www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma představila objektiv 45mm F2.8 DG DN

Sigma představila objektiv 45mm F2.8 DG DN
, , aktualita
V nabídce společnosti Sigma se objevily tři nové objektivy. Jedním z nich je 45mm F2.8 DG DN | Contemporary. Ten bude k dispozici pro L-Mount, ale také fotoaparáty Sony. Chlubit se má především kompaktními rozměry.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů o tři nové kousky. Jako první si dnes představíme model 45mm F2.8 DG DN | Contemporary. Ten má již dle názvu 45mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech znamená úhel záběru 51,3°. Vyrábět se bude pro bajonety L-Mount (Panasonic, Leica, Sigma) a Sony FE. Jeho světelnost má hodnotu F2,8, což je dobrá, ale nikoli vynikající hodnota. Na druhou stranu se objektiv odmění kompaktními rozměry 64 mm v průměru a 46,2 mm na délku. Jeho hmotnost pak činí 215 gramů a používá 55mm filtry.
 
Sigma 45mm F2.8 DG DN
 
Irisová clona objektivu má 7 lamel a je možné ji nastavit maximálně na F22. Novinka se skládá z 8 optických členů v 7 skupinách. Pokud jde o minimální zaostřovací vzdálenost, tak ta činí 24 cm od roviny senzoru a objektiv je tak schopen dosáhnout maximálně 0,25× zvětšení. Zaostřování tu má na starosti krokový motorek. Výrobce nezapomněl na zajištění odolnosti vůči rozmarům počasí a neměla by mu tak vadit vlhkost a prach. Nabízí také službu Mount Conversion Service, tedy možnost zaslat objektiv do servisu a nechat mu vyměnit bajonet pro případ, že změníte systém fotoaparátů. K objektivu je dodávána také sluneční clona. V prodeji bude od července za $559.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů