Diskuze k článku: S rybím okem na Krétě: I.
5.6.2008, Roman Pihan, návod

Každý fotograf čas od času zatouží zobrazit svět jaksi netradičně, hravě, kreativně. Naše okolí tak sice nevypadá, ale co na tom. Jsou-li obrázky zajímavé a diváky baví, tak fotografie splnila svůj účel. Koneckonců - dokumentárních obrázků je všude dost, tak proč si tak trochu nepohrát…

reklama
"Oříznutí" efektu u APS-C | od: Ing. Zdeněk Králík  4.6.201010:47
Dobrý den,
nejprve poděkuji za výborný nadčasový článek ­(težko uvěřit, že je tady už dva roky­). Při hledání infa o fish eye objektivech jsem v češtině nenašel lepší vysvětlení či ukázky.

Teď k dotazu ­- vámi používaný objektiv canon, jak sám uvádíte v článku, nechá vyniknout efektu rybího oka v plné míře na full frame snímačích. Mě by zajímalo jak moc bude efekt oříznutý při použití tohoto objektivu na těle s APS­-C snímačem ­(konkrétně Canon EOS 550D­)? Je ztráta efektu natolik výrazná, že je na toto tělo lépe koupit např. SIGMA 10­/2.8 EX DC FISHEYE HSM ­(údajně rybí oko speciáně pro aps­-c těla­) nebo je ztráta minimální a vyplatí se proto investovat do canon objektivu pro full frame těla ­(za předpokladu že časem zakoupím full frame zrcadlovku a objektiv mi zůstane­)?
Bohužel se mi doposud nepodařilo vygooglit ukázku s rozdílem či konkrétní vysvětlení.

Předem děkuji za odpověď.
Hodně zdaru v budoucí práci, vaše články jsou velkým přínosem.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Busy .  4.6.201010:57
Ukazka ako bude vyzerat fotka urobena full­-frame objektivom na APS­-C cipe sa da lahko spravit ­- treba vzdiat fotku z fullframe, a vyzerat z jej stredu obdlznik, ktory bude voci povodnej fotke tak velky ako ten APS­-C snimac voci FF. A je to :­) Plati to nielen pre rybie oka, ale pre vsetky objektivy. Samozrejme mnozstvo detailov zalezi od pixelovej hustoty, ktora moze byt ina, ale celkovy vyzor fotky ­- ohniskova vzdialenost, sudkove skreslenie, vinetacia a pod. budu presne zodpovedat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Serie tri obrazku | od: PJ  6.6.20088:07
V kapitole ­"Zobrazení produkované rybím okem­" je v prvnim bloku napsano, ze se jedna o serii tri obrazku, a nachazi se tam pouze dva. Nebo je ten treti mysleny ten pod nimi s rovnym horizontem? Ale je tam jina scena ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Serie tri obrazku | od: Pavel Bureš  6.6.20089:28
Dobrý den, děkujeme za upozornění, obrázek tam opravdu chyběl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.