Samsung ISOCELL Slim GH1, první čip s 0,7µm pixely

Samsung ISOCELL Slim GH1, první čip s 0,7µm pixely
, , aktualita
Samsung představil svůj nový snímač pro mobilní telefony, ISOCELL Slim GH1. Ten je zajímavý zejména tím, že má rekordně malé 0,7µm pixely. Jeho rozlišení pak dosahuje hodně vysokých 43,7 MPx.
K oblíbeným
reklama
Závody v rozlišeních se nám opět rozjely, tentokrát u mobilních telefonů. Máme zde už i 108MPx čipy, vedle kterých vypadá poslední počin Samsungu se 43,7 MPx paradoxně jako snímač, který těch pixelů nemá zas až tak moc. Jedinečnost tohoto snímače ISOCELL Slim GH1 je ale jinde, má totiž nejmenší pixely ve své kategorii na světě, mají totiž velikost pouhých 0,7 µm. Připomeňme, že jeho 64MPx a 108MPx snímače mají o trochu větší 0,8 µm pixely.
 
Samsung ISOCELL Slim GH1
 
Výsledkem je, že nový snímač má při rozlišení 7968×5480 pixelů rozměry zhruba 5,6×3,8 mm, což odpovídá zhruba úhlopříčce 1/2,6" až 1/2,7". Nelekejte se však zbytečně vysokého rozlišení výsledných snímků. Využita je technologie Tetracell, která spojuje pixely dohromady, takže v praxi se čip chová spíše jako 10,9MPx senzor s 1,4µm pixely a takové by mělo být i běžné výstupní rozlišení snímků. Fyzicky větší pixely by ale měly i své výhody (zejména na vyšších ISO citlivostech).
 
Díky Tetracellu je tedy rozlišení fotografií 3984×2740 pixelů a čip dokáže natáčet UHD 4K video (3840×2160 pixelů) jen s minimálním zúžením úhlu záběru. Navíc to dokáže při snímkovací frekvenci 60p. ISOCELL Slim GH1 podporuje elektronickou stabilizaci EIS, má tu fázové detektory pro rychlé zaostřování a díky Tetracellu také real-time HDR technologii. Do výroby půjde ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala