www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount
, , aktualita
Společnost Sigma se stala součástí L-Mount Alliance spolu s Leicou a Panasonicem. Kvůli tomu ukončuje vývoj fotoaparátů s SA-Mount a chystá si tak CSC přístroj, který bude mít full frame snímač a nově využije L-Mount.
reklama
Sigma oznámila, že ukončuje vývoj fotoaparátů využívajících její proprietární SA-Mount. Poněvadž se stala součástí L-Mount Alliance, nově bude vyvíjet fotoaparáty s tímto bajonetem, který má také Leica SL nebo nově představený Panasonic Lumix S1 a S1R. Díky tomu budou moci být fotoaparáty Sigma podstatně zajímavějšími pro cílové zákazníky, neboť se dostanou k podstatně většímu množství objektivů. Společnost také ohlásila, že už chystá první full frame CSC využívající tento bajonet.
 
Sigma sd Quattro H
 
Přestože už Sigma nechce vyvíjet nové fotoaparáty s SA-Mount, nadále bude vyvíjet, vyrábět a prodávat objektivy pro tento bajonet. Dokonce bude nabízet i adaptér pro použití SA-Mount objektivů na L-Mount tělech. Majitelé fotoaparátů Sigma tak budou moci snáze přejít na nové CSC přístroje Sigmy, Panasonicu, případně Leicy a ponechat si stávající objektivy. Toto rozhodnutí může být pozitivní pro všechny zúčastněné strany. I u Micro Four Thirds systému se ukázalo, že dva velcí výrobci utáhnou jeden systém snáz než jeden. Zejména Sigma tak může profitovat z toho, že se její objektivy nejenže dostanou na další platformu, ale také z toho, že její fotoaparáty budou pro zákazníky zajímavější díky podpoře dalších objektivů Panasonic a Leica.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů