www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount
, , aktualita
Společnost Sigma se stala součástí L-Mount Alliance spolu s Leicou a Panasonicem. Kvůli tomu ukončuje vývoj fotoaparátů s SA-Mount a chystá si tak CSC přístroj, který bude mít full frame snímač a nově využije L-Mount.
K oblíbeným
reklama
Sigma oznámila, že ukončuje vývoj fotoaparátů využívajících její proprietární SA-Mount. Poněvadž se stala součástí L-Mount Alliance, nově bude vyvíjet fotoaparáty s tímto bajonetem, který má také Leica SL nebo nově představený Panasonic Lumix S1 a S1R. Díky tomu budou moci být fotoaparáty Sigma podstatně zajímavějšími pro cílové zákazníky, neboť se dostanou k podstatně většímu množství objektivů. Společnost také ohlásila, že už chystá první full frame CSC využívající tento bajonet.
 
Sigma sd Quattro H
 
Přestože už Sigma nechce vyvíjet nové fotoaparáty s SA-Mount, nadále bude vyvíjet, vyrábět a prodávat objektivy pro tento bajonet. Dokonce bude nabízet i adaptér pro použití SA-Mount objektivů na L-Mount tělech. Majitelé fotoaparátů Sigma tak budou moci snáze přejít na nové CSC přístroje Sigmy, Panasonicu, případně Leicy a ponechat si stávající objektivy. Toto rozhodnutí může být pozitivní pro všechny zúčastněné strany. I u Micro Four Thirds systému se ukázalo, že dva velcí výrobci utáhnou jeden systém snáz než jeden. Zejména Sigma tak může profitovat z toho, že se její objektivy nejenže dostanou na další platformu, ale také z toho, že její fotoaparáty budou pro zákazníky zajímavější díky podpoře dalších objektivů Panasonic a Leica.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
20.5.2019, recenze, Milan Šurkala65 komentářů