Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic

, , aktualita
Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic
Samyang přichází s novinkami do třídy objektivů pro profesionální natáčení videa. Objevuje se tak řada Xeen Meister s vynikající světelností T1,3 a máme zde také první anamorfický objektiv Xeen Anamorphic 50mm T2.3.
Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic
Korejská společnost Samyang uvedla čtyři nové cine objektivy pro profesionální video. Jako první tu máme řadu Xeen Meister, která obsahuje tři nové objektivy se světelností T1,3. Mají nabídnout ostrý obraz i pro 8K video a díky technologii X-Coating mají mít specifické podání odlesků pro dramatické efekty. Všechny tři mají 13lamelovou clonu a zaostřovací kroužek nabídne 300° chod. K dispozici budou varianty 35mm T1.3, 50mm T1.3 a 85mm T1.3, půjde o bajonety PL, Sony E a Canon EF. Objektivy ve své konstrukci využívají titanu.
 
Samyang Xeen Meister a Xeen Anamorphic
 
Další novinkou je Xeen Anamorfphic 50mm T2.3 2x. Ten má dokonce 2násobné natažení obrazu, takže po narovnání poměru stran dokáže pomoci s pořízením videa s poměrem stran 2,55:1 z full frame snímače (17:9) a 2,4:1 u 16:9 (anamorfické objektivy mají jiný úhel záběru horizontálně a jiný vertikálně, aby mohly využít větší plochu čipu pro video, které bude později extrémně širokoúhlé, místo toho, aby se jen výrazně ořezalo běžně natočené video). Má 15lamelovou clonu a karbonové prvky, které zvyšují odolnost i luxusní dojem. Objektiv má 114mm závit pro filtry a bajonet PL.