Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Selfie maniaci způsobili na slunečnicovém poli apokalypsu

3.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Stačí pár úspěšných fotografií na internetu a hned se zvedne zájem. Toho se dočkali majitelé farmy v Ontariu. Několik virálních fotografií na Instagramu způsobilo hotovou apokalypsu a lidé sem začali jezdit po desetitisících.
Majitelé farmy Bogle Seeds s velkými poli slunečnic otevřeli svá pole 20. července fotografům pro pořizování fotografií, přičemž vybírali $7,50 za vstup. Podobnou akci měli i před třemi lety a osvědčilo se to. Letos se ale stala hotová pohroma. Několik fotografií z prvních dní se stalo velmi úspěšnými na Instagramu a lidé si tak naplánovali výlet na farmu, aby si zde rovněž pořídili podobné pěkné snímky. V sobotu 28. července už bylo jasno, že se něco děje. Od ranních hodin se v okolí začalo objevovat nebývale vysoké množství aut.
 

Příspěvek sdílený Nicole (@niccahh),

 
Mnozí později ani nezaplatili vstupné a ignorovali požadavky pořadatelů, kterých zde bylo osm. Parkoviště totiž pojalo maximálně asi jen kolem 300 aut (v minulosti bylo málokdy plné více než ze třetiny), nicméně tohoto dne se zde stály i kilometrové fronty a předpokládá se, že počet aut se pohyboval kolem 7000, počet návštěvníků už tak rostl do desetitisíců. Farmáři tak zavolali na pomoc policii, neboť někteří selfíčkáři dokonce začali být agresivní a vyhrožovali, když se je bezmocní pořadatelé snažili trochu umravnit a zabránit jim svým focením ničení polí.
 
Už ve 2 odpoledne byli nuceni příliv lidí zastavit a příjezdovou cestu k farmě úplně uzavřít. V neděli to bylo podobné a jen se snažili zabránit dalšímu vjezdu, nicméně i po několik dalších dní mnoho lidí parkuje svá auta po okolí a i přes zákazy vstupuje do polí. Marlene Bogleová, majitelka farmy, se už nechala slyšet, že slunečnice vždy milovala, ale nyní je kvůli maniakům ze sociálních sítí nemůže ani vystát. Farmu pro veřejnost už navždy uzavřeli.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.