www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
, , aktualita
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource vyzpovídal jednoho z manažerů společnosti Sony. Byl jím Kenji Tanaka a my si zde vypíchneme ty nejdůležitější informace. Z rozhovoru vyplynulo, že Sony rozhodně nehodlá vzdát vývoj APS-C fotoaparátů, jak by se mohlo zdát podle jeho chování poslední dobou. Společnost jen potřebovala výrazně zlepšit svou fotografickou image vedle stálic, jako jsou Canon a Nikon, k čemuž bylo zapotřebí vytvořit lepší high-endovou třídu než tyto zavedené společnosti. Proto bylo primární to, aby Sony mělo ucelenou nabídku full frame těl i objektivů od nejlevnějších až po nejdražší přístroje. Nyní se tak už stalo, Sony je uznávanou společností a může pokračovat v rozvoji APS-C třídy.
 
Sony A6400
 
Zatím představilo A6400, což ale nebyla žádná revoluční novinka. Nicméně přináší výklopný dotykový displej i jack pro externí mikrofon, čímž cílí i na vloggery a obecně mladší generaci, která chce natáčet videa pro YouTube a podobné. Tanaka ale zároveň řekl, že u A6400 rozhodně nezůstane a je zde velká poptávka po high-endovém APS-C těle, což platí zejména pro USA a takového fotoaparátu bychom se v budoucnu měli dočkat. Zároveň nesouhlasí s Canonem, který tvrdí, že trh fotoaparátů spadne až o polovinu, ale čekají spíše tak kolem 20 % za dva roky. Zde je nutno ale podotknout, že ta informace byla onehdy vytržena z kontektu a poloviční propad platil pro dekádu a ne 2 roky. Tanaka zároveň podotkl, že i když celkový trh s fotoaparáty s výměnnými objektivy klesá (cca 8 % ročně), full frame CSC rostou o 50 % za rok.
 
Z dalších zajímavých informací tu máme vliv AI na fotografii. Tanaka zmínil, že fotoaparáty používají jakési "slovníky" pro detekci jednotlivých typů objektů, přičemž dnes se používá např. pro detekci očí. Vidí však problém v tom, když má fotoaparát umět detekovat více různých typů. Automatické přepínání mezi slovníky je nedokonalé, zabírají spoustu místa v paměti a uživatelský výběr by byl velmi nepohodlný. Dle Tanaky se ale AI a výpočty projeví i v jiných oblastech fotografie. Např. smartphony dnes výrazně závisí na výpočtech (tzv. computational photography - různé technologie zpracovávající více snímků z jednoho i více senzorů najednou) a Sony zkoumá tuto oblast i pro nasazení ve svých fotoaparátech. Je tak docela dobře možné, že se větších softwarových kouzel se snímky dočkáme i u fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala