www.digimanie.cz
>
>
>
>

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2
, , aktualita
Na oslavu 50letého výročí International Leica Society (LHSA) si Leica připravila limitovanou retro verzi objektivu APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH. Ve starém designu se nicméně skrývá moderní optika.reklama
Leica nyní slaví 50 let od založení International Leica Society (LHSA) a už tradičně to slaví limitovanou verzí svého produktu. Tentokrát jde o objektiv APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH.. Ten už se v minulosti dočkal např. limitované červené verze, nyní přichází na řadu retro varianta Special Edition. Zatímco optika je shodná s novým modelem představeným v roce 2012, design objektivu naopak vychází ze staré původní verze z roku 1954, která byla představena spolu s fotoaparátem Leica M3. Původně šlo o skládací objektiv, ale už od roku 1956 byla k dispozici i pevná verze.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 černý
 
Jak objektiv, tak odnímatelná sluneční clona jsou vyrobeny z mosazi a budou k dispozici v černé a stříbrné variantě. Celkově bude k dispozici 500 kusů, přičemž půjde o 300 černých a 200 stříbrných kusů. Zaostřovací vzdálenosti budou červené, všechny ostatní nápisy budou bílé (na černé verzi) nebo černé (na stříbrné variantě). Na clonovém kroužku je zobrazeno sériové číslo a na bajonetu pak logo LHSA. Součástí prémiového balení bude i certifikát autenticity.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 stříbrný
 
Tato limitovaná edice bude k dispozici od pondělí 4. prosince za cenu $9595. To je o $1800 více než za běžnou variantu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář