Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Registrace: 12.7.2012
Komentářů: 772, score 1.4 | Svět mobilně: 8/1.3 | Svět hardware: 4/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.6.2019 s hodnocením +9:
To tě někdo hacknul nebo sis otevřel flašku?
Komentář z 24.5.2019 s hodnocením +9:
Odpovězme: Ano, ta cena je vzhledem k schopnostem vynikající. Odpovídající modely od Hasselbladu a PhaseOne jsou podstatně neohrabanější a stojí od 900 tisíc nahoru. Kvalita výstupu je monumentální, a cena víc než adekvátní vzhledem k tomu, že ten foťák bude používaný top profíkem fakturujícím si za zakázku desetitisíce, a fotky budou používané na náročné profesionální využití. Těch pár zbohatlických hobíků, co si to koupí pro radost, se s cenou trápit nebude, a ti co nedokážou myslet mimo svého písečku metr na metr se o takový přístroj vůbec nemusí zajímat, není pro ně určený.
Komentář z 5.6.2019 s hodnocením +7:
Vztahovačný, agresivní, nelogický ­- já jen, že pouze díky tobě to tady vypadá že Canon obhajují exoti a vyšinutci. Přitom tvá oblíbená značka má na své straně dost argumentů, kterými bys jakoukoliv kritiku mohl inteligentně a slušně kontrovat. Místo toho se tady jen zesměšňuješ ­- ale chápu, potřeba vybít si vztek v krytu za anonymitou internetu je mocná.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 23.8.2016 s hodnocením -3:
Další důkaz že s levnými zrcadlovkami velcí hráči do budoucna nepočítají. Zatím se prodávají, v pořádku, ale ­"nový­" model stejně jako u Canonu přidává jen konektivitu pro generaci sociálních sítí. Marketingově velice rozumné, do levných zrcadlovek nemůže CaNi pumpovat víc technologií pokud chce prodávat vyšší třídy jako 5xxx. Příštího modelu se pravděpodobně už ani nedočkáme, Nikon má nejvyšší čas uvést APS­-C CSC systém který tyhle levné stroje nahradí, a vzhledem k tomu že se seriózně mluví o tom že systém 1 definitivně zařízli, bude asi něco za dveřmi.
Komentář z 2.10.2020 s hodnocením -2:
Vsadit na toto by ovšem byla ještě o level vyšší hra, technologický pokrok víc než naznačuje že bezzrcadlovky dřív než později dotáhnou zrcadla i na profi nasazení. Přinejmenším Sony k tomu chybí už jen jedna, maximálně dvě generace nejvyššího modelu, a co se týče objektivů jsou prakticky připravení. Prodeje zrcadlovek padají jako olovo, Nikon by sice chvíli vydržel než by mu jeho zmenšující se tržní podíl došel, ale konec by byl neodvratný. On to je takový zoufalý boj o přežití, vstoupili do ringu pozdě a za nevýhodných podmínek, plus jim chybí kapitál velikosti Canonu, který má na to začít něco z gruntu a rozvinout to. Ale ono je v podstatě nevyhnutelné že někteří výrobci půjdou z kola ven, pro všechny už místo není. Přežije ten, kdo se pevně zakousl do tržního koláče ­(Sony­), a ten kdo si to může finančně dovolit ­(Fujifilm­). Canon tím nějak proplave díky pozici leadera trhu, Olympus už prakticky odhodil širák v dál, Pentax si hraje vzadu za barákem na vlastním písečku a nikdo o něm neví, Leica se díky pracháčům vždycky uživí, a Panasonic? Kdo ví.
Komentář z 1.10.2020 s hodnocením -2:
Tak Sony vyvíjelo úplně ode dna, tam byl obrovský prostor pro rychlé vydávání nových modelů, které už docela zpomalilo, a navíc Sony dlouho razilo politiku ­"hardwarových firmwarů­", prostě neopravovali nic ani nevylepšovali funkce firmwarem ale vydali další foťák. Dnes už zdaleka tak nechvátají, a i ty firmwary od nich jsou znát. Každopádně jejich náskok je masivní a je to poznat i v nabídce objektivů, což na dnešním smršťujícím se trhu je zcela zásadní.
Ať už Nikon postupoval jak postupoval záměrně, nebo proto že v daný okamžik víc nešlo udělat, potkalo se to s rapidně se zmenšujícím trhem a mohutně rostoucí konkurencí v FF CSC, a chyby se nebudou odpouštět. Taktizování s postupným dávkováním schopností do nových a nových těl se tak může vymstít úplně stejně, jako neschopnost v daný okamžik udělat víc. Uvidíme co všechno navíc nové Zetka nabídnou, ale mělo by to být víc než co se říká, pokud má Nikon působit na potencionální zákazníky seriózně. Už i ten L systém vypadá důvěryhodněji, díky Sigmě objektivů nemálo a Panasonic S5 je velice dobrý počin, schopnější než S1, výrazně menší a ještě k tomu levnější. Oproti tomu Z5 není od hlavní linie moc odlišený, spíš jen v těch partiích kde to je nepříjemné. Nikon má nejvyšší čas se odpíchnout, a to i v APS­-C linii, optiku pro Z zvládají dobře ­(ten nový FF seťák je velice působivý, opravdu nadstandardní záležitost na tu třídu objektivu­) ale zatím je všeho trochu málo.