www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
, , aktualita
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
K oblíbeným
reklama
Pentax je na poli zrcadlovek poněkud tichým hráčem. Nové modely se neobjevují moc často, a to i přesto, že ignoruje CSC systémy, nicméně ani jeho DSLR nemají zrovna na růžích ustláno. Prodeje zrcadlovek dnes padají ještě rychleji než prodeje kompaktů a od Pentaxu se už odvrátila i Sigma, která pro něj nechce dále vyrábět své objektivy. To ale Ricohu, který Pentax vlastní, nebrání po dlouhé době aktualizovat svou nabídku a nahradit povedený Pentax KP z ledna 2017.
 
Nová DSLR Pentax
 
Na rozdíl od Fujifilmu, který vývoj své nové X-Pro3 probral i se zmíněním několika důležitých detailů, od Pentaxu jsme se o novém nástupci nedozvěděli skoro nic. Pentax jen na svých stránkách hovoří o tom, že půjde o novou vlajkovou loď s APS-C senzorem a bajonetem K-Mount. Novinka se má představit v průběhu roku 2020, nicméně nevíme kdy v tomto roce. Nedozvěděli jsme se dokonce ani jméno nebo přibližnou cenu. Poznámka výrobce o tom, že se specifikace do doby uvedení ještě mohou změnit, tak vypadají docela úsměvně. Zatím se tak můžeme podívat jen na obrázky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala