SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu

SDHC UltimateXX od Kingstonu: rychlost za rozumnou cenu
, , aktualita
SDHC UHS-I UltimateXX 233x paměťové karty od společnosti Kingston budou dostupné v kapacitách 8 GB, 16 GB, 32 GB a nabídnou rychlost čtení až 60 MB/s s rychlostí zápisu 35 MB/s. To vše za rozumnou cenu.
K oblíbeným
reklama
Po nedávno představených profesionálních paměťových kartách společností Lexar a SanDisk s astronomickou cenou nechtěl zůstat pozadu ani další z velkých výrobců karet - společnost Kingston.

Před pár dny představila na veletrhu CES 2011 novou řadu SDHC paměťových karet s označením UltimateXX 233x a podporou UHS-I. Jedná se o doposud nejrychlejší třídu SD karet, která splňuje veškeré požadavky pro nahrávání HD videa či sekvenčního snímání ve vysokém rozlišení.


Kingston SDHC UHS-I UltimateXX 233x budou dostupné v kapacitách 8, 16 a 32 GB

Výkon SDHC UHS-I (ultra high-speed bus interface) karet je navíc optimalizován při použití v UHS-I kompatibilních zařízeních, i přesto, že karty jsou zpětně kompatibilní s rychlostními třídami Class 4, 6 a 10.

Díky podpoře UHS-I rychlostní třídy spadá tento typ karet do kategorie 233x a nabízí maximální možnou rychlost čtení úctyhodných 60 MB/s a rychlost zápisu 35 MB/s. Karty mají zabudovanou ochranu proti ztrátě dat při zápisu a výrobce na ně nabízí standardně doživotní záruku.

Kingston SDHC UHS-I UltimateXX karty mohou pracovat v rozmezí teplot -25°C až 85°C. 8GB varianta bude dostupná koncem tohoto měsíce za příznivou cenu $70 (1300 Kč) a ostatní kapacity za ceny již značně vyšší: 16 GB - $180 (3200 Kč) a 32 GB - $350 (6600 Kč).

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková