www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-Shot DSC-H10: Rodinný ultrazoom

Sony Cyber-Shot DSC-H10: Rodinný ultrazoom
, , aktualita
Desetinásobný zoom, 8 megapixelů, malé rozměry a nízko hmotnost, to jsou hlavní charakteristiky chystaného ultrazoomu, který si budou moci návštěvníci veletrhu PMA prohlédnout na vlastní oči.
K oblíbeným
reklama
Sony se novým fotoaparátem vrhá do nepříliš probádaných vod, tj. do oblasti funkcemi nabitých a výkonných, ale také relativně malých a "kapesních" ultrazoomů. Zhodnocení, zda se novinka povedla, si necháme až na recenzi, nyní se pojďme podívat, čím se Sony pokusí přilákat zákazníky.Rozlišení snímače 8,1 efektivních megapixelů je i na dnešní dobu poměrně zajímavé, přesto však na reklamním letáku nezaujme tolik jako např. před 2 lety. Pokud často děláte výřezy, tak je pro vás kromě rozlišení snímače podstatná také hodnota optického zoomu. Sony v tomto ohledu díky desetinásobném přiblížení a optikou Carl Zeiss nezklame. Ještě stojí za to dodat, že použitý 1/2.5" snímač je typu CCD.

Kromě pořizování fotografií v rozlišení 3264 x 2448 či nižším zvládne Sony Cyber-Shot DSC-H10 také záznam videa v maximálním rozlišení 640 x 480 pixelů a rychlostí 30 FPS.Ultrazoom zaostří na vzdálenost cca 50 cm, v makro režimu již od 2 cm. V režimu manuální expozice je možno nastavit citlivost v rozsahu 100 – 3200 ISO, některým fotografům může vadit absence 50 ISO. V automatickém režimu si fotoaparát nastavuje rychlost závěrky v rozsahu 1/4 – 1/2000 vteřiny, pokud přepnete na manuál, máte k dispozici rozsah 30 – 1/2000 sekundy.Jako hledáček poslouží LCD displej s poměrem stran 4:3, rozlišením 230 tisíc pixelů a délkou úhlopříčky 7,5 cm. Vzhledem k tomu, že jde o Sony, tak k ukládání fotografií a videosekvencí slouží paměťové karty standardu Memory Stick, konkrétně MS Duo, MS PRO Duo, MS Pro Duo High Speed a MS PRO-HG Duo. K dispozici je také cca 30 MB interní paměti. Přístroj váží 265 gramů a jeho rozměry činí 106 x 68,5 x 48,9 mm.

Zdroj: dpreview
reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala