www.digimanie.cz
>
>

Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging

Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
, , aktualita
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
K oblíbeným
reklama
Dnešní doba je hodně ve znamení vloggingu a nabídka příslušenství se stále rozšiřuje. Své chce říci i společnost Rode, která přichází s uceleným systémem Vlogger Kit pro ty, kteří chtějí natáčet videa pomocí telefonu. Ten se bude nabízet ve třech různých variantách: s portem Lightning pro Apple iPhone, s portem USB-C pro moderní zařízení s Androidem a univerzální model, který bude mít klasický 3,5mm jack. Ten tedy připojíte k iPhonu i telefonu s Androidem v případě, že bude mít jack nebo redukci na něj.
 
Rode Vlogger Kit
 
Celý kit se totiž skládá z několika součástek. Prvně je to Rode Tripod 2, který může sloužit jako stativ i selfie tyč (grip), držák SmartGrip s podporou 65 až 85mm telefonů, větrný filtr WS9, příslušný mikrofon (rozdílný dle verze kitu), světlo MicroLED s možností nastavit intenzitu světla ve 4 různých úrovních a výdrží na 4 hodiny při té nejslabší. Nabíjí se přes USB-C port a v balení najdete i USB-C kabel. Aby toho nebylo málo, máme zde i 8 barevných filtrů pro světlo, aby mohlo dávat nejen studenou bílou, ale i teplou nebo jiné nádechy.
 
Rode Vlogger Kit
 
Jednotlivé kity se tedy liší v zásadě jen v mikrofonu. Verze iOS Edition má Rode VideoMic ME-L, který pasuje přímo do Lightning portu bez nutnosti používat jakékoli redukce. Má i 3,5mm jack pro monitorování zvuku. Varianta USB-C Edition přichází s novým mikrofonem VideoMic ME-C.
 
 
Nakonec je tu ještě ona Universal Edition s mikrofonem Rode VideoMicro a kabelem Rode SC7. Na horní straně gripu v tomto případě není jednoduchá cold-shoe pro LED světlo, ale dvojitá cold-shoe patice pro světlo i mikrofon. Díky připojení přes 3,5mm jack je možné tento mikrofon využít i s fotoaparáty, které mají 3,5mm vstup. Všechny mikrofony jsou výrazně směrové, aby nezabíraly okolní ruch, ale čistě jen toho, kdo je před kamerou a mluví do něj. Cena těchto kitů činí $149, dodávky by měly začít v prosinci.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů