www.digimanie.cz
>
>
>
>

Šestice kompaktních Nikonů se představuje

Šestice kompaktních Nikonů se představuje
, , aktualita
Milovníci stylových kompaktních fotoaparátů mají v poslední době žně, neboť několik novinek z této oblasti představil v minulých dnech snad každý známější výrobce. Nikon představil šest kompaktů, přičemž rozlišení snímače a citlivosti nepřikládá tak velkou váhu jako doplňkovým či zábavním funkcím.
K oblíbeným
reklama

Nikon COOLPIX P60


Nový kompaktní fotoaparát, který je díky černé barvě těla vhodný mj. pro konzervativní uživatele, nabídne snímač o rozlišení 8,1 megapixelů, pětinásobné optické přiblížení (ekvivalent 36 – 180 mm u kinofilmu), 2,5" LCD displej a současně také elektronický hledáček. Všimněte si tvarování přístroje – podle dostupných snímků je zatím těžké soudit, ale zdá se, že Nikon Coolpix P60 bude jedním z mála kompaktů nabízejících úchop skoro tak kvalitní jako digitální zrcadlovky.

Nechybí makro režim ani technologie Nikon VR pro stabilizaci obrazu. Nikon dokáže potlačit červené oči fotografovaných osob a také zaostřit přímo na tvář díky funkci Face-Priority AF.


Nikon COOLPIX S600


Jedná se o jeden z nejmenších kompaktů dneška, disponuje však 10 Mpix snímačem a 4x zoomem. Fotoaparát se bude prodávat ve dvou barevných variantách, stříbrné a černé. Stejně jako v případě předchozího modelu, tak i COOLPIX S600 používá ke stabilizaci technologii Nikon VR. 2,7" LCD displej s 230 000 pixely není v případě takto malého fotoaparátu příliš obvyklý. Jednou z nejpodstatnějších funkcí je dle slov výrobce předvolba Děti v pohybu, která nastaví krátký čas, aby bylo možné zachytit pohybující se osoby či předměty. Nikon COOLPIX S600 disponuje 45 MB paměti, snímky lze ukládat také na paměťové karty SD (o podpoře SDHC se Nikon nezmiňuje).


Nikon COOLPIX S550


Další z velmi malých digikompaktů, COOLPIX S550, je po funkční stránce velmi podobný Nikonu COOLPIX S600. 10 megapixelů, pětinásobný zoom (36 – 180 mm) a 2,5" LCD displej s 230 000 pixely, to je poměrně slušná výbava na kompaktní fotoaparát, co říkáte? Fotoaparát si poradí s detekcí lidské tváře, na pulty obchodů by se měly dostat tři barevné varianty – Titan Silver, Urban Black a Blue.
Nikon COOLPIX S520


Další z novinek společnosti Nikon se pokusí zaujmout 2,5" LCD displejem, který je navíc vybaven antireflexivní vrstvou a lehkým tělem vyrobeným ze slitiny hliníku. V přístroji najdete objektiv s trojnásobným optickým zoomem, stabilizaci obrazu a 8 Mpix snímač. Nabídka motivových programů se opět rozrostla, kromě obvyklých (Portrét, Noční foto atp.) přichází Nikon s programem Jídlo, který slouží k " dokonalému zachycení bohatých textur elegantně upravených pokrmů". Samostatný program na focení polévek v tomto kompaktu však nenajdete, budete muset na hlavní jídla i předkrmy používat stejné nastavení...


Nikon COOLPIX L18


Zástupce modelové řady Life, Nikon COOLPIX L18, je vybaven na svou velikost překvapivě rozměrným, tj. 3" LCD displejem, objektivem Nikkor s 3x optickým zoomem a clonovým rozsahem f/2,8 – 4,7. K napájení slouží ne čtyři, ale dvě tužkové baterie. Coolpix si poradí také se záznamem ozvučeného videa o rychlosti 30 snímků za sekundu, výrobce však neříká, zda je možno během natáčení zoomovat. Snímky uložíte na SD kartu či do 32 MB interní paměti. Nikon COOLPIX se bude prodávat v černé a stříbrné variantě.Nikon L16/L18


Nikon COOLPIX L16


Tento kompakt je zaměřen zejména na fotografické začátečníky, přesto je výbava docela zajímavá, posuďte sami: 7 Mpix snímač, 2,8" LCD displej, 3x zoom. Vzhledem k zacílení přístroje nepřekvapí, že tlačítka a vlastně celé ovládání bylo speciálně upraveno pro začátečníky, jež mívají s podobnými produkty často potíže.

Zdroj: TZ Olympus, dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris
Společnost Benro využila platformy Kickstarter pro financování její nové stativové hlavy Polaris. Ta je motorizovaná a určena je především pro astrofotografii. Umožňuje i programování, skládání snímků a mnoho dalšího.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely
Spousta mobilních snímačů jde s rozlišením do zbytečně vysokých hodnot, nicméně nový Samsung ISOCELL GN2 chce kombinovat nejlepší ze světa vysokého rozlišení i velkých pixelů. Ty budou mít velikost 1,4 μm.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: únor 2021 Doporučené fotoaparáty: únor 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
23.2.2021, článek, Milan Šurkala24 komentářů
OM Digital slibuje nové fotoaparáty i objektivy včetně 8-25mm F4.0 OM Digital slibuje nové fotoaparáty i objektivy včetně 8-25mm F4.0
V rozhovoru s německým manažerem společnosti OM Digital vyplynulo několik zajímavých skutečností a plánů do budoucna. Rozhodně to nevypadá, že by měl výrobce házet flintu do žita. Chystají se nové senzory, těla i objektivy.
22.2.2021, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka Fotograf divoké přírody zachytil zvláštního žlutého tučňáka
Fotograf z Belgie měl při své expedici na ostrov Jižní Georgie štěstí a zachytil neobvyklé zabarvení tučňáka královského. Pták na jeho fotografiích má jasně žluté peří a už na první pohled se odlišuje od ostatních. 
22.2.2021, aktualita, Kateřina Hoferková