www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR

Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
, , aktualita
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
K oblíbeným
reklama
Pentax je na poli zrcadlovek poněkud tichým hráčem. Nové modely se neobjevují moc často, a to i přesto, že ignoruje CSC systémy, nicméně ani jeho DSLR nemají zrovna na růžích ustláno. Prodeje zrcadlovek dnes padají ještě rychleji než prodeje kompaktů a od Pentaxu se už odvrátila i Sigma, která pro něj nechce dále vyrábět své objektivy. To ale Ricohu, který Pentax vlastní, nebrání po dlouhé době aktualizovat svou nabídku a nahradit povedený Pentax KP z ledna 2017.
 
Nová DSLR Pentax
 
Na rozdíl od Fujifilmu, který vývoj své nové X-Pro3 probral i se zmíněním několika důležitých detailů, od Pentaxu jsme se o novém nástupci nedozvěděli skoro nic. Pentax jen na svých stránkách hovoří o tom, že půjde o novou vlajkovou loď s APS-C senzorem a bajonetem K-Mount. Novinka se má představit v průběhu roku 2020, nicméně nevíme kdy v tomto roce. Nedozvěděli jsme se dokonce ani jméno nebo přibližnou cenu. Poznámka výrobce o tom, že se specifikace do doby uvedení ještě mohou změnit, tak vypadají docela úsměvně. Zatím se tak můžeme podívat jen na obrázky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů