To je o $1800 více než za běžnou variantu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů