www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sharp ukázal 4/3" fotoaparát s 8K videosekvencemi

Sharp ukázal 4/3" fotoaparát s 8K videosekvencemi
, , aktualita
Od společnosti Sharp bychom asi nečekali nový fotoaparát nebo kameru se 4/3" snímačem. A přesto se právě něco takového objevilo na letošním CES 2019. Novinka má umět natáčet dokonce 8K videosekvence.
K oblíbeným
reklama
Micro Four Thirds systém je sice tvořen zejména společnostmi Panasonic a Olympus, nicméně fotoaparáty nebo kamery na něm postavené vyrábí i spousta jiných společností. Jednou z nich bude možná v brzké době také Sharp. Ten totiž na veletrhu CES 2019 ukázal velmi zajímavý fotoaparát využívající 4/3" snímač a bajonet Micro Four Thirds (byl na něm nasazen např. telezoom Olympus 40-150mm). Krátkou reportáž o něm natočil Dave Altizer z YouTube kanálu Kinotika.
 
 
Fotoaparát má umět natáčet 8K videosekvence, což znamená, že jeho 4/3" snímač bude muset mít rozlišení alespoň 33 megapixelů za předpokladu, že půjde o poměr stran 16:9 (pokud by měl 4:3 čip, musel by mít přes 44 MPx). 8K video má umět natáčet při 30 fps, ale hovoří se o tom, že se pracuje i na schopnosti natáčet 60 fps. Fotoaparát využívá kompresi do H.265 a data ukládá na jednu SDXC UHS-II kartu.
 
Novinka by měla mít i nějakou formu stabilizace, zatím se ale neví jistě, zda je o stabilizaci snímače nebo o elektronickou formu (zdroje se většinou přiklání ke stabilizaci čipu). Zajímavostí je plnohodnotné HDMI, jacky pro mikrofon a sluchátka, dokonce je tu i XLR vstup. Nechybí ani moderní USB-C rozhraní. Dále je tu obrovský plně polohovatelný 5" displej a hovoří se o tom, že by fotoaparát měl stát méně než $5000. Více detailů bychom se měli dozvědět na NAB Show v dubnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala