Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony

Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony
, , aktualita
Závody v rozlišení se opět rozbíhají na plné obrátky. Pro mobilní telefony totiž společnost Samsung představila nový obrazový snímač ISOCELL Bright GW1 s opravdu hodně vysokým rozlišením 64 MPx.
K oblíbeným
reklama
I když se většina výrobců smartphonů na docela dobu shodla na tom, že 12-13 MPx je tak akorát, závody v rozlišení se svým způsobem začínají opět stupňovat. Samsung totiž představil snímač ISOCELL Bright GW1, který má neuvěřitelně vysoké rozlišení 64 MPx. Faktem nicméně je, že tu máme technologii Tetracell a běžně je tak výstup ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx. Každá čtveřice pixelů se totiž slučuje do jednoho. Takto to pracuje zejména za slabšího světla. Za dobrého osvětlení však bude možné využít i záznamu v plném 64MPx rozlišení.
 
Samsung ISOCELL GW1 a GM2
 
Pixely snímače mají velikost 0,8um, což jsou sice opravdu extrémně malé rozměry pixelů, ale při tomto rozlišení tak ve výsledku překvapivě nejde o zas tak malý senzor (má zhruba 1/1,7" až 1/1,8" velikost). Díky technologii HDR slibuje vysoký dynamický rozsah 100 dB, což odpovídá téměř 16,7 EV. Máme tu i Dual Conversion Gain (DCG), tedy dvě základní ISO citlivosti, což dovoluje lépe pracovat s dynamickým rozsahem u vyšších citlivostí. Nechybí ani fázový autofokus Super PD a možnost natáčet Full HD videosekvence ve slow-motion až s rychlostí 480 fps.
 
Vedle modelu Bright GW1 se se stejnými technologiemi a také 0,8um pixely představí o trochu menší 48MPx varianta ISOCELL Bright GM2 (typ 1/2"). Oba dva čipy se už v prvních vzorcích dodávají partnerům společnosti, sériová výroba pak začne během druhé poloviny letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala