SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu

SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu
, , aktualita
SDHC UHS-I UltimateXX 233x paměťové karty od společnosti Kingston budou dostupné v kapacitách 8 GB, 16 GB, 32 GB a nabídnou rychlost čtení až 60 MB/s s rychlostí zápisu 35 MB/s. To vše za rozumnou cenu.
K oblíbeným
reklama
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston.

Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou řadu SDHC paměťových karet s označením UltimateXX 233x a podporou UHS-I. Jedná se o doposud nejrychlejší třídu SD karet, která splňuje veškeré požadavky pro nahrávání HD videa či sekvenčního snímání ve vysokém rozlišení.


Kingston SDHC UHS-I UltimateXX 233x budou dostupné v kapacitách 8, 16 a 32 GB

Výkon SDHC UHS-I (ultra high-speed bus interface) karet je navíc optimalizován při použití v UHS-I kompatibilních zařízeních, i přesto, že karty jsou zpětně kompatibilní s rychlostními třídami Class 4, 6 a 10.

Díky podpoře UHS-I rychlostní třídy spadá tento typ karet do kategorie 233x a nabízí maximální možnou rychlost čtení úctyhodných 60 MB/s a rychlost zápisu 35 MB/s. Karty mají zabudovanou ochranu proti ztrátě dat při zápisu a výrobce na ně nabízí standardně doživotní záruku.

Kingston SDHC UHS-I UltimateXX karty mohou pracovat v rozmezí teplot -25°C až 85°C. 8GB varianta bude dostupná koncem tohoto měsíce za příznivou cenu $70 (1300 Kč) a ostatní kapacity za ceny již značně vyšší: 16 GB - $180 (3200 Kč) a 32 GB - $350 (6600 Kč).

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější 8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji
Společnost Adobe spustila další prodejní akci. Tentokrát se nabídka týká plného předplatného všech aplikací Creative Cloud a celý balík lze nyní dočasně získat o 40 % levněji. To je opravdu výrazné snížení ceny.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů