www.digimanie.cz
>
>
>
>

Šestice kompaktních Nikonů se představuje

Šestice kompaktních Nikonů se představuje
, , aktualita
Milovníci stylových kompaktních fotoaparátů mají v poslední době žně, neboť několik novinek z této oblasti představil v minulých dnech snad každý známější výrobce. Nikon představil šest kompaktů, přičemž rozlišení snímače a citlivosti nepřikládá tak velkou váhu jako doplňkovým či zábavním funkcím.
K oblíbeným
reklama

Nikon COOLPIX P60


Nový kompaktní fotoaparát, který je díky černé barvě těla vhodný mj. pro konzervativní uživatele, nabídne snímač o rozlišení 8,1 megapixelů, pětinásobné optické přiblížení (ekvivalent 36 – 180 mm u kinofilmu), 2,5" LCD displej a současně také elektronický hledáček. Všimněte si tvarování přístroje – podle dostupných snímků je zatím těžké soudit, ale zdá se, že Nikon Coolpix P60 bude jedním z mála kompaktů nabízejících úchop skoro tak kvalitní jako digitální zrcadlovky.

Nechybí makro režim ani technologie Nikon VR pro stabilizaci obrazu. Nikon dokáže potlačit červené oči fotografovaných osob a také zaostřit přímo na tvář díky funkci Face-Priority AF.


Nikon COOLPIX S600


Jedná se o jeden z nejmenších kompaktů dneška, disponuje však 10 Mpix snímačem a 4x zoomem. Fotoaparát se bude prodávat ve dvou barevných variantách, stříbrné a černé. Stejně jako v případě předchozího modelu, tak i COOLPIX S600 používá ke stabilizaci technologii Nikon VR. 2,7" LCD displej s 230 000 pixely není v případě takto malého fotoaparátu příliš obvyklý. Jednou z nejpodstatnějších funkcí je dle slov výrobce předvolba Děti v pohybu, která nastaví krátký čas, aby bylo možné zachytit pohybující se osoby či předměty. Nikon COOLPIX S600 disponuje 45 MB paměti, snímky lze ukládat také na paměťové karty SD (o podpoře SDHC se Nikon nezmiňuje).


Nikon COOLPIX S550


Další z velmi malých digikompaktů, COOLPIX S550, je po funkční stránce velmi podobný Nikonu COOLPIX S600. 10 megapixelů, pětinásobný zoom (36 – 180 mm) a 2,5" LCD displej s 230 000 pixely, to je poměrně slušná výbava na kompaktní fotoaparát, co říkáte? Fotoaparát si poradí s detekcí lidské tváře, na pulty obchodů by se měly dostat tři barevné varianty – Titan Silver, Urban Black a Blue.
Nikon COOLPIX S520


Další z novinek společnosti Nikon se pokusí zaujmout 2,5" LCD displejem, který je navíc vybaven antireflexivní vrstvou a lehkým tělem vyrobeným ze slitiny hliníku. V přístroji najdete objektiv s trojnásobným optickým zoomem, stabilizaci obrazu a 8 Mpix snímač. Nabídka motivových programů se opět rozrostla, kromě obvyklých (Portrét, Noční foto atp.) přichází Nikon s programem Jídlo, který slouží k " dokonalému zachycení bohatých textur elegantně upravených pokrmů". Samostatný program na focení polévek v tomto kompaktu však nenajdete, budete muset na hlavní jídla i předkrmy používat stejné nastavení...


Nikon COOLPIX L18


Zástupce modelové řady Life, Nikon COOLPIX L18, je vybaven na svou velikost překvapivě rozměrným, tj. 3" LCD displejem, objektivem Nikkor s 3x optickým zoomem a clonovým rozsahem f/2,8 – 4,7. K napájení slouží ne čtyři, ale dvě tužkové baterie. Coolpix si poradí také se záznamem ozvučeného videa o rychlosti 30 snímků za sekundu, výrobce však neříká, zda je možno během natáčení zoomovat. Snímky uložíte na SD kartu či do 32 MB interní paměti. Nikon COOLPIX se bude prodávat v černé a stříbrné variantě.Nikon L16/L18


Nikon COOLPIX L16


Tento kompakt je zaměřen zejména na fotografické začátečníky, přesto je výbava docela zajímavá, posuďte sami: 7 Mpix snímač, 2,8" LCD displej, 3x zoom. Vzhledem k zacílení přístroje nepřekvapí, že tlačítka a vlastně celé ovládání bylo speciálně upraveno pro začátečníky, jež mívají s podobnými produkty často potíže.

Zdroj: TZ Olympus, dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář