www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
, , aktualita
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource vyzpovídal jednoho z manažerů společnosti Sony. Byl jím Kenji Tanaka a my si zde vypíchneme ty nejdůležitější informace. Z rozhovoru vyplynulo, že Sony rozhodně nehodlá vzdát vývoj APS-C fotoaparátů, jak by se mohlo zdát podle jeho chování poslední dobou. Společnost jen potřebovala výrazně zlepšit svou fotografickou image vedle stálic, jako jsou Canon a Nikon, k čemuž bylo zapotřebí vytvořit lepší high-endovou třídu než tyto zavedené společnosti. Proto bylo primární to, aby Sony mělo ucelenou nabídku full frame těl i objektivů od nejlevnějších až po nejdražší přístroje. Nyní se tak už stalo, Sony je uznávanou společností a může pokračovat v rozvoji APS-C třídy.
 
Sony A6400
 
Zatím představilo A6400, což ale nebyla žádná revoluční novinka. Nicméně přináší výklopný dotykový displej i jack pro externí mikrofon, čímž cílí i na vloggery a obecně mladší generaci, která chce natáčet videa pro YouTube a podobné. Tanaka ale zároveň řekl, že u A6400 rozhodně nezůstane a je zde velká poptávka po high-endovém APS-C těle, což platí zejména pro USA a takového fotoaparátu bychom se v budoucnu měli dočkat. Zároveň nesouhlasí s Canonem, který tvrdí, že trh fotoaparátů spadne až o polovinu, ale čekají spíše tak kolem 20 % za dva roky. Zde je nutno ale podotknout, že ta informace byla onehdy vytržena z kontektu a poloviční propad platil pro dekádu a ne 2 roky. Tanaka zároveň podotkl, že i když celkový trh s fotoaparáty s výměnnými objektivy klesá (cca 8 % ročně), full frame CSC rostou o 50 % za rok.
 
Z dalších zajímavých informací tu máme vliv AI na fotografii. Tanaka zmínil, že fotoaparáty používají jakési "slovníky" pro detekci jednotlivých typů objektů, přičemž dnes se používá např. pro detekci očí. Vidí však problém v tom, když má fotoaparát umět detekovat více různých typů. Automatické přepínání mezi slovníky je nedokonalé, zabírají spoustu místa v paměti a uživatelský výběr by byl velmi nepohodlný. Dle Tanaky se ale AI a výpočty projeví i v jiných oblastech fotografie. Např. smartphony dnes výrazně závisí na výpočtech (tzv. computational photography - různé technologie zpracovávající více snímků z jednoho i více senzorů najednou) a Sony zkoumá tuto oblast i pro nasazení ve svých fotoaparátech. Je tak docela dobře možné, že se větších softwarových kouzel se snímky dočkáme i u fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala