www.digimanie.cz
>
>
>
>

Šestice kompaktních Nikonů se představuje

Šestice kompaktních Nikonů se představuje
, , aktualita
Milovníci stylových kompaktních fotoaparátů mají v poslední době žně, neboť několik novinek z této oblasti představil v minulých dnech snad každý známější výrobce. Nikon představil šest kompaktů, přičemž rozlišení snímače a citlivosti nepřikládá tak velkou váhu jako doplňkovým či zábavním funkcím.
K oblíbeným
reklama

Nikon COOLPIX P60


Nový kompaktní fotoaparát, který je díky černé barvě těla vhodný mj. pro konzervativní uživatele, nabídne snímač o rozlišení 8,1 megapixelů, pětinásobné optické přiblížení (ekvivalent 36 – 180 mm u kinofilmu), 2,5" LCD displej a současně také elektronický hledáček. Všimněte si tvarování přístroje – podle dostupných snímků je zatím těžké soudit, ale zdá se, že Nikon Coolpix P60 bude jedním z mála kompaktů nabízejících úchop skoro tak kvalitní jako digitální zrcadlovky.

Nechybí makro režim ani technologie Nikon VR pro stabilizaci obrazu. Nikon dokáže potlačit červené oči fotografovaných osob a také zaostřit přímo na tvář díky funkci Face-Priority AF.


Nikon COOLPIX S600


Jedná se o jeden z nejmenších kompaktů dneška, disponuje však 10 Mpix snímačem a 4x zoomem. Fotoaparát se bude prodávat ve dvou barevných variantách, stříbrné a černé. Stejně jako v případě předchozího modelu, tak i COOLPIX S600 používá ke stabilizaci technologii Nikon VR. 2,7" LCD displej s 230 000 pixely není v případě takto malého fotoaparátu příliš obvyklý. Jednou z nejpodstatnějších funkcí je dle slov výrobce předvolba Děti v pohybu, která nastaví krátký čas, aby bylo možné zachytit pohybující se osoby či předměty. Nikon COOLPIX S600 disponuje 45 MB paměti, snímky lze ukládat také na paměťové karty SD (o podpoře SDHC se Nikon nezmiňuje).


Nikon COOLPIX S550


Další z velmi malých digikompaktů, COOLPIX S550, je po funkční stránce velmi podobný Nikonu COOLPIX S600. 10 megapixelů, pětinásobný zoom (36 – 180 mm) a 2,5" LCD displej s 230 000 pixely, to je poměrně slušná výbava na kompaktní fotoaparát, co říkáte? Fotoaparát si poradí s detekcí lidské tváře, na pulty obchodů by se měly dostat tři barevné varianty – Titan Silver, Urban Black a Blue.
Nikon COOLPIX S520


Další z novinek společnosti Nikon se pokusí zaujmout 2,5" LCD displejem, který je navíc vybaven antireflexivní vrstvou a lehkým tělem vyrobeným ze slitiny hliníku. V přístroji najdete objektiv s trojnásobným optickým zoomem, stabilizaci obrazu a 8 Mpix snímač. Nabídka motivových programů se opět rozrostla, kromě obvyklých (Portrét, Noční foto atp.) přichází Nikon s programem Jídlo, který slouží k " dokonalému zachycení bohatých textur elegantně upravených pokrmů". Samostatný program na focení polévek v tomto kompaktu však nenajdete, budete muset na hlavní jídla i předkrmy používat stejné nastavení...


Nikon COOLPIX L18


Zástupce modelové řady Life, Nikon COOLPIX L18, je vybaven na svou velikost překvapivě rozměrným, tj. 3" LCD displejem, objektivem Nikkor s 3x optickým zoomem a clonovým rozsahem f/2,8 – 4,7. K napájení slouží ne čtyři, ale dvě tužkové baterie. Coolpix si poradí také se záznamem ozvučeného videa o rychlosti 30 snímků za sekundu, výrobce však neříká, zda je možno během natáčení zoomovat. Snímky uložíte na SD kartu či do 32 MB interní paměti. Nikon COOLPIX se bude prodávat v černé a stříbrné variantě.Nikon L16/L18


Nikon COOLPIX L16


Tento kompakt je zaměřen zejména na fotografické začátečníky, přesto je výbava docela zajímavá, posuďte sami: 7 Mpix snímač, 2,8" LCD displej, 3x zoom. Vzhledem k zacílení přístroje nepřekvapí, že tlačítka a vlastně celé ovládání bylo speciálně upraveno pro začátečníky, jež mívají s podobnými produkty často potíže.

Zdroj: TZ Olympus, dpreview.com
Nejnovější články
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala