www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sharp ukázal 4/3" fotoaparát s 8K videosekvencemi

Sharp ukázal 4/3" fotoaparát s 8K videosekvencemi
, , aktualita
Od společnosti Sharp bychom asi nečekali nový fotoaparát nebo kameru se 4/3" snímačem. A přesto se právě něco takového objevilo na letošním CES 2019. Novinka má umět natáčet dokonce 8K videosekvence.
K oblíbeným
reklama
Micro Four Thirds systém je sice tvořen zejména společnostmi Panasonic a Olympus, nicméně fotoaparáty nebo kamery na něm postavené vyrábí i spousta jiných společností. Jednou z nich bude možná v brzké době také Sharp. Ten totiž na veletrhu CES 2019 ukázal velmi zajímavý fotoaparát využívající 4/3" snímač a bajonet Micro Four Thirds (byl na něm nasazen např. telezoom Olympus 40-150mm). Krátkou reportáž o něm natočil Dave Altizer z YouTube kanálu Kinotika.
 
 
Fotoaparát má umět natáčet 8K videosekvence, což znamená, že jeho 4/3" snímač bude muset mít rozlišení alespoň 33 megapixelů za předpokladu, že půjde o poměr stran 16:9 (pokud by měl 4:3 čip, musel by mít přes 44 MPx). 8K video má umět natáčet při 30 fps, ale hovoří se o tom, že se pracuje i na schopnosti natáčet 60 fps. Fotoaparát využívá kompresi do H.265 a data ukládá na jednu SDXC UHS-II kartu.
 
Novinka by měla mít i nějakou formu stabilizace, zatím se ale neví jistě, zda je o stabilizaci snímače nebo o elektronickou formu (zdroje se většinou přiklání ke stabilizaci čipu). Zajímavostí je plnohodnotné HDMI, jacky pro mikrofon a sluchátka, dokonce je tu i XLR vstup. Nechybí ani moderní USB-C rozhraní. Dále je tu obrovský plně polohovatelný 5" displej a hovoří se o tom, že by fotoaparát měl stát méně než $5000. Více detailů bychom se měli dozvědět na NAB Show v dubnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala