www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7R III přináší vyšší výdrž, USB-C i 2 SDXC sloty

Sony A7R III přináší vyšší výdrž, USB-C i 2 SDXC sloty
, , aktualita
Sony vydalo novou generaci fotoaparátu A7R III (ILCE-7RM3). Novinka si nechává 42MPx CMOS BSI senzor, ale dostává např. rychlejší sekvence, dva sloty pro SD karty, dva USB porty i velmi výrazně vyšší výdrž baterie.reklama
Sony dnes představilo nový CSC fotoaparát A7R III (ILCE-7RM3), který je nástupcem velmi povedeného modelu A7R II. Novinka přináší mnoho užitečných technologií a do značné míry se přibližuje vlajkové lodi Sony A9. Fotoaparát je vybaven 42,4MPx full frame CMOS BSI snímačem s rozměry 35,9×24,0 mm. Jeho celkové rozlišení pak činí 43,6 MPx. Podporovány jsou 14bitové RAWy s kompresí i bez ní.
 
Sony A7R III senzor
 
Fotoaparát podporuje hybridní zaostřování (Fast Hybrid AF), přičemž je zde 399 fázových detektorů na snímači. Citlivost systému je hodně slušná, začíná totiž už na -3 EV a je zde i vyspělejší sledování a ostření na oči. Další zajímavostí je mechanická stabilizace senzoru, kdy lze čekat i stabilizování v 5 osách (závisí na použitém objektivu). Slibuje výkon až 5,5 EV, což je opravdu hodně. S 50mm objektivem byste tak z ruky měly udržet téměř 1 sekundu.
 
Sony A7R III horní strana
 
Sekvenční snímání nabídne maximální rychlost 10 fps, v případě nekomprimovaných RAWů ale bitová hloubka klesne na 12 bitů. V ostatních sekvenčních režimech (včetně těch s plně elektronickou závěrkou) lze na rozdíl od A7R II ukládat i 14bitové RAWy. Ty by dle výrobce měly dosahovat dynamického rozsahu 15 EV. Buffer pojme 76 snímků ve všech formátech (včetně komprimovaných RAW+JPEG), výjimkou jsou pouze nekomprimované RAWy, kde stačí na 28 fotografií. V live-view sekvenčním režimu s minimalizovanými blackouty je pak k dispozici 8 fps. Za vyšší rychlost může také 1,8× rychlejší procesor BIONZ X a 2× rychlejší LSI.
 
Sony A7R III Multi Shot
 
Zajímavou novinkou je Pixel Shift Multi režim, který funguje podobně jak je tomu u Pentaxu nebo Olympusu. S využitím mechanické stabilizace obrazu se snímač posouvá a vytvoří čtyři snímky, kde je každý posunut o jeden pixel tak, aby v každém bodě byla nasbírána plná barevná informace (RGGB). Sníží se tím šum, zvýší detaily a obejde se Bayerova interpolace. Snímky se ale neskládají ve fotoaparátu, nýbrž je k tomu určena speciální aplikace od Sony.
 
Sony A7R III je dost zaměřen i na video. Maximem je 4K video s rozlišením 3840×2160 pixelů maximálně při 30 snímcích za sekundu a datovém toku 100 Mbps. Opět jsou zde dva režimy snímání. Ten první vybírá přeskakováním pixely z celého čipu a nedochází ke snížení úhlu záběru. Druhý Super 35 režim vyčítá úplně všechny pixely v centrální oblasti 5176×2924 pixelů a ty převzorkuje na 4K video. Musíte tak sice počítat s užším úhlem záběru, ale díky většímu počtu pixelů je video kvalitnější s nižším šumem. Jak to fungovalo u předchůdce, se můžete podívat na našem YouTube videu.
 
Sony A7R III porty
 
Fotoaparát podporuje i nižší rozlišení a v případě Full HD rozlišení 1920×1080 pixelů se můžete těšit až na 120 snímků za sekundu. Podporovány jsou formáty XAVC S a ACVHD 2.0. K dispozici je také HDMI výstup až ve 4K/25p nebo 1080p50 při kódování 4:2:2 8bit. Podporováno je také Hybrid Log Gamma a S-Log3. Umí také záznam HAVC-S Proxy, tedy malého náhledového videa pro editaci.
 
Samozřejmostí je automatické nastavení expozice, priorita clony, času i plný manuál. Citlivosti mají rozsah ISO 100 až ISO 32000, v režimu rozšíření můžete nastavit i ISO 50 směrem níže a až ISO 102400 směrem výše. U videa je k dispozici pouze základní rozsah. Závěrka pak nabídne rozsah 1/8000 sekundy až 30 sekund (do 1/4 sekundy u videa) a k dispozici je i podpora elektronické závěrky na první lamele nebo i kompletně tiché focení. Výrobce také vylepšil tlumení pohybu závěrky pro snížení shutter shock efektu při použití plně mechanické formy. Synchronizační čas blesku je pak 1/250 sekundy, pochopitelně je možné využít i externí bezdrátové blesky.
 
Sony A7R III displej
 
Fotoaparát je vybaven velkým 0,5" OLED hledáčkem s rozlišením 3,686 milionu bodů (1280×960 RGB pixelů). Jeho zvětšení dosahuje hodnoty 0,78× a má i vysokou obnovovací frekvenci nastavitelnou od 50 do 120 fps. Displej má pak 2,95" úhlopříčku a rozlišení 1,44 milionu bodů (800×600 RGB pixelů) a poměrně nezvykle u Sony je i dotykový. Těšit se můžete na zobrazení zebry i focus peaking.
 
Velkou zajímavostí je dvojice USB portů. Je zde jeden microUSB a druhý USB-C (3.1). Zatímco jeden z nich může fotoaparát externě napájet, druhý může být použit např. pro vzdálené ovládání z počítače. Nechybí ani Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n), NFC, Bluetooth 4.1, již zmíněný HDMI výstup, 3,5mm jacky pro mikrofon i sluchátka, synchronizační terminál a je možné připojit i externí grip.Také tu najdete joystick pro ovládání přístroje. Velkou radost budou mít fotografové také z dvojice slotů pro SD karty a konečně je zde i podpora UHS-II rozhraní alespoň na jednom slotu. Velmi pomalé ukládání totiž bylo jednou z hlavních nepříjemností na předchozí verzi.
 
Hodně potěší použití znatelně větší baterie NP-FZ100. Ta totiž nabídne energii na pořízení 530 snímků přes hledáček nebo dokonce 650 snímků při focení přes displej. Spotřeba činí 3,7 W při focení přes hledáček a 3,0 W přes displej. U videa je to dokonce 5,5 W, resp. 5,2 W. Fotoaparát je možné používat, zatímco se nabíjí. Rozměry těla přístroje činí 126,9×95,6×73,7 mm a váží 657 gramů včetně baterie a karty. V prodeji bude od konce listopadu za cenu $3199.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala