www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic

Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic
, , aktualita
Samyang přichází s novinkami do třídy objektivů pro profesionální natáčení videa. Objevuje se tak řada Xeen Meister s vynikající světelností T1,3 a máme zde také první anamorfický objektiv Xeen Anamorphic 50mm T2.3.
K oblíbeným
reklama
Korejská společnost Samyang uvedla čtyři nové cine objektivy pro profesionální video. Jako první tu máme řadu Xeen Meister, která obsahuje tři nové objektivy se světelností T1,3. Mají nabídnout ostrý obraz i pro 8K video a díky technologii X-Coating mají mít specifické podání odlesků pro dramatické efekty. Všechny tři mají 13lamelovou clonu a zaostřovací kroužek nabídne 300° chod. K dispozici budou varianty 35mm T1.3, 50mm T1.3 a 85mm T1.3, půjde o bajonety PL, Sony E a Canon EF. Objektivy ve své konstrukci využívají titanu.
 
Samyang Xeen Meister a Xeen Anamorphic
 
Další novinkou je Xeen Anamorfphic 50mm T2.3 2x. Ten má dokonce 2násobné natažení obrazu, takže po narovnání poměru stran dokáže pomoci s pořízením videa s poměrem stran 2,55:1 z full frame snímače (17:9) a 2,4:1 u 16:9 (anamorfické objektivy mají jiný úhel záběru horizontálně a jiný vertikálně, aby mohly využít větší plochu čipu pro video, které bude později extrémně širokoúhlé, místo toho, aby se jen výrazně ořezalo běžně natočené video). Má 15lamelovou clonu a karbonové prvky, které zvyšují odolnost i luxusní dojem. Objektiv má 114mm závit pro filtry a bajonet PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů