www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Alpha 900, první full frame zrcadlovka 24,6MPx

Sony Alpha 900, první full frame zrcadlovka 24,6MPx
, , Aktualita
Vše nasvědčuje tomu, že se letos objeví několik nových digitálních zrcadlovek, které budou mít full frame čipy, tedy o velikosti kinofilmového políčka. Mezi prvními je Sony se svým modelem Alpha 900, který nabídne rozlišení 24,6 MPx, účinnou stabilizaci a dvojitý procesor BIONZ.
K oblíbeným
reklama
Nároční fotografové budou jistě potěšeni novým přírůstkem do rodiny DSLR společnosti Sony. Nově byl uveden model Alpha 900, který využívá obrovský full frame CMOS čip Exmor. Jeho velikost činí 35,9×24 mm, tedy tolik, kolik má kinofilmové políčko. K tomu přináší neuvěřitelné rozlišení 24,6 megapixelů (6048×4032 pixelů). Podle Sony má přinést nevídané detaily i vysoký dynamický rozsah. Snímač Exmor disponuje dvojitou redukcí šumu, první ještě před převodem do RAW, druhou pak v průběhu zpracování obrazu. O to se stará dvojitý procesor BIONZ. Dvojice těchto procesorů tak zajistí velmi rychlý běh celého fotoaparátu.Vysokému výkonu čipu odpovídá také velmi rychlé sekvenční snímání, Alpha 900 je totiž schopna pořídit 5 snímků za sekundu v nejvyšším rozlišení. Rychlé a přesné ostření má na starost 9 ostřících bodů, kterým pomáhá dalších 10 asistujících bodů a F2,8 senzor pro ještě lepší přesnost s objektivy, které mají široká ohniska. Fotoaparát disponuje novou stabilizací SteadyShot INSIDE, která umožní až o 4 kroky delší expozici. Xtra Fine LCD displej má úhlopříčku 3,0" a rozlišení 921 000 pixelů. Navíc má mít solidní obraz i za jasného světla. Stiskem tlačítka lze přejít do Quick Navi módu pro rychlejší nastavování voleb bez zdlouhavého přerušování práce.Nová funkce Intelligent Preview simuluje efekt vyvážení bílé, nastavení expozice a optimalizace dynamického rozsahu ještě před pořízením fotografie. Fotoaparát je uzpůsoben pro prohlížení fotografií na televizích Sony BRAVIA, nicméně díky rozhraní HDMI je možno použít jakoukoli jinou HD televizi s tímto rozhraním. Šasi je vyrobeno hliníku, venkovní panely těla pak ze slitin magnézia. Tělo měří 156 x 117 x 82 mm a váží 850 gramů bez baterie. S ní pak 895 gramů. Hledáček, sloty pro paměťové karty, tlačítka a další citlivé součásti jsou chráněny před prachem a vlhkostí gumovou úpravou. Stejně tak je k dispozici protiprachový systém CMOS snímače.

Fotoaparát je možno dovybavit vertikálním gripem VG-C90AM, který může obsahovat dvě baterie a dále tak prodloužit výdrž. Fotoaparát může použít širokou nabídku objektivů kompatibilních s full frame snímačem. novinkou je objektiv 70-400mm F4-5.6 G SSM s rychlým a tichým ostřením, dále se nabízí třeba objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T 16-35mm F2.8 ZA SSM (Super Sonic wave Motor). Dále může využít služeb externího blesku HVL-F58AM (GN 58) s technologií Quick Shift Bounce pro lepší možnosti nastavení, nabízí třeba rotaci hlavy blesku. Sony Alpha 900 bude k dispozici od října letošního roku, oba zmíněné objektivy pak od začátku roku 2009.

Zdroj: TZ Sony
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů