Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony

Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony
, , aktualita
Závody v rozlišení se opět rozbíhají na plné obrátky. Pro mobilní telefony totiž společnost Samsung představila nový obrazový snímač ISOCELL Bright GW1 s opravdu hodně vysokým rozlišením 64 MPx.
K oblíbeným
reklama
I když se většina výrobců smartphonů na docela dobu shodla na tom, že 12-13 MPx je tak akorát, závody v rozlišení se svým způsobem začínají opět stupňovat. Samsung totiž představil snímač ISOCELL Bright GW1, který má neuvěřitelně vysoké rozlišení 64 MPx. Faktem nicméně je, že tu máme technologii Tetracell a běžně je tak výstup ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx. Každá čtveřice pixelů se totiž slučuje do jednoho. Takto to pracuje zejména za slabšího světla. Za dobrého osvětlení však bude možné využít i záznamu v plném 64MPx rozlišení.
 
Samsung ISOCELL GW1 a GM2
 
Pixely snímače mají velikost 0,8um, což jsou sice opravdu extrémně malé rozměry pixelů, ale při tomto rozlišení tak ve výsledku překvapivě nejde o zas tak malý senzor (má zhruba 1/1,7" až 1/1,8" velikost). Díky technologii HDR slibuje vysoký dynamický rozsah 100 dB, což odpovídá téměř 16,7 EV. Máme tu i Dual Conversion Gain (DCG), tedy dvě základní ISO citlivosti, což dovoluje lépe pracovat s dynamickým rozsahem u vyšších citlivostí. Nechybí ani fázový autofokus Super PD a možnost natáčet Full HD videosekvence ve slow-motion až s rychlostí 480 fps.
 
Vedle modelu Bright GW1 se se stejnými technologiemi a také 0,8um pixely představí o trochu menší 48MPx varianta ISOCELL Bright GM2 (typ 1/2"). Oba dva čipy se už v prvních vzorcích dodávají partnerům společnosti, sériová výroba pak začne během druhé poloviny letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů