www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC
, , aktualita
I když Pentax věří, že móda CSC pomine a fotografové se zase vrátí k DSLR, od nynějška k tomu budou mít zase o důvod méně. Společnost Sigma totiž chce skončit s produkcí objektivů pro bajonet K-Mount.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi měsíci Hiroki Sugahara z Pentaxu prohlásil, že věří v návrat DSLR a odvrácení od CSC technologie. Pokud se ale jedná o zrcadlovky od Pentaxu, tak právě ty budou mít nyní ještě menší šanci, že se k nim někdo bude vracet. Společnost Sigma považuje K-Mount za neperspektivní a už pro něj nebude vyrábět objektivy. Nabídka objektivů (zejména těch s AF) se tak zúží v podstatě jen na vlastní objektivy Pentaxu. Místo toho se Sigma naopak chce soustředit na objektivy pro různé CSC systémy.
 
Objektiv Sigma
 
Zatímco prodeje zrcadlovek dlouhodobě padají hodně rychle dolů, U CSC k tak drastickému poklesu nedochází. Jen u DSLR prvních sedm měsíců roku (1/19-7/19) znamenalo meziroční pokles dodávek (proti 1/18-7/18) o 36 % v počtu kusů a o 45 % v hodnotě celého DSLR trhu, zatímco u CSC byl pokles v počtu dodaných kusů o dost menší. Činil přes 14 %, ale hodnotou to bylo dokonce o 4 % více a jako jediný fotografický trh tak CSC finančně roste. Zrcadlovky tak dokonce padají dvakrát tak rychle než kompakty, u kterých byla tato čísla "jen" 19 %, resp. 15,5 %. Faktem nicméně je, že počtem prodejů mají zrcadlovky stále zhruba 26% náskok, ale pro výrobce jsou mnohem zajímavější CSC fotoaparáty, neboť hodnota trhu s nimi je už větší než u DSLR, a to o více než 45 %. Není tedy divu, že se to Sigma s nepříliš populárním K-Mount odhodlala zabalit. Zpráva se objevila na stránkách Facebooku českého zastoupení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů