www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
, , aktualita
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource vyzpovídal jednoho z manažerů společnosti Sony. Byl jím Kenji Tanaka a my si zde vypíchneme ty nejdůležitější informace. Z rozhovoru vyplynulo, že Sony rozhodně nehodlá vzdát vývoj APS-C fotoaparátů, jak by se mohlo zdát podle jeho chování poslední dobou. Společnost jen potřebovala výrazně zlepšit svou fotografickou image vedle stálic, jako jsou Canon a Nikon, k čemuž bylo zapotřebí vytvořit lepší high-endovou třídu než tyto zavedené společnosti. Proto bylo primární to, aby Sony mělo ucelenou nabídku full frame těl i objektivů od nejlevnějších až po nejdražší přístroje. Nyní se tak už stalo, Sony je uznávanou společností a může pokračovat v rozvoji APS-C třídy.
 
Sony A6400
 
Zatím představilo A6400, což ale nebyla žádná revoluční novinka. Nicméně přináší výklopný dotykový displej i jack pro externí mikrofon, čímž cílí i na vloggery a obecně mladší generaci, která chce natáčet videa pro YouTube a podobné. Tanaka ale zároveň řekl, že u A6400 rozhodně nezůstane a je zde velká poptávka po high-endovém APS-C těle, což platí zejména pro USA a takového fotoaparátu bychom se v budoucnu měli dočkat. Zároveň nesouhlasí s Canonem, který tvrdí, že trh fotoaparátů spadne až o polovinu, ale čekají spíše tak kolem 20 % za dva roky. Zde je nutno ale podotknout, že ta informace byla onehdy vytržena z kontektu a poloviční propad platil pro dekádu a ne 2 roky. Tanaka zároveň podotkl, že i když celkový trh s fotoaparáty s výměnnými objektivy klesá (cca 8 % ročně), full frame CSC rostou o 50 % za rok.
 
Z dalších zajímavých informací tu máme vliv AI na fotografii. Tanaka zmínil, že fotoaparáty používají jakési "slovníky" pro detekci jednotlivých typů objektů, přičemž dnes se používá např. pro detekci očí. Vidí však problém v tom, když má fotoaparát umět detekovat více různých typů. Automatické přepínání mezi slovníky je nedokonalé, zabírají spoustu místa v paměti a uživatelský výběr by byl velmi nepohodlný. Dle Tanaky se ale AI a výpočty projeví i v jiných oblastech fotografie. Např. smartphony dnes výrazně závisí na výpočtech (tzv. computational photography - různé technologie zpracovávající více snímků z jednoho i více senzorů najednou) a Sony zkoumá tuto oblast i pro nasazení ve svých fotoaparátech. Je tak docela dobře možné, že se větších softwarových kouzel se snímky dočkáme i u fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů