Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Rodina hledá fotografa na inzerát, plat 80 tisíc liber ročně

9.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Občas se najdou velmi zajímavé nabídky na práci. Jeden z inzerátů poptávající fotografické služby pro jednu rodinu nabízí cestování po celém světě, platbu všech výloh a roční plat ve výši 80 tisíc britských liber.
Na serveru Perfocal se objevil velmi zajímavý inzerát. Lidé zde obvykle poptávají fotografické služby a jeden z inzerátů vzbudil nemalou pozornost. Jedna bohatá britská rodina, která si nepřála být jmenována, totiž měla rodinné fotografy, kteří s nimi cestovali po celém světě a fotili je. Z rodinných důvodů ale na začátku podzimu ukončili spolupráci a od té doby rodina hledá nového rodinného fotografa. A nabídka je to dosti zajímavá, byť pochopitelně i náročná. 
 
Maledivy
 
autor: Martin Falbisoner (CC BY-SA 4.0), přes Wikimedia Commons
 
Vyžaduje od fotografa značnou flexibilitu a schopnost kdykoli vyrazit s rodinou na cesty, přičemž může jít o zahraniční cesty až na dobu 3 měsíců. Fotograf také musí být schopen pracovat i okolo 10 hodin denně. Naproti tomu je mu slíbeno proplacení ubytování, stravy i cestovného. Dostane také 30 dní volna, nemocenskou, a to vše za plat 80 tisíc liber ročně (přes 2,3 milionu Kč ročně, tedy téměř 200 tisíc Kč za měsíc). Pokud bude nějaký uchazeč vybrán, bude muset podstoupit víkend z rodinou, aby se zjistilo, zda funguje vzájemná “chemie”. Pokud se fotograf osvědčí, rodina nevylučuje, že bude původně jednoletý kontrakt prodloužen na delší dobu.
 
V plánu je např. Velká cena Formule 1 v Monaku, návštěva Abú Zabí, potápění na Maledivách, slavnosti Mardi Gras v New Orelans, lyžování ve Val d´Isere nebo karneval v Riu de Janeiru. Pokud vás tento inzerát zaujal a máte alespoň 5letou praxi ve focení lifestylových snímků, můžete se ozvat. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.