www.digimanie.cz
>
>
>
>

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2

Retro verze objektivu Leica APO-Summicron-M 50mm f/2
, , aktualita
Na oslavu 50letého výročí International Leica Society (LHSA) si Leica připravila limitovanou retro verzi objektivu APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH. Ve starém designu se nicméně skrývá moderní optika.
reklama
Leica nyní slaví 50 let od založení International Leica Society (LHSA) a už tradičně to slaví limitovanou verzí svého produktu. Tentokrát jde o objektiv APO-Summicron-M 50mm f/2 ASPH.. Ten už se v minulosti dočkal např. limitované červené verze, nyní přichází na řadu retro varianta Special Edition. Zatímco optika je shodná s novým modelem představeným v roce 2012, design objektivu naopak vychází ze staré původní verze z roku 1954, která byla představena spolu s fotoaparátem Leica M3. Původně šlo o skládací objektiv, ale už od roku 1956 byla k dispozici i pevná verze.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 černý
 
Jak objektiv, tak odnímatelná sluneční clona jsou vyrobeny z mosazi a budou k dispozici v černé a stříbrné variantě. Celkově bude k dispozici 500 kusů, přičemž půjde o 300 černých a 200 stříbrných kusů. Zaostřovací vzdálenosti budou červené, všechny ostatní nápisy budou bílé (na černé verzi) nebo černé (na stříbrné variantě). Na clonovém kroužku je zobrazeno sériové číslo a na bajonetu pak logo LHSA. Součástí prémiového balení bude i certifikát autenticity.
 
Leica APO-Summicron-M 50mm f/2 stříbrný
 
Tato limitovaná edice bude k dispozici od pondělí 4. prosince za cenu $9595. To je o $1800 více než za běžnou variantu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů