www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF

Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF
, , aktualita
Samyang představil svůj vysoce světelný objektiv AF 85mm f/1.4 nově i pro bajonet Canon RF, tedy full frame CSC fotoaparáty od Canonu. Jak už napovídá název, bude mít i automatické zaostřování.
K oblíbeným
reklama
Samyang (Rokinon) rozšířil množství bajonetů, pro které nabízí svůj objektiv AF 85mm f/1.4. Tentokrát přibyl Canon RF, tedy full frame CSC fotoaparáty od Canonu. Při reálné ohniskové vzdálenosti 85 mm nabídne úhel záběru 28,9° a na APS-C tělech by to bylo 19,1° (taková však
zatím nemají bajonet RF). Objektiv se skládá z 11 optických členů uspořádaných do 8 skupin, přičemž tu máme 4 HR členy a jeden z ED skla.
 
Samyang AF 85mm f/1.4 RF
 
AF 85mm f/1.4 RF podporuje nejen manuální, ale i automatické zaostřování. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 90 cm, maximální zvětšení tak dosáhne 0,11×. Světelnost nabídne výbornou hodnotu F1,4, pomocí 9lamelové clony pak lze nastavit nanejvýš F16. Objektiv má povrchové vrstvy UMC pro potlačení odlesků a závojů, nechybí mu ani nepříznivému počasí odolná konstrukce. Jeho rozměry činí 97,5 mm na délku a 88 mm v průměru. Využívat může 77mm filtrů a jeho hmotnost se zastavila na 584 gramech. Cena objektivu byla stanovena na $699 (639 EUR, 16.990 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů