Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sigma představuje objektiv Contemporary 24mm F2 DG DN

, , aktualita
Sigma představuje objektiv Contemporary 24mm F2 DG DN
Do nabídky CSC objektivů značky Sigma se dostal nový model Contemporary 24mm F2 DG DN. Jde tedy o světelný širokoúhlý objektiv, který má být k dispozici za poměrně atraktivní cenu. Konstrukce je kovová a odolná vůči nepříznivému počasí.
Sigma představuje objektiv Contemporary 24mm F2 DG DN
Společnost Sigma aktualizovala nabídku CSC objektivů o dva nové modely. Jedním z nich je širokoúhlý světelný objektiv 24mm F2 DG DN Contemporary. Tato novinka bude k mání pro bajonety Sony E/FE a L-Mount. Při 24mm ohniskové vzdálenosti nabídne na full frame tělech úhel záběru 84,1°. Skládá se ze 13 optických členů, které jsou uspořádány do 11 skupin. Jeden člen je FLD (pro korekci axiální chromatické aberace), dva SLD a další dva jsou asférické. Světelnost má hodnotu F2, ke clonění pak slouží 9lamelová irisová clona s maximální hodnotou F22.

Sigma 24mm F2 DG DN Contemporary
 
Novinka má krokový zaostřovací motorek a je schopna zaostřit od 24,5 cm. To stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:6,7 (tj. 0,15x). Rozměry objektivu jsou 70 mm v průměru a 72 mm na délku. Používat může 62mm filtry a váží 365 gramů. Konstrukce je kovová a objektiv je odolný vůči prachu i vodě. Pro minimalizaci odlesků a závojů jsou zde povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating. Zajímavostí je i magnetická krytka objektivu. Nechybí ani kompatibilita se Sigma USB Dock UD-11. Objektiv bude stát 639 USD, do prodeje půjde ještě v září.