Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging

26.11.2020, Milan Šurkala, aktualita
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
Dnešní doba je hodně ve znamení vloggingu a nabídka příslušenství se stále rozšiřuje. Své chce říci i společnost Rode, která přichází s uceleným systémem Vlogger Kit pro ty, kteří chtějí natáčet videa pomocí telefonu. Ten se bude nabízet ve třech různých variantách: s portem Lightning pro Apple iPhone, s portem USB-C pro moderní zařízení s Androidem a univerzální model, který bude mít klasický 3,5mm jack. Ten tedy připojíte k iPhonu i telefonu s Androidem v případě, že bude mít jack nebo redukci na něj.
 
Rode Vlogger Kit
 
Celý kit se totiž skládá z několika součástek. Prvně je to Rode Tripod 2, který může sloužit jako stativ i selfie tyč (grip), držák SmartGrip s podporou 65 až 85mm telefonů, větrný filtr WS9, příslušný mikrofon (rozdílný dle verze kitu), světlo MicroLED s možností nastavit intenzitu světla ve 4 různých úrovních a výdrží na 4 hodiny při té nejslabší. Nabíjí se přes USB-C port a v balení najdete i USB-C kabel. Aby toho nebylo málo, máme zde i 8 barevných filtrů pro světlo, aby mohlo dávat nejen studenou bílou, ale i teplou nebo jiné nádechy.
 
Rode Vlogger Kit
 
Jednotlivé kity se tedy liší v zásadě jen v mikrofonu. Verze iOS Edition má Rode VideoMic ME-L, který pasuje přímo do Lightning portu bez nutnosti používat jakékoli redukce. Má i 3,5mm jack pro monitorování zvuku. Varianta USB-C Edition přichází s novým mikrofonem VideoMic ME-C.
 
 
Nakonec je tu ještě ona Universal Edition s mikrofonem Rode VideoMicro a kabelem Rode SC7. Na horní straně gripu v tomto případě není jednoduchá cold-shoe pro LED světlo, ale dvojitá cold-shoe patice pro světlo i mikrofon. Díky připojení přes 3,5mm jack je možné tento mikrofon využít i s fotoaparáty, které mají 3,5mm vstup. Všechny mikrofony jsou výrazně směrové, aby nezabíraly okolní ruch, ale čistě jen toho, kdo je před kamerou a mluví do něj. Cena těchto kitů činí $149, dodávky by měly začít v prosinci.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.