www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii

Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
, , aktualita
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource vyzpovídal jednoho z manažerů společnosti Sony. Byl jím Kenji Tanaka a my si zde vypíchneme ty nejdůležitější informace. Z rozhovoru vyplynulo, že Sony rozhodně nehodlá vzdát vývoj APS-C fotoaparátů, jak by se mohlo zdát podle jeho chování poslední dobou. Společnost jen potřebovala výrazně zlepšit svou fotografickou image vedle stálic, jako jsou Canon a Nikon, k čemuž bylo zapotřebí vytvořit lepší high-endovou třídu než tyto zavedené společnosti. Proto bylo primární to, aby Sony mělo ucelenou nabídku full frame těl i objektivů od nejlevnějších až po nejdražší přístroje. Nyní se tak už stalo, Sony je uznávanou společností a může pokračovat v rozvoji APS-C třídy.
 
Sony A6400
 
Zatím představilo A6400, což ale nebyla žádná revoluční novinka. Nicméně přináší výklopný dotykový displej i jack pro externí mikrofon, čímž cílí i na vloggery a obecně mladší generaci, která chce natáčet videa pro YouTube a podobné. Tanaka ale zároveň řekl, že u A6400 rozhodně nezůstane a je zde velká poptávka po high-endovém APS-C těle, což platí zejména pro USA a takového fotoaparátu bychom se v budoucnu měli dočkat. Zároveň nesouhlasí s Canonem, který tvrdí, že trh fotoaparátů spadne až o polovinu, ale čekají spíše tak kolem 20 % za dva roky. Zde je nutno ale podotknout, že ta informace byla onehdy vytržena z kontektu a poloviční propad platil pro dekádu a ne 2 roky. Tanaka zároveň podotkl, že i když celkový trh s fotoaparáty s výměnnými objektivy klesá (cca 8 % ročně), full frame CSC rostou o 50 % za rok.
 
Z dalších zajímavých informací tu máme vliv AI na fotografii. Tanaka zmínil, že fotoaparáty používají jakési "slovníky" pro detekci jednotlivých typů objektů, přičemž dnes se používá např. pro detekci očí. Vidí však problém v tom, když má fotoaparát umět detekovat více různých typů. Automatické přepínání mezi slovníky je nedokonalé, zabírají spoustu místa v paměti a uživatelský výběr by byl velmi nepohodlný. Dle Tanaky se ale AI a výpočty projeví i v jiných oblastech fotografie. Např. smartphony dnes výrazně závisí na výpočtech (tzv. computational photography - různé technologie zpracovávající více snímků z jednoho i více senzorů najednou) a Sony zkoumá tuto oblast i pro nasazení ve svých fotoaparátech. Je tak docela dobře možné, že se větších softwarových kouzel se snímky dočkáme i u fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala