www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl levný AF 35mm F2.8 FE pro Sony

Samyang uvedl levný AF 35mm F2.8 FE pro Sony
, , aktualita
Korejský výrobce objektivů Samyang přichází s novým full frame objektivem pro CSC fotoaparáty značky Sony. Jde o AF 35mm F2.8 FE a je zároveň třetím objektivem této řady, který má i podporu autofokusu.reklama
Po objektivech AF 14mm F2.8 FE a AF 50mm F1.4 FE představuje Samyang třetí objektiv pro full frame CSC fotoaparáty Sony s autofokusem. Novinkou je Samyang AF 35mm F2.8 FE, který by měl být mnohem levnější alternativou k objektivu Carl Zeiss 35mm F2.8. Má tedy 35mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 63,1° na full frame senzorech. Při použití na APS-C fotoaparátech čekejte přepočtenou ohniskovou vzdálenost 52,5 mm a úhel záběru 42,9°. Objektiv se skládá ze 7 optických členů v 6 skupinách, dva členy jsou asférické a jeden je z HR skla. 
 
Samyang AF 35mm F2.8 FE
 
Objektiv je vybaven autofokusem a umožňuje ostřit od 35 centimetrů. Maximálně lze dosáhnout 0,12× zvětšení. Světelnost má hodnotu F2,8, maximální hodnota sedmilamelové clony činí F22. Rozměry objektivu činí 61,8 mm v průměru a 33 mm na délku, používat pak můžete 49mm filtry. Hmotnost objektivu je velmi nízká a činí pouhých 85,6 gramů. Pro minimalizaci odlesku byla použita technologie Ultra Multi Coating. Cena byla stanovena na 280 britských liber, což je méně než polovina zmíněného 35mm F2.8 objektivu Carl Zeiss.
 
Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář