www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount

Sigma chystá full frame CSC, přechází na L-Mount
, , aktualita
Společnost Sigma se stala součástí L-Mount Alliance spolu s Leicou a Panasonicem. Kvůli tomu ukončuje vývoj fotoaparátů s SA-Mount a chystá si tak CSC přístroj, který bude mít full frame snímač a nově využije L-Mount.
K oblíbeným
reklama
Sigma oznámila, že ukončuje vývoj fotoaparátů využívajících její proprietární SA-Mount. Poněvadž se stala součástí L-Mount Alliance, nově bude vyvíjet fotoaparáty s tímto bajonetem, který má také Leica SL nebo nově představený Panasonic Lumix S1 a S1R. Díky tomu budou moci být fotoaparáty Sigma podstatně zajímavějšími pro cílové zákazníky, neboť se dostanou k podstatně většímu množství objektivů. Společnost také ohlásila, že už chystá první full frame CSC využívající tento bajonet.
 
Sigma sd Quattro H
 
Přestože už Sigma nechce vyvíjet nové fotoaparáty s SA-Mount, nadále bude vyvíjet, vyrábět a prodávat objektivy pro tento bajonet. Dokonce bude nabízet i adaptér pro použití SA-Mount objektivů na L-Mount tělech. Majitelé fotoaparátů Sigma tak budou moci snáze přejít na nové CSC přístroje Sigmy, Panasonicu, případně Leicy a ponechat si stávající objektivy. Toto rozhodnutí může být pozitivní pro všechny zúčastněné strany. I u Micro Four Thirds systému se ukázalo, že dva velcí výrobci utáhnou jeden systém snáz než jeden. Zejména Sigma tak může profitovat z toho, že se její objektivy nejenže dostanou na další platformu, ale také z toho, že její fotoaparáty budou pro zákazníky zajímavější díky podpoře dalších objektivů Panasonic a Leica.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala