Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony

Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony
, , aktualita
Závody v rozlišení se opět rozbíhají na plné obrátky. Pro mobilní telefony totiž společnost Samsung představila nový obrazový snímač ISOCELL Bright GW1 s opravdu hodně vysokým rozlišením 64 MPx.
K oblíbeným
reklama
I když se většina výrobců smartphonů na docela dobu shodla na tom, že 12-13 MPx je tak akorát, závody v rozlišení se svým způsobem začínají opět stupňovat. Samsung totiž představil snímač ISOCELL Bright GW1, který má neuvěřitelně vysoké rozlišení 64 MPx. Faktem nicméně je, že tu máme technologii Tetracell a běžně je tak výstup ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx. Každá čtveřice pixelů se totiž slučuje do jednoho. Takto to pracuje zejména za slabšího světla. Za dobrého osvětlení však bude možné využít i záznamu v plném 64MPx rozlišení.
 
Samsung ISOCELL GW1 a GM2
 
Pixely snímače mají velikost 0,8um, což jsou sice opravdu extrémně malé rozměry pixelů, ale při tomto rozlišení tak ve výsledku překvapivě nejde o zas tak malý senzor (má zhruba 1/1,7" až 1/1,8" velikost). Díky technologii HDR slibuje vysoký dynamický rozsah 100 dB, což odpovídá téměř 16,7 EV. Máme tu i Dual Conversion Gain (DCG), tedy dvě základní ISO citlivosti, což dovoluje lépe pracovat s dynamickým rozsahem u vyšších citlivostí. Nechybí ani fázový autofokus Super PD a možnost natáčet Full HD videosekvence ve slow-motion až s rychlostí 480 fps.
 
Vedle modelu Bright GW1 se se stejnými technologiemi a také 0,8um pixely představí o trochu menší 48MPx varianta ISOCELL Bright GM2 (typ 1/2"). Oba dva čipy se už v prvních vzorcích dodávají partnerům společnosti, sériová výroba pak začne během druhé poloviny letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
18.7.2019, návod, Milan Šurkala