www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma představila objektiv 45mm F2.8 DG DN

Sigma představila objektiv 45mm F2.8 DG DN
, , aktualita
V nabídce společnosti Sigma se objevily tři nové objektivy. Jedním z nich je 45mm F2.8 DG DN | Contemporary. Ten bude k dispozici pro L-Mount, ale také fotoaparáty Sony. Chlubit se má především kompaktními rozměry.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů o tři nové kousky. Jako první si dnes představíme model 45mm F2.8 DG DN | Contemporary. Ten má již dle názvu 45mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech znamená úhel záběru 51,3°. Vyrábět se bude pro bajonety L-Mount (Panasonic, Leica, Sigma) a Sony FE. Jeho světelnost má hodnotu F2,8, což je dobrá, ale nikoli vynikající hodnota. Na druhou stranu se objektiv odmění kompaktními rozměry 64 mm v průměru a 46,2 mm na délku. Jeho hmotnost pak činí 215 gramů a používá 55mm filtry.
 
Sigma 45mm F2.8 DG DN
 
Irisová clona objektivu má 7 lamel a je možné ji nastavit maximálně na F22. Novinka se skládá z 8 optických členů v 7 skupinách. Pokud jde o minimální zaostřovací vzdálenost, tak ta činí 24 cm od roviny senzoru a objektiv je tak schopen dosáhnout maximálně 0,25× zvětšení. Zaostřování tu má na starosti krokový motorek. Výrobce nezapomněl na zajištění odolnosti vůči rozmarům počasí a neměla by mu tak vadit vlhkost a prach. Nabízí také službu Mount Conversion Service, tedy možnost zaslat objektiv do servisu a nechat mu vyměnit bajonet pro případ, že změníte systém fotoaparátů. K objektivu je dodávána také sluneční clona. V prodeji bude od července za $559.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře