www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
, , aktualita
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
K oblíbeným
reklama
Pentax je na poli zrcadlovek poněkud tichým hráčem. Nové modely se neobjevují moc často, a to i přesto, že ignoruje CSC systémy, nicméně ani jeho DSLR nemají zrovna na růžích ustláno. Prodeje zrcadlovek dnes padají ještě rychleji než prodeje kompaktů a od Pentaxu se už odvrátila i Sigma, která pro něj nechce dále vyrábět své objektivy. To ale Ricohu, který Pentax vlastní, nebrání po dlouhé době aktualizovat svou nabídku a nahradit povedený Pentax KP z ledna 2017.
 
Nová DSLR Pentax
 
Na rozdíl od Fujifilmu, který vývoj své nové X-Pro3 probral i se zmíněním několika důležitých detailů, od Pentaxu jsme se o novém nástupci nedozvěděli skoro nic. Pentax jen na svých stránkách hovoří o tom, že půjde o novou vlajkovou loď s APS-C senzorem a bajonetem K-Mount. Novinka se má představit v průběhu roku 2020, nicméně nevíme kdy v tomto roce. Nedozvěděli jsme se dokonce ani jméno nebo přibližnou cenu. Poznámka výrobce o tom, že se specifikace do doby uvedení ještě mohou změnit, tak vypadají docela úsměvně. Zatím se tak můžeme podívat jen na obrázky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala