www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma fp, malý FF s 12bitovým 4K, chystá se i FF Foveon

Sigma fp, malý FF s 12bitovým 4K, chystá se i FF Foveon
, , aktualita
Společnost Sigma si připravila spoustu zajímavých novinek. Jednou z nich je maličký full frame fotoaparát fp s 24,6MPx CMOS BSI senzorem. Umí také UHD 4K video ve 12bitových barvách a DNG formátu.
K oblíbeným
reklama
Včera bylo představeno několik zajímavých produktů společnosti Sigma. Jedním z nich je full frame fotoaparát Sigma fp (fortissimo pianissimo, což znamená velmi silně a velmi slabě). Novinka překvapí rozměry, ty činí pouhých 112,6×69,9×45,3 mm a váží 370 gramů bez baterie a karty. Rozměry jsou tak na úrovni nedávno představeného 1,0” kompaktu Canon PowerShot G5 X Mark II (ten je o centimetr nižší). Jak už je u Sigmy zvykem, jako by snad schválně přicházela s co nejhorší ergonomií, jak je to jen možné, takže tělo je jen ve formě kostky bez gripu. Má to ale svůj důvod ve schopnostech videa.
 
Sigma fp
 
Zajímavostí je, že se do těla podařilo vměstnat i docela rozměrný chladič, který vzhledem k výkonu stroje bude určitě potřeba. Máme zde totiž 24,6MPx full frame senzor s klasickou Bayerovou maskou, který dokáže dosahovat sekvenčního snímání až 18 fps. Buffer ale v takovém případě vydrží jen na 12 snímků. To ale zdaleka není vše. Fotoaparát má sloužit především jako videokamera, takže se nezalekne UHD 4K/24p videa ve 12bitové barevné hloubce v CinemaDNG formátu. Profesionály potěší podpora timecode a možnost nastavovat expoziční čas v úhlech. Director Mode pak umožní shlédnout video i v jiných poměrech stran. Schopnosti videa vysvětlují i nezvyklý tvar fotoaparátu, ke kterému lze přidat nejrůznější gripy a jiné příslušenství podle požadavků konkrétního uživatele.
 
Sigma fp
 
Zajímavostí fotoaparátu je rozsah citlivostí. Ten činí ISO 100 až 25600, režim rozšíření nicméně začíná na opravdu nevídané hodnotě ISO 6! Maximem je pak ISO 102400. Závěrka je pouze elektronická, tu mechanickou zde nenajdete. Sigma fp má dále Eye AF a HDR pro fotografie i video. Zaostřování je na bázi detekce kontrastu a výrobce hovořil o schopnosti zaostřit už od -5 EV.
 
Sigma fp
 
Dále tu najdeme dotykový 3,2” displej s vysokým rozlišením 2,1 milionu bodů, nepotěší tak jen ten fakt, že není polohovatelný. Ve výbavě je dále HDMI port, synchronizační port pro blesk, port pro externí mikrofon a USB 3.1. Nezapomnělo se ani na utěsnění proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pokud jde o bajonet, tak asi nepřekvapí, že byl použit L-Mount, který Sigma sdílí s Leicou a Panasonicem. Do prodeje by měl fotoaparát jít ještě letos.
 
A aby toho nebylo málo, Sigma rovněž ohlásila vývoj full frame snímače Foveon X3, který by měl mít v každé vrstvě 20,3 megapixelu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře