www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC

Sigma končí s objektivy pro K-Mount, zaměří se na CSC
, , aktualita
I když Pentax věří, že móda CSC pomine a fotografové se zase vrátí k DSLR, od nynějška k tomu budou mít zase o důvod méně. Společnost Sigma totiž chce skončit s produkcí objektivů pro bajonet K-Mount.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi měsíci Hiroki Sugahara z Pentaxu prohlásil, že věří v návrat DSLR a odvrácení od CSC technologie. Pokud se ale jedná o zrcadlovky od Pentaxu, tak právě ty budou mít nyní ještě menší šanci, že se k nim někdo bude vracet. Společnost Sigma považuje K-Mount za neperspektivní a už pro něj nebude vyrábět objektivy. Nabídka objektivů (zejména těch s AF) se tak zúží v podstatě jen na vlastní objektivy Pentaxu. Místo toho se Sigma naopak chce soustředit na objektivy pro různé CSC systémy.
 
Objektiv Sigma
 
Zatímco prodeje zrcadlovek dlouhodobě padají hodně rychle dolů, U CSC k tak drastickému poklesu nedochází. Jen u DSLR prvních sedm měsíců roku (1/19-7/19) znamenalo meziroční pokles dodávek (proti 1/18-7/18) o 36 % v počtu kusů a o 45 % v hodnotě celého DSLR trhu, zatímco u CSC byl pokles v počtu dodaných kusů o dost menší. Činil přes 14 %, ale hodnotou to bylo dokonce o 4 % více a jako jediný fotografický trh tak CSC finančně roste. Zrcadlovky tak dokonce padají dvakrát tak rychle než kompakty, u kterých byla tato čísla "jen" 19 %, resp. 15,5 %. Faktem nicméně je, že počtem prodejů mají zrcadlovky stále zhruba 26% náskok, ale pro výrobce jsou mnohem zajímavější CSC fotoaparáty, neboť hodnota trhu s nimi je už větší než u DSLR, a to o více než 45 %. Není tedy divu, že se to Sigma s nepříliš populárním K-Mount odhodlala zabalit. Zpráva se objevila na stránkách Facebooku českého zastoupení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala