www.digimanie.cz
>
>
>
>

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2
, , aktualita
Na oslavu 50letého výročí International Leica Society (LHSA) si Leica připravila limitovanou retro verzi objektivu APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH. Ve starém designu se nicméně skrývá moderní optika.
reklama
Leica nyní slaví 50 let od založení International Leica Society (LHSA) a už tradičně to slaví limitovanou verzí svého produktu. Tentokrát jde o objektiv APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH.. Ten už se v minulosti dočkal např. limitované červené verze, nyní přichází na řadu retro varianta Special Edition. Zatímco optika je shodná s novým modelem představeným v roce 2012, design objektivu naopak vychází ze staré původní verze z roku 1954, která byla představena spolu s fotoaparátem Leica M3. Původně šlo o skládací objektiv, ale už od roku 1956 byla k dispozici i pevná verze.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 černý
 
Jak objektiv, tak odnímatelná sluneční clona jsou vyrobeny z mosazi a budou k dispozici v černé a stříbrné variantě. Celkově bude k dispozici 500 kusů, přičemž půjde o 300 černých a 200 stříbrných kusů. Zaostřovací vzdálenosti budou červené, všechny ostatní nápisy budou bílé (na černé verzi) nebo černé (na stříbrné variantě). Na clonovém kroužku je zobrazeno sériové číslo a na bajonetu pak logo LHSA. Součástí prémiového balení bude i certifikát autenticity.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 stříbrný
 
Tato limitovaná edice bude k dispozici od pondělí 4. prosince za cenu $9595. To je o $1800 více než za běžnou variantu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře