Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Smartphone Honor 50 s 1/1,52" čipem na fotkách z Instagramu

, , aktualita
Smartphone Honor 50 s 1/1,52" čipem na fotkách z Instagramu
Před pár týdny byl představen nový telefon Honor 50 s relativně velkým 1/1,52" senzorem s rozlišením 108 megapixelů. Nyní se na Instagramu začínají objevovat fotky z něj. Dokáže fotit dostatečně kvalitně?
Smartphone Honor 50 s 1/1,52" čipem na fotkách z Instagramu
Počátkem listopadu byl pro český trh oznámen telefon Honor 50. Ten dostal 1/1,52" snímač se 108 MPx, využívá ale slučování 9 pixelů do jednoho (z 0,7µm pixelů na 2,1µm), takže v mnoha režimech jsou výstupem 12MPx fotky. Jeho objektiv nabídne světelnost F1,9. Vedle toho má i širokoúhlou 8MPx kamerku, 2MPx makro a 2MPx hloubkový modul.
 
 
Na Instagramu se už začaly objevovat i různé fotografie pořízené tímto telefonem (mimo jiných např. snímky uživatelů prezentovaných na sociálních sítích Honoru). Telefon může mít občas trochu problém s odlesky, nicméně HDR jako takové funguje obvykle docela pěkně a snímky mohou mít solidní dynamický rozsah. 
 
 
Noční focení závisí jako vždy na zdroji světla. S velkým zastoupením sodíkových výbojek je vše pochopitelně oranžové a bez barev, jenže to je problém nízkého CRI takových světel. V lépe osvětlených místech s barevně kvalitnějším světlem (s širším zastoupením vlnových délek) jsou snímky znatelně lepší.
 
 
Pro potřeby sociálních sítí, jako je Instagram, je něco takového rozhodně dostatečné. V nabídce je také Honor 50 Lite, ten má o trochu menší 1/1,7" snímač s 64MPx.