www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC
, , aktualita
I když Pentax věří, že móda CSC pomine a fotografové se zase vrátí k DSLR, od nynějška k tomu budou mít zase o důvod méně. Společnost Sigma totiž chce skončit s produkcí objektivů pro bajonet K-Mount.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi měsíci Hiroki Sugahara z Pentaxu prohlásil, že věří v návrat DSLR a odvrácení od CSC technologie. Pokud se ale jedná o zrcadlovky od Pentaxu, tak právě ty budou mít nyní ještě menší šanci, že se k nim někdo bude vracet. Společnost Sigma považuje K-Mount za neperspektivní a už pro něj nebude vyrábět objektivy. Nabídka objektivů (zejména těch s AF) se tak zúží v podstatě jen na vlastní objektivy Pentaxu. Místo toho se Sigma naopak chce soustředit na objektivy pro různé CSC systémy.
 
Objektiv Sigma
 
Zatímco prodeje zrcadlovek dlouhodobě padají hodně rychle dolů, U CSC k tak drastickému poklesu nedochází. Jen u DSLR prvních sedm měsíců roku (1/19-7/19) znamenalo meziroční pokles dodávek (proti 1/18-7/18) o 36 % v počtu kusů a o 45 % v hodnotě celého DSLR trhu, zatímco u CSC byl pokles v počtu dodaných kusů o dost menší. Činil přes 14 %, ale hodnotou to bylo dokonce o 4 % více a jako jediný fotografický trh tak CSC finančně roste. Zrcadlovky tak dokonce padají dvakrát tak rychle než kompakty, u kterých byla tato čísla "jen" 19 %, resp. 15,5 %. Faktem nicméně je, že počtem prodejů mají zrcadlovky stále zhruba 26% náskok, ale pro výrobce jsou mnohem zajímavější CSC fotoaparáty, neboť hodnota trhu s nimi je už větší než u DSLR, a to o více než 45 %. Není tedy divu, že se to Sigma s nepříliš populárním K-Mount odhodlala zabalit. Zpráva se objevila na stránkách Facebooku českého zastoupení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Instagram: "embed" příspěvků může porušovat copyright, bez svolení ani ránu Instagram: "embed" příspěvků může porušovat copyright, bez svolení ani ránu
Sdílení snímků pomocí vkládací funkce "embed" na Instagramu se stává výrazně komplikovanějším. Instagram totiž potvrdil, že se na vkládání nevztahuje jemu udělaná licence, takže sdílení může porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0 Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0
Canon má i s omezenou nabídkou full frame CSC fotoaparátů docela solidní úspěchy. Aby přilákal ještě více zákazníků, vyvíjí spoustu nových objektivů a v laboratořích se objevily i dva telezoomy včetně RF 120-700mm f/4.5-8.0.
4.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex
Společnost DxO má nyní pod palcem set pluginů Nik a uvádí novou generaci Nik Collection 3. Přináší např. snazší přepínání mezi pluginy, nedestruktivní úpravy a také nový plugin Perspective Efex.
4.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
2.6.2020, aktualita, Milan Šurkala