www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl levný AF 35mm F2.8 FE pro Sony

Samyang uvedl levný AF 35mm F2.8 FE pro Sony
, , aktualita
Korejský výrobce objektivů Samyang přichází s novým full frame objektivem pro CSC fotoaparáty značky Sony. Jde o AF 35mm F2.8 FE a je zároveň třetím objektivem této řady, který má i podporu autofokusu.reklama
Po objektivech AF 14mm F2.8 FE a AF 50mm F1.4 FE představuje Samyang třetí objektiv pro full frame CSC fotoaparáty Sony s autofokusem. Novinkou je Samyang AF 35mm F2.8 FE, který by měl být mnohem levnější alternativou k objektivu Carl Zeiss 35mm F2.8. Má tedy 35mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 63,1° na full frame senzorech. Při použití na APS-C fotoaparátech čekejte přepočtenou ohniskovou vzdálenost 52,5 mm a úhel záběru 42,9°. Objektiv se skládá ze 7 optických členů v 6 skupinách, dva členy jsou asférické a jeden je z HR skla. 
 
Samyang AF 35mm F2.8 FE
 
Objektiv je vybaven autofokusem a umožňuje ostřit od 35 centimetrů. Maximálně lze dosáhnout 0,12× zvětšení. Světelnost má hodnotu F2,8, maximální hodnota sedmilamelové clony činí F22. Rozměry objektivu činí 61,8 mm v průměru a 33 mm na délku, používat pak můžete 49mm filtry. Hmotnost objektivu je velmi nízká a činí pouhých 85,6 gramů. Pro minimalizaci odlesku byla použita technologie Ultra Multi Coating. Cena byla stanovena na 280 britských liber, což je méně než polovina zmíněného 35mm F2.8 objektivu Carl Zeiss.
 
Nejnovější články
Základní full frame DSLR Canon EOS 6D Mark II s 26MPx čipem Základní full frame DSLR Canon EOS 6D Mark II s 26MPx čipem
Po mnoha letech čekání představila společnost Canon novou základní full frame zrcadlovku EOS 6D Mark II. Přináší nový 26,2MPx Dual Pixel CMOS AF senzor i elektronickou stabilizaci Full HD videa.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  6 komentářů
Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8 Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8
Lensbaby rozšiřuje nabídku objektivů řady Velvet o nový model Velvet 85mm f/1.8. Na nižších clonách má nabídnout jemně zastřenou kresbu a chlubit se také může solidním zvětšením pro focení makro fotografií.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Sony IMX183CLK-J, 1,0" čip s globálním resetem Sony IMX183CLK-J, 1,0" čip s globálním resetem
Další novinkou z dílen společnosti Sony jsou dva 1,0" CMOS BSI snímače IMX183CLK-J a IMX183CQJ-J s rozlišením 20 megapixelů. Ty disponují funkcí globálního resetu, která se svým chováním dokáže přiblížit globální závěrce.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Lexar končí s paměťovými kartami a čtečkami v maloobchodu Lexar končí s paměťovými kartami a čtečkami v maloobchodu
Společnost Micron, pod kterou spadá výrobce paměťových zařízení Lexar, oznámila, že Lexar pro běžný maloobchodní trh skončí. Pod touto značkou se vyráběly paměťové karty, USB disky, čtečky karet a další podobné produkty.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Italský Nikon v Guinessově knize rekordů: největší lidský fotoaparát Italský Nikon v Guinessově knize rekordů: největší lidský fotoaparát
Italský distributor fotoaparátů Nikon, společnost Nital, se dostala do Guinessovy knihy rekordů za tvorbu největšího lidského fotoaparátu. Tento rekord byl součástí oslavy 100letého výročí společnosti Nikon
27.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře