Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony

Samsung přichází s velkým 64MPx senzorem pro telefony
, , aktualita
Závody v rozlišení se opět rozbíhají na plné obrátky. Pro mobilní telefony totiž společnost Samsung představila nový obrazový snímač ISOCELL Bright GW1 s opravdu hodně vysokým rozlišením 64 MPx.
K oblíbeným
reklama
I když se většina výrobců smartphonů na docela dobu shodla na tom, že 12-13 MPx je tak akorát, závody v rozlišení se svým způsobem začínají opět stupňovat. Samsung totiž představil snímač ISOCELL Bright GW1, který má neuvěřitelně vysoké rozlišení 64 MPx. Faktem nicméně je, že tu máme technologii Tetracell a běžně je tak výstup ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx. Každá čtveřice pixelů se totiž slučuje do jednoho. Takto to pracuje zejména za slabšího světla. Za dobrého osvětlení však bude možné využít i záznamu v plném 64MPx rozlišení.
 
Samsung ISOCELL GW1 a GM2
 
Pixely snímače mají velikost 0,8um, což jsou sice opravdu extrémně malé rozměry pixelů, ale při tomto rozlišení tak ve výsledku překvapivě nejde o zas tak malý senzor (má zhruba 1/1,7" až 1/1,8" velikost). Díky technologii HDR slibuje vysoký dynamický rozsah 100 dB, což odpovídá téměř 16,7 EV. Máme tu i Dual Conversion Gain (DCG), tedy dvě základní ISO citlivosti, což dovoluje lépe pracovat s dynamickým rozsahem u vyšších citlivostí. Nechybí ani fázový autofokus Super PD a možnost natáčet Full HD videosekvence ve slow-motion až s rychlostí 480 fps.
 
Vedle modelu Bright GW1 se se stejnými technologiemi a také 0,8um pixely představí o trochu menší 48MPx varianta ISOCELL Bright GM2 (typ 1/2"). Oba dva čipy se už v prvních vzorcích dodávají partnerům společnosti, sériová výroba pak začne během druhé poloviny letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře